کتاب سخنرانی های تد

راهنمای رسمی تد در زمینه سخنرانی و صحبت برای جمع

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 1.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 224

خلاصه کتاب سخنرانی های تد

معرفی کتاب سخنرانی های تد

کتاب سخنرانی‌های تد نوشته کریس اندرسون مدیر عامل همایش‌های سخنرانی ted و از آثار پرفروش نیویورک تایمز در سال 2016 به خوبی نشان می‌دهد یک سخنرانی قدرتمند در جمع چگونه به طور معجزه آسایی فرصت‌های طلایی برای موفقیت بیشتر را در اختیار شما قرار می‌دهد. 

برای ایراد یک سخنرانی عالی فقط یک راه وجود ندارد. دنیای علم و دانش به‌مراتب وسیع‌تر و گسترده و شرایط سخنران و شنوندگان هم بسیار متنوع و مختلف است. هر اقدام و هر کوششی برای به کار بردن یک فرمول واحد برای ایراد یک سخنرانی خوب با شکست روبه‌رو می‌شود. شنوندگان فوری متوجه می‌شوند و احساس می‌کنند تحت سلطه‌ هستند. به‌راستی حتی اگر یک فرمول موفق در یک لحظه از زمان وجود ‌داشت هم مدت طولانی موفق باقی نمی‌ماند، علتش این است که عامل مهم برای ایراد یک سخنرانی موفق، تازگی و نو بودن آن است. انسان‌ها هر آنچه را کهنه و تکراری است دوست ندارند. اگر صحبتی بیش از اندازه شبیه صحبتی باشد که فردی دیگر قبلاً کرده است، به‌ناچار از اثرگذاری آن کاسته می‌شود و این احساس ایجاد می‌شود که سر شما کلاه رفته است.

شما با خواندن کتاب سخنرانی‌های تد (TED talks the official TED guide to public speaking) با ابزاری روبه‌رو می‌شوید که می‌توانید از آن در مراسم ازدواج، سخنرانی به منظور تبلیغ برای یک شرکت یا یک سخنرانی در دانشگاه از آن‌ها بهره بگیرید. هدف کتاب سخنرانی‌های تد توضیح دادن این مطلب است که چگونه جادوی قدرتمند سخنرانی برای جمع تحقق پیدا می‌کند و به شما امکان می‌دهد در این کار در شرایطی عالی قرار بگیرید. ایده می‌تواند هر چیزی باشد که روی نگرش مردم درباره دنیا تأثیر بگذارد. اگر بتوانید ایده‌ای را در ذهن مردم بکارید، کاری مهم انجام داده‌اید. به آن‌ها هدیه‌ای داده‌اید که برای ارزش آن حدی نمی‌توان قائل شد. به‌عبارتی می‌توان گفت که بخش کوچکی از شما، بخشی از آن‌ها شده است. آیا ایده‌ای دارید که شایسته آن باشد که جمع بزرگ‌تری آن را بشنود؟ به‌راستی حیرت‌انگیز است که شما در پاسخ دادن به این سؤال چقدر بد عمل می‌کنید. 

بسیاری از سخنرانان (و بیشتر مردان) به ‌نظر عاشق صدای خود هستند و حاضرند بدون اینکه حرف مهمی برای گفتن داشته باشند ساعت‌ها حرف بزنند؛ اما بسیاری هم هستند (بیشتر زنان) کار خود را دست‌کم می‌گیرند و به بصیرت و دانش خود اعتقادی ندارند.اگر شما این کتاب را بدین دلیل انتخاب کردید که یکی از ستارگان سخنرانی در تد بشوید و با جذبه و سیمای خود به حاضران در جلسه الهام ببخشید، لطفاً همین حالا آن را کنار بگذارید و به‌جای آن دنبال مطلبی بگردید که بازگو کردنش ارزشمند باشد، زیرا سخن بی‌محتوا ارزشی ندارد. اما به احتمال بیشتر شما اطلاعات فراوانی دارید که می‌توانید آن ‌را با دیگران در میان بگذارید. وظیفه و مسئولیت شما در ایراد سخنرانی فقط این است که حرفی ارزشمند برای گفتن داشته باشید و آن را به شیوه منحصربه‌فرد خود ایراد کنید.

گزیده کتاب سخنرانی های تد

راه اشتباه برای خلاصه کردن سخنرانی این است که همه موضوعات مورد نظرتان در سخنرانی را بگنجانید و بعد آن‌هایی را که در نظرتان مازاد هستند حذف کنید. هر موضوعی که بخواهید درباره‌اش حرف بزنید خلاصه است. ممکن است فکر کنید یک خط اتصال همه مطالب شما را به هم متصل می‌کند.

اما خط اتصالی که تعداد زیادی مفاهیم را به هم وصل کند کاری مفید انجام نمی‌دهد. خلاصه کردن بیش از اندازه مطالب درک آن‌ها را دشوار می‌کند. شما می‌دانید که چه می‌گویید و بنابراین گفته‌های‌تان ممکن است به نظرتان معقول برسند؛ اما برای حاضران در جلسه ممکن است سطحی به‌ نظر برسند. درواقع معادله ساده‌ای است، وقتی تعداد موضوعات بیشتر از اندازه شود مطالب شما آن‌طور که باید توضیح داده نمی‌شوند.


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها سخنرانی های تد

مشخصات کتاب سخنرانی های تد

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 224

کنگره : PN4129/15‏‫‭/‮الف‬84‮الف‬6 1398

دیویی : 808/51

کتابشناسی ملی : 5243458

شابک : 978-964-236-965-2

سال نشر : 1398

نظرات درباره سخنرانی های تد