کتاب از وبال تا کمال

چگونه حقیقت و رسالت واقعی خود را در زندگی یافته و به آن دست پیدا کنیم؟

5 از 1 نظر

ناشر: مانیان

نویسنده:

کتاب الکترونیکی از وبال تا کمال

حجم دانلود: 3.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 314

معرفی کتاب از وبال تا کمال

کتاب از وبال تا کمال، با ارائه‌ی راهکارهای علمی به ما کمک می‌کند تا با یافتن هدف و مأموریتمان در این دنیا به کمال برسیم و بینشی عمیق نسبت به خود، خداوند و جهان پیرامون پیدا کنیم. به‌ راستی برای حرکت به‌ سوی موفقیت از کجا باید آغاز نماییم؟

 تعریف واقعی موفقیت چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟ هدف از آفرینش بشر چه بوده؟ آیا اصلاً خالقی برای جهان وجود داشته یا همه‌ چیز محصول یک اتفاق بزرگ است؟ آیا برای آفرینش انسان‌ها غایت و هدفی وجود داشته است؟ همه‌ی این‌ موارد پرسش‌هایی هستند که در کتاب وبال تا کمال به آن‌ها پاسخ داده می‌شود، به طوریکه شما پس از مطالعه‌ی این اثر از سردرگمی خارج شده و هدف زندگی خود را می‌یابید و برای رسیدن به آن به صورت منظم برنامه‌ریزی می‌کنید.

یافتن پاسخ درست به این سوالات مهم همواره دغدغه‌ی همه‌ی ما در دوران کودکی بوده است و همیشه با سردرگمی زیادی مواجه بوده‌ایم. بیشتر اوقات از خود می‌پرسیم: من کیستم؟ این دنیا چیست؟ برای چه وارد این دنیا شده‌ام؟ هدف از بزرگ بودن این جهان باشکوه چه بوده است؟ کمال چیست؟ مأموریت ما در این دنیا چه چیزی می‌باشد؟ و ...

ممکن است بیشتر ما به دنبال پاسخ این سوالات رفته باشیم و هدف و غایت نهایی بشر را کشف کرده باشیم اما باز هم با دغدغه‌ی بزرگتر مواجه شدیم، راهکارهای اصولی برای رسیدن به این هدف و کمال چیست؟ و باید چه کار کنیم؟ نویسنده در این کتاب ارزشمند تمام راهکارهای علمی بشر از قدیم و جدید گرفته تا شیوه‌های الهی و معنوی را آورده است و یک مجموعه جامع با آخرین روش‌ها و دستاوردهای روانشناسی و علمی از فیزیک کوانتوم گرفته تا قانون جذب، کیهان‌شناسی و سایر علوم به شما و نسل‌های بعد ارائه می‌دهد تا به جای اتلاف وقت، زمان خود را صرف پیشرفت در مسیر رسیدن به کمال حقیقی نمایید.

خیلی جالب است دیدن افرادی که قبل از پیدا نمودن هدف و مسیر واقعی خود، به دنبال موفقیت و ثروت هستند! معضل جامعه‌ی کنونی ما نیز همین است؛ نداشتن هدف یا انحراف از هدف حقیقی‌! بنابراین بدون دانستن اینکه «از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود» موفقیت و ثروت معنایی نخواهد داشت؛ چون در واقع ما ثروت، علم و موفقیت را به‌ عنوان پیش‌ نیاز برای رسیدن به هدف اصلی کسب می‌نماییم، اما وقتی نمی‌دانیم آن هدف چیست و به کدام سو باید گام برداشت موفقیت، ثروت و علم به ‌تنهایی فایده‌ای برای ما نخواهد داشت، چراکه همه‌ی این‌ها فانی و زودگذر بوده و از بین خواهند رفت. امید است با خواندن این کتاب هدف اصلی خود را در این زندگی پیدا کنید.

گزیده کتاب از وبال تا کمال

خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: ‌ای پیامبر از تو درباره روح می‌پرسند، بگو شما نمی‌توانید دانشی درباره‌ی آن به دست آورید و علم بشر را بدان راهی نیست چون خارج از دایره‌ی عقل و اندیشه‌ی بشریست... . پس روح انسانی بسیار قدرتمند بوده و زمانی که به مقام الوهیت رسید می‌تواند دنیا را تکان داده و بر آسمان‌ها و کهکشان‌ها تسلط یابد! روح اصل وجود انسان بوده و با انجام کارهای مثبت و اطاعت از خداوند قدرتمندتر و شکوفاتر می‌گردد.

مثلاً روحی که در بدن دارید موجب قوام جسم شما و حیات آن گشته و اگر گهگاهی دردی را در بدن خود احساس می‌کنید یا ناخودآگاه راه‌رفته و یا بر سایر قسمت‌های بدن خود کنترل دارید، همگی به خاطر وجود روح در بدن شماست. زمانی که روح بر اثر تسلط بر نفس شروع به خود شکوفایی می‌کند در مراحل آغازین خود، شعاع تسلط آن از کالبد جسم فراتر رفته و بخشی از اطراف محیط پیرامون خود را نیز در برمی‌گیرد و گویا محیط پیرامون او تا شعاع چند متری جزئی از اعضای بدن وی گردیده و او به ‌راحتی بر آن‌ها تسلط داشته و دخل و تصرفاتی انجام می‌دهد بدون آنکه آن‌ها را لمس نماید؛ بنابراین افراد و اشیائی که در این فواصل و در دایره‌ی شعاع تسلط وی باشند، تحت تأثیر نیروی روحی وی قرار می‌گیرند و فرد قادر به حرکت اجسام پیرامون خود بدون لمس نمودن گشته و بر اسرار و ذهن افرادی که در محیط پیرامون وی قرار می‌گیرند واقف می‌گردد و سایر تسلط‌های شگفت‌آور دیگر؛ و چون محیط پیرامون وی تا شعاع چند متری دقیقاً همانند اعضای بدن وی گشته، همان‌گونه که بر تمام اعضای بدن خود تسلط، کنترل و آگاهی داشت، نسبت به محیط پیرامون خود نیز تسلط و کنترل پیدا می‌کند.

و با شکوفایی بیش‌ از پیش روح، دایره‌ی تسلط او بر محیط پیرامون گسترده‌تر گشته و تا جایی پیش می‌رود که از چند متر به چندین کیلومتر و حتی بیشتر گسترش می‌یابد. به ‌عنوان‌ مثال آیت‌الله بهجت رحمه الله وقتی در قم ساکن بودند کسی که در تبریز تصادف می‌نمود را، همان لحظه دیده و احساس می‌کردند؛ گویی که از نزدیک حاضر و ناظر حادثه بوده و نسبت به جزئیات آن آگاه بودند. و شعاع تسلط روحی انسان می‌تواند گسترده‌تر از این نیز گشته و کل سطح زمین را در برگیرد و بر تمام افراد و اشیای موجود بر روی کره زمین تأثیر گذاشته و از احوال آنان آگاهی یابد. و در نتیجه شعاع تسلط او همچنان می‌تواند از سطح کره زمین نیز فراتر رفته تا جایی که کل آسمان‌ها و زمین را در برگیرد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب از وبال تا کمال

مشخصات کتاب از وبال تا کمال

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 314

کنگره : BP258

دیویی : 297/72

کتابشناسی ملی : 7403838

شابک : 978-622-752722-3

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب از وبال تا کمال