کتاب اندیشه مقاومت

از منظر آیت الله العظمی سید علی خامنه ای

3 از 1 نظر

کتاب چاپی اندیشه مقاومت

صفحات کتاب : 562

معرفی کتاب اندیشه مقاومت

کتاب اندیشه مقاومت در بخش اول به باورها و مبانی مقاومت می پردازد. بخش دوم و سوم اهمیت و عرصه های مقاومت را ذکر می کنند. بعد از آن نوبت به آثار مقاومت و عوامل مقاومت بخش می رسد. در نهایت عوامل از بین برنده مقاومت، زیان های ترک مقاومت و الگوهای مقاومت سرفصل های مطرح شده در کتاب هستند.

گزیده کتاب اندیشه مقاومت

 وعده‌ی الهی به پیروزی اهل مقاومت؛ وعده‌ی الهی این است که اگر اهل حق پای حقّ خودشان بایستند، حق پیروز خواهد شد. در همه‌ی مراحل این‌طور است. در دوران انقلاب این را تجربه کردید، در دوران جنگ تجربه کردید، در دوران اسارت تجربه کردید، در دوران بعد از پایان جنگ که ملّت ایران در صدد بنای دوباره‌ی کشور خود برآمد این را تجربه کردید؛ در آینده هم باید این را یقین داشته باشید که عملی است.

هرجا دیدید که دشمنی زورگویی می کند، در مقابل او بایستید. این، وظیفه‌ی آحاد مردم، دولتمردان، نمایندگان مردم و کسانی است که این مملکت مسئولیّتی را به آن ها سپرده است. در مقابل دشمن متجاوز، در مقابل زورگوی ظالم، در مقابل استکباری که امروز بر ارزش های الهی و معنوی طغیان کرده است که مظهرش هم دولت طاغوت و طغیان‏گر آمریکا است کوتاه نیایید. قدرت های مادّی، هیچ غلطی نمی توانند بکنند. با ملّتی که ایستاده و به نیروی خود تکیه کرده است، هیچ کاری نمی توانند بکنند. همه‌ی راه‏ ها به روی آن ها بسته است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب اندیشه مقاومت

مشخصات کتاب اندیشه مقاومت

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 562

کنگره : ‏‫DSR1692 ‭/س9‏‫‭‮الف‬8 1398

دیویی : ‏‫‬‭955/0842092‭‮‬

کتابشناسی ملی : 5569230

شابک : 978-600-8218-46-3

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب اندیشه مقاومت