کتاب تفسیر سوره تغابن

3 از 1 نظر

کتاب چاپی تفسیر سوره تغابن

صفحات کتاب : 184

معرفی کتاب تفسیر سوره تغابن

کتاب تفسیر سوره تغابن متن ویراسته‌ جلسات تفسیر سوره‌ تغابن حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ ای (مدّ ظله ‌العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی است که در دوران مسئولیّت ریاست جمهوری معظّمٌ‌ له در جمع پاسداران و اعضای دفتر ریاست جمهوری برگزار شده و تمامی 18 آیه این سوره در 10 جلسه از تاریخ 7 مهر 1362 تا 28 بهمن 1362 مورد بحث قرار گرفته است.


ایشان درباره‌ علّت انتخاب این سوره و دیگر سوره ‌های جزء 28 و 29 که متن شرح آن بزودی منتشر می شود می فرمایند: «علّت اینکه اینجا را انتخاب کردیم این است که سوره ‌های جزء بیست ‌و هفتم و بیست ‌و هشتم و این حدود، غالباً سوره‌ های مدنی و از سوره ‌هایی است که در مدینه‌ طیّبه بر پیغمبر اکرم نازل شده و مربوط است به بعد از تشکیل حکومت اسلامی، یعنی مثل وضع کنونی ما.


نوع مطالب و مسائلی که بعد از تشکیل حکومت برای یک جامعه لازم است با نوع مطالب و مسائلی که [مربوط به] حین مبارزه‌ مردم برای تشکیل حکومت اسلامی است فرق میکند؛ کما اینکه شما در جامعه‌ خودمان هم این را مشاهده میکنید. امروز شما یک مسائلی دارید که این مسائل قبل از بهمن 57 برای شما وجود نداشت، مطرح نبود؛ آن روز مسائلی داشتید که امروز برای شما مطرح نیست. مثلاً مسئله منافقین و مسئله‌ نفاق، مسئله‌ عدالت اجتماعی، مسئله‌ حکومت، مسئله جهاد در جبهه ‌های جنگ و ده ها مسئله از این قبیل، مسائل عمده‌ بعد از تشکیل حکومت است و این مسائل همان مسائلی است که در آیات مدنی بیشتر به آن ها پرداخته شده.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تفسیر سوره تغابن

مشخصات کتاب تفسیر سوره تغابن

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 184

کنگره : ‏‫‬‮‭BP102/87

دیویی : ‏‫‬‮‭297/18

کتابشناسی ملی : 6239221

شابک : ‫‬‭‫‬‮‭978-600-8218-98-2

سال نشر : ‏‫‬‏1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب تفسیر سوره تغابن