کتاب بچه ای که نمی خواست آدم باشد

3 از 1 نظر

کتاب چاپی بچه ای که نمی خواست آدم باشد

صفحات کتاب : ‭8‮فا‬3‬

معرفی کتاب بچه ای که نمی خواست آدم باشد

کتاب بچه ای که نمی خواست آدم باشد نوشته زهرا موسوی است. کتاب بچه ای که نمی خواست آدم باشد! داستان کودکانه و جذابی است که کودکان را به دنیای خیال می برد. بچه، شتری است که عاشق خاطره جمع کردن است؛ اما دوستش آدی فقط دنبال بازیگوشی است. در این کتاب اگر با او همراه شوید با کلی خاطره پرهیجان آشنا شوید. بچه لابه لای خاطراتش از مرد مهربان و قصه غدیر هم می گوید. این کتاب داستانی جذاب است که درون مایه دینی دارد و کودکان را هم با تاریخ اسلام آشنا می کند و هم کمک می کند تا خلاقیت شان تقویت شود.


کتاب بچه ای که نمی خواست آدم باشد! برای کودکان جذاب است و روایتی از واقعه عظیم غدیر را هم برای آنها روایت می کند.

گزیده کتاب بچه ای که نمی خواست آدم باشد


من یک شتر یک ساله هستم و اسمم بچه است. با اینکه هیچ شتری توی دنیا اسم بچه‌اش را بچه نگذاشته، اما دوست دارم من به این اسم زیاد است. به خاطر همین، این اسم را برای خودم انتخاب کردم. من یک شتر خاطره جمع کن هستم. هیچ شتری مثل من، خیلی‌تر از خیلی‌تر از خیلی، دلش نمی‌خواهد من میخواهم! خاطره جمع کند؛ اماِ پدر آدی صاحب ماست؛ ما، یعنی من و پدر و مادرم. آدی دوست من است. او، یعنی آدی، پسر صاحب ِ ماست. دوست دارم آدی به جمع کردن خاطره مثلِ من نیست. دوست دارم آدی به یک عالمه بازی کردن و لج درآری است؛ اما چون دوست دارمش به من زیاد ست، دو تا کار انجام می‌دهد:

اول اینکه برایم خاطره تعریف می‌کند؛ دوم اینکه برایم خاطره می‌سازد. مثل همین الان که با آدی آمده بودیم خانه دوست پدرش تا دو کیسه گندم ببریم خانه. آدی خودش را محکم به من چسباند و گفت:«زودباش، زود باش بچه، فرار کن.» زود باش من برای فرار زیاد بود. بیشترتر از آن نمی‌توانستم زود باشم و تند بدوم. به پشت سرم نگاه کردم. هنوز آن چند نفر دنبال ما بودند. آدی گفت:«همه‌اش تقصیر تو است.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بچه ای که نمی خواست آدم باشد

مشخصات کتاب بچه ای که نمی خواست آدم باشد

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : ‭8‮فا‬3‬

دیویی : ‭8‮فا‬3‬

کتابشناسی ملی : 8402953

شابک : 978-622-7763-02-7

سال نشر : ‏‫1400

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب بچه ای که نمی خواست آدم باشد