کتاب چشمان یعقوب

شهید رضا کارگر برزی

3 از 1 نظر

ناشر: روایت فتح

نویسنده:

ویراستار: خدیجه عارفی

کتاب چاپی چشمان یعقوب

صفحات کتاب : 152

معرفی کتاب چشمان یعقوب

کتاب چشمان یعقوب، به زندگی شهید «رضا کارگر برزی» پرداخته است. رضا متولد یکم مردادماه سال 1358 دوران تحصیلات تا مقطع دیپلم را در نظرآباد کرج به اتمام رساند. دوران دانشجویی را در دانشگاه آزاد کرج گذراند و در رشته برق دانشگاه آزاد کرج لیسانس خود را گرفت.

 در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امام حسین علیه السلام در رشته روانشناسی فارغ‌التحصیل شد، در زمان تحصیل به صورت هم‌زمان نیز در رشته مترجمی زبان تحصیل می‌کرد. او از اولین نیروهایی بود که به منظور دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها در سال 1392عازم سوریه شد و در یازدهم مرداد ماه مصادف با 24 رمضان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

گزیده کتاب چشمان یعقوب

توی یگان ما سیستمی اختراع کرده بود و برای طراحی و ساختش خیلی تلاش کرده بود. نزدیک به نود درصد کار برمی گشت به علم الکترونیک. واقعیتش کم تر از ده درصد، من و بقیه همکاران در این پروژه نقش داشتیم. ساخت محصول که تمام شد، مسئولین آمدند تا دستگاه را ببینند. 

آقا رضا با تواضع و مرامی که داشت شروع کرد به توضیح دادن. حین توضیح گفت «دستگاه حاصل زحمت همه بچه های گروه است و با هم درست کردیم.» من چشمام گرد شده بود. مهمان ها که رفتند، بهش گفتم «من چقدر در این کار سهیم بودم؟ من که در حد درصدی از این کار هم نبودم»؛ ولی رضا گفت «نه، اختیار دارید، شما و بچه ها به من کمک کردید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب چشمان یعقوب

مشخصات کتاب چشمان یعقوب

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : مدافعان حرم

صفحات کتاب : 152

کنگره : ‏‫‬‮‭‭PIR8336 /ن235‬‏‫‬‮‭‭چ5 1396‮الف‬‬

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 5040310

شابک : ‫978-600-330-227-3

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب چشمان یعقوب