کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

ویژه علوم پزشکی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

حجم دانلود: 10.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 312

معرفی کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

کتاب فرهنگ و تمدن اسلامی نوشته دکتر علی‌اکبر ولایتی کتاب بیستم از مجموعه تاریخ دفتر نشر معارف است. بن مایه فرهنگ و تمدن اسلامی بر تعالیم، سیره و سنت شخصیتی استوار است که در پایان قرن ششم میلادی قدم به عرصه خاکی نهاد. 

جستجو و دقت در مدارک تاریخی پانزده قرن قبل، بازگشت به سرزمین مکّه و توجه به سنگلاخ‌های کوچه ها و آمد و شد مردم قبیله ای آن، انسان آرام و متفکری را نشان می‌دهد که از نیمروز زندگی گذشته و اغلب اوقات عبایش را روی شانه‌هایش انداخته، چپیه اش را روی صورت کشیده، گاهی به آرامی و زمانی به سرعت قدم برمی دارد، به عابرین و صحنه های شلوغ و پر سر و صدای اطراف بی‌توجه و در افکارش غوطه ور است.

 با این حال هیچ گاه از پاسخ دادن به سلام پایین ترین افراد یا ادای کلمه ای مهرآمیز به اطفالی که علاقه دارند در اطرافش جمع شوند، غافل نیست. با آنکه دشواری ها، فراز و نشیب های طاقت سوز و ابعادی از مشکلات پیش روی اوست، چنان مصمم، کوشا، استوار و پاکدامن است که حتی بدخواهان و دشمنانش او را لقب افتخارآمیز «امین» داده اند. و اراده آهنین و همت والای او در راه آشنایی و پیوند همه مردم با یگانه هستی بخش را مثال می زنند.

گزیده کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

از زمان های دور، یکی از دغدغه های همیشگی ام، به عنوان یک مسلمان ایرانی ، هویت فرهنگی و تمدنی اسلام و ایران بود. از این رو هر کجا احتمال می دادم که ممکن است گم شده خویش را بیابم با اشتیاق به آن سو می شتافتم. اگر سخنرانی بود میشنیدم و اگر کتاب و مقاله ای بود می خواندم و به تدریج یافتم به دلیل سوء نیت...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

مشخصات کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 312

کنگره : ‏‫‬‭R143‏‏‫‬‭/پ4 1389

دیویی : ‏‫‬‭‭610/917671

کتابشناسی ملی : 1‎9‎7‎8‎5‎8‎6

شابک : 978-964-531-268-6

سال نشر : 1389

نظرات درباره کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران