کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برگرفته از تفسیر نمونه

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی تفسیر موضوعی قرآن کریم برگرفته از تفسیر نمونه

حجم دانلود: 2.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 240

معرفی کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برگرفته از تفسیر نمونه

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برگرفته از تفسیر نمونه سلسله دروس مربوط به تفسیر موضوعی قرآن است که در هفت بخش برای دانشگاه‌‏های پیام نور و جامع علمی کاربردی فراهم شده است. در بخش اول اوصاف و نام‌های قرآن و برخی الفاظ و مفاهیم و اعجاز قرآن بررسی شده سپس به تفسیر موضوعی تعدادی از موضوعات تربیتی، اخلاقی و اجتماعی می‌پردازد.

 دعا و نیایش، نماز، روابط اجتماعی، ازدواج، روابط اقتصادی و جهان‏‌های دیگر عناوین این مباحث را تشکیل می‌‏دهد. تفسیر موضوعی با توجه به شناسایی محکمات و متشابهات و با بهره گرفتن از احادیث اهل‏ بیت و تطبیق آیات قرآن بر همدیگر به دست می‌‏آید. کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برگرفته از تفسیر نمونه براساس یکی از مشهورترین تفاسیر قرآن نوشته شده است.

گزیده کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برگرفته از تفسیر نمونه

بیان قسمت های گوناگون سرگذشت پیامبران با تمام دقت و ظرافت و خالی بودن از هرگونه خرافه و افسانه های دروغین در محیطی که محیط افسانه ها و اساطیر بود از سوی کسی که هرگز درسی نخوانده خود دلیلی است که این کتاب از سوی رب العالمین نازل شده و این خود نشانه اعجاز قرآن است. از این رو می افزاید:آن را روح الامین از سوی خداوند آورده است: نزل به الروح الامین: اگرآن فرشته وحی و آن روح امین پروردگار، آن را از سوی خداوند نیاورده بود این چنین درخشان، پاک و خالی از آلودگی به خرافات و اباطیل نبود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برگرفته از تفسیر نمونه

مشخصات کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برگرفته از تفسیر نمونه

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 240

کنگره : BP98‏‫‬‭‬‭/م7ت701782 1386

دیویی : 297/179

کتابشناسی ملی : م85-20400

شابک : 978-964-531-068-2

سال نشر : 1386

نظرات درباره کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برگرفته از تفسیر نمونه