کتاب سفر پروانه

دختران کابلی 2

3 از 1 نظر

کتاب چاپی سفر پروانه

صفحات کتاب : 205

معرفی کتاب سفر پروانه

کتاب سفر پروانه تصویری است دقیق و تا اندازه‌ای تکان‌دهنده از زندگی زن‌ها و دخترهای افغانی، در جنگ‌های داخلی افغانستان، زندگی فلاکت‌بار مردم افغان و خصوصاً زن‌ها و دخترها، در دوره‌های مختلف جنگ، زندگی آنها در شرایط جنگی در کشورشان، فرار آنها به کشورهای همسایه، زندگی در اردوگاه‌ها و نگرانی‌ها، مشکلات، آرزوها و آمال‌این دختران نوجوان، برای ادامه‌ی زندگی. داستان «سفر پروانه»، در شرایطی به شدت غم‌انگیز، با نگاهی صادقانه و دلسوزانه، به توصیف افغانستان می‌پردازد. در این داستان، هرگز امید و شجاعت از بین نمی‌رود و کودکان حتی در وحشتناک‌ترین شرایط سرپا می‌مانند. این داستانی برای کودکان بالغ است.


کتاب سفر پروانه برنده ی جایزه ِ صلح "جین آدامز"  بوده است.گزیده کتاب سفر پروانه


با احتیاط از روی خرده‌سنگ‌ها گذشت و قدم به داخل کلبه‌ای کوچک گذاشت. بادقت به اطراف آن خانه‌ی یک اتاقه نگاه کرد تا شاید چیزی در آن پیدا کند. در داخل آن کلبه، زیرانداز، ملافه، ظروف پخت‌ و پز و استکان‌های چای به طرزی نامنظم پخش بودند.

با چنین مناظری آشنایی داشت؛ این منظره‌ی فرار انسان جهت نجات جانش بود؛ منظره‌ای شبیه خانه‌های خودشان پس از بمباران‌ها که باعجله چند تکه‌ای اثاثیه برداشته و فرار کرده بودند… .

صدا از داخل آخرین خانه می‌آمد. جلو درگاه آن ایستاد. بخشی از سقف فروریخته بود. به دور و بر نگاهی انداخت تا منبع صدا را پیدا کند.

آن را یافت. ولی بچه گربه نبود.

در گوشه‌ای از اتاق، بچه‌ی کوچکی به پشت افتاده بود…

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سفر پروانه

مشخصات کتاب سفر پروانه

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : دختران کابلی

صفحات کتاب : 205

کنگره : ‭PR9199/3‬‭/‮الف‬7س7 1399‬

دیویی : ‭[ج]813/6‬

کتابشناسی ملی : ‎2‎2‎1‎3‎2‎1‎1

شابک : ‭978-964-536-923-9

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب سفر پروانه