کتاب عزیزتر از جان

شهید مدافع حرم، ابوالفضل راه چمنی به روایت مهناز ابویسانی (همسر)

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی عزیزتر از جان

حجم دانلود: 17.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 208

معرفی کتاب عزیزتر از جان

کتاب عزیزتر از جان روایت گر خاطرات شهید ابوالفضل راه چمنی از زبان همسرش و به قلم کبری خدابخش دهقی است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

"شهید ابوالفضل راه چمنی" دوم اسفندماه سال 1364 در پاکدشت دیده به جهان گشود، او که عاشق خدمت در سپاه بود، جنگ سوریه که شروع شد، با جلب رضایت خانواده سال 92 لباس مدافعان حرم را به تن کرد و بارها و بارها در منطقه حاضر شد. او از فرماندهان ایرانی لشکر زینبیون بود، سه روز قبل از شهادت با همسرش تماس گرفته و گفته بود: «خانم تو در هر قدمی که من برمی دارم، شریک هستی».

او به عنوان یکی از فرماندهان لشکر زینبیون همراه با رزمنده های پاکستانی در عملیات های متعددی شرکت کرد تا در نهایت در فروردین ماه 1395 بر اثر اصابت ترکش خمپاره در العیس، جنوب غرب حلب، به شهادت رسید.

«نویسنده از ابتدای کتاب پای صحبت های همسر شهید می نشیند و قدم به قدم از عشقی می شنود که روز به روز عمیق تر می شود، مهناز ابویسانی «همسر شهید» از روزهای زندگی اش گفته است و خواننده را با خود همراه می کند، از روستای ابویسان استان خراسان رضوی تا پاکدشت و بالاخره روزهای جنگ در سوریه از قول و قرار روزهای ازدواج و احتمال شهادت و بالاخره آن چیزی که شد، از همه احترامی که از آقا ابوالفضل راه چمنی دید، همیشه او را آقا ابوالفضل خطاب می کرد.»

گزیده کتاب عزیزتر از جان


30 خرداد 1390 در محضرخانه ‌ای در پاکدشت، من به عقد دائم آقا ابوالفضل راه ‌چمنی درآمدم. روسری با چادر سفید با گل‌ های ریز و درشت رنگی سرم بود. آقا ابوالفضل هم کت‌ و شلوار مشکی با پیراهن یاسی بر تن داشت که زیبایی ظاهرش را چندین برابر کرده بود. روی زمین نبودم. فقط می ‌ترسیدم تمامی آن لحظات که برای همیشه ما به عقد هم در میآمدیم، خواب باشم. حقیقتاً بهترین روز زندگی من آخرین روز خرداد رقم خورد که در اتاق عقد محضرخانه نشسته بودیم. آرام بود. همیشه کنارش آرام بودم. اصلاً وقتی کنارش بودم، دوست نداشتم لحظاتم را با هیچ ‌چیزی خراب کنم …

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب عزیزتر از جان

مشخصات کتاب عزیزتر از جان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 208

کنگره : PIR8342‬

دیویی : 8‮فا‬3/62‬

کتابشناسی ملی : 5892311

شابک : 9786007472910

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب عزیزتر از جان