خرید و دانلود کتاب کار عمیق اثر کال نیوپورت

قواعدی برای بدست اوردن تمرکز در دنیای پرهرج و مرج و شلوغ

5 از 4 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) کار عمیق

حجم دانلود: 603.8 کیلو بایت
صفحات کتاب : 189

معرفی کتاب کار عمیق اثر کال نیوپورتکتاب کار عمیق اثر پرفروش کال نیوپورت، به شما نشان می دهد که چطور با پیشرفت تکنولوژی، قدرت تمرکز خود را در کارها از دست داده اید و با کمک چه راه هایی قادر خواهید بود بر این معضل اجتماعی غلبه کنید. کار عمیق یعنی قادر باشید بدون هیچگونه حواس پرتی و با تمرکز بالا روی امور خود فعالیت کنید. شما اگر بتوانید چنین مهارت باارزشی را به دست آورید، مطالب پیچیده را با سرعتی بیشتر از قبل یاد گرفته و در زمانی کوتاه به نتایج بهتری می‌رسید.کتاب کار عمیق | فراکتاب


اگر مهارت کار عمیق را در خود پرورش دهید کیفیت فعالیت‌های شما در هر زمینه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد و باعث می‌شود که از توانایی‌های خود احساس رضایت کافی داشته باشید. در اقتصاد رقابتی قرن بیست و یکم، کار عمیق همچون قدرتی فراطبیعی عمل می‌کند. با این حال بیشتر انسان‌های امروزی وقت باارزش خود را در شبکه‌های گوناگون اجتماعی هدر می‌دهند و حتی لحظه‌ای هم فکر نمی‌کنند که روش بهتری برای استفاده از زمانشان وجود دارد؛ روش‌هایی که آنان را به سمت موفقیت هدایت می‌نماید.


کال نیوپورت در کتاب کار عمیق (Deep work) پیامدهای چنین ضربه‌هایی را مورد بررسی قرار می‌دهد، آن هم در زمانه‌ای که همه چیز بر روی هم تأثیر گذارند. نیوپورت به جای استدلال حواس‌پرتی، قدرت تمرکز را مورد ستایش قرار داده و فواید بی‌شمار آن را معرفی می‌کند.


این کتاب به دو بخش کلی تقسیم‌بندی می‌شود. کال نیوپورت در بخش اول بیان می‌کند که انتشار اخلاق کار عمیق در هر حرفه‌ای منفعت بسیاری را به همراه خواهد داشت، سپس در دومین بخش برنامه‌ی تمرینی دقیقی را در قالب چهار قانون عرضه می‌کند که مطالعه‌ی دقیق و عمل کردن به آن، ذهن و عادات شما را تغییر داده و سپس شما را برای دستیابی به مهارت کار عمیق آماده می‌کند.


در کتاب کار عمیق از توصیه‌های بی‌ارزشی مانند اینکه افراد حرفه‌ای نباید وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی هدر دهند و یا نباید حوصله‌شان سر برود خودداری شده و به جای آن یک راهنمای مهم برای رسیدن به موفقیت در اختیار شما قرار می‌دهد.


خلاصه کتاب کار عمیق 


کار عمیق چیه؟ کاری که بدون وقفه و مزاحمت، متمرکز و با توانایی‌های وجودی روی یک مسأله انجام می‌دیم. بهترین ایده‌ها با کار عمیق به دست میاد. کار عمیق مثل یک سوپر پاوره. اگه یاد بگیریم می‌تونیم کیفیت کاری که می‌کنیم رو خیلی بالا ببریم. کتاب کار عمیق نشون می‌ده که چطوری متمرکز کار کنیم.


کتاب کار عمیق | فراکتاب


ترجمه کتاب به فارسی


کتاب کار عمیق بعد از اولین انتشار مورد توجه گروه گسترده‌ای از خوانندگان قرار گرفت و در مدت زمان کوتاهی به پرفروش‌ترین کتاب در فهرست کتاب‌های پرفروش معرفی شده در نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال تبدیل شد.  این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2017 سایت آمازون بود و همچنان دو سال بعد از انتشار جایگاه فروشش را در سایت آمازون از دست نداده است.  بعد از ترجمه کار عمیق به حدود 25 زبان مختلف دنیا، این کتاب ارزشمند در ایران هم مورد توجه قرار گرفت.


نشر شمشاد کتاب را با عنوان کار عمیق: قواعدی برای کسب موفقیت متمرکز در بحبوحه‌ی دنیای پر هرج و مرج و با ترجمه‌ی محمد جواد شیری بازنچه روانه‌ی بازار کتاب ایران کرده است. ناشرین دیگری هم در سال‌های اخیر کتاب را با عناوین گوناگون منتشر کرده‌اند. «ابراهیم نقیب‌زاده مشایخ» مترجم دیگری است که کتاب را برای انتشارات «اقتصاد فردا» با عنوان «کار عمیق رهنمودهایی برای بازیابی تمرکز در دنیای پرهیاهو» به فارسی برگردانده است. ایمان امینی هم کتاب را با عنوان «کار عمیق و درست و حسابی» به صورت خلاصه ترجمه  و منتشر کرده است. اهید ملکی هم کتاب را با عنوان «کار عمیق،  قوانینی برای تمرکز در دنیای آشفته» برای نشر نوین به فارسی برگردانده است.


خرید و دانلود کتاب کار عمیق با ترجمه‌ی محمد جواد شیری بازنچه در همین صفحه‌ی سایت فراکتاب امکان‌پذیر است.


ما در فراکتاب امکان خرید نسخه دیجیتال و نسخه چاپی این کتاب را برای شما کتابخوان های عزیز فراهم کرده ایم.


بریده ای از کتاب کار عمیق


وقتی دیوید دیوین را در یکی از کافی شاپ‌های واشینگتن ملاقات کردم او بلافاصله موضوع دستگاه تعالی‌گر 16 را مطرح کرد. دیوین یک استاد معماری است و در نتیجه به کشف نقاط پیوند مباحث انتزاعی و مادی علاقه دارد. دستگاه تعالی‌گر، نمونه‌ی بارزی از این نقاط پیوند مشترک است. در طول صحبت‌هایمان کاشف به عمل آمد این دستگاهی که نام یکی از مفاهیم یونان باستان (Eudaimonia: حالتی که در آن انسان به والاترین توانایی‌های روحی و ذهنی وجسمی خود می‌رسد) را بر آن گذاشته‌ یک ساختمان است. دیوید توضیح داد: «هدف این دستگاه ایجاد محیطی است که کاربران بتوانند در آن به حالت عمیق رشد انسانی برسند و کاری کنند که برآمده از والاترین درجه‌ی مهارتشان باشد». به عبارت دیگر این مکان با هدف میسر کردن عمیق‌ترین کارهای ممکن ساخته شده است و من هم همانطور که حتماً حدس زده‌اید مجذوبش شدم.


همانطور که دیوین این دستگاه را برایم توضیح می‌داد، خودکاری برداشت تا چهارچوب طرح پیشنهادی‌اش را رسم کند. ساختمانی یک طبقه به شکل مستطیل که پنج اتاق دارد. هر پنج اتاق در یک راستا پشت سر هم قرار دارند. راهروی مشترکی وجود ندارد و برای رسیدن به هر اتاق باید از اتاق مجاور عبور کرد. بر طبق گفته‌ی دیوین: «نبود حالت دایره‌ای امری بسیار مهم و ضروری است چون نمی‌گذارد به هنگام عبور کردن و عمیق‌تر رفتن به داخل دستگاه، از اتاقی عبور نکنید و آن را نادیده بگیرید».خرید و دانلود کتاب کار عمیق | فراکتاب


جملاتی از کتاب کار عمیق


می‌خواهیم شما را با برخی جملات کتاب نیز آشنا کنیم تا هم با قلم نویسنده و مترجم آشنا شوید هم متن و موضوع آن را بهتر درک کنید

  • انجام فعالیت‌های حرفه‌ای در تمرکز کامل و بدون حواس‌پرتی، که توانایی‌های شناختی شما را به حد اعلای خود می‌رساند. فعالیت‌هایی که ارزش‌آفرین هستند، مهارت شما را بهبود می‌بخشند و تکرار آن‌ها دشوار است.

  • اگر زندگی سایر شخصیت‌های تاثیرگذار در تاریخ معاصر و غیرمعاصر را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که تعهد به کار عمیق در بین همه آن‌ها موضوعی مشترک است.

  • کار کم‌عمق (سطحی): کارهای غیر شناختی و غیر مهارتی که اغلب نیاز به تمرکز کامل و حذف حواس‌پرت‌کن‌ها ندارند. این تلاش‌ها تکرارشان آسان است و اثر خلاقانه‌ای را در جهان ایجاد نمی‌کنند.

  • توانایی انجام کارهای عمیق در عین حال که روزبه‌روز ارزشمندتر می‌شود، به طور فزاینده‌ای در حال کم‌یاب شدن است. درنتیجه، افراد کمی که این مهارت را پرورش و سپس آن را محور اصلی کار خود قرار می‌دهند، پیش‌رفت خواهند کرد.

  • اگر نمی‌توانید یاد بگیرید، پس پیش‌رفت نخواهید کرد.

  • بگذارید ذهنتان به لطف هم‌گرایی پرتوهای توجه، به یک عدسی تبدیل شود؛ بگذارید روحتان، مقصد همهٔ آن چیزی باشد که در ذهن شما به عنوان ایدهٔ غالب و بسیار جذاب تثبیت شده است.

  • برای این‌که به کارتان برچسب «بی‌نیاز به کار عمیق» بزنید، خیلی عجله نکنید. فقط این دلیل که عادت‌های فعلی شما انجام کار عمیق را دشوار می‌کنند، به این معنا نیست که عدم وجود کار عمیق برای انجام شغلتان ضروری است.

  • کار عمیق تنها مهارت با ارزش در اقتصاد ما نیست و ممکن است که بدون این توانایی هم کاری به خوبی انجام شود، اما موقعیت‌هایی که انجام کار غیرعمیق در آن‌ها قابل توصیه است، روزبه‌روز کم‌تر می‌شود. به دلایلی که مطرح شد، با اختصاص توجه جدی به کار عمیق، بهترین کار را انجام خواهید داد. مگر این‌که دلایلی قوی در اختیار داشته باشید مبنی بر این که حواس‌پرتی برای حرفهٔ شما مهم است!

  • فرهنگ ما این اعتقاد را پرورش داده که اگر رفتاری مرتبط با اینترنت باشد، پس خوب است.

  • شاید عجیب باشد اما لذت بردن از کارها، واقعا آسان‌تر از لذت بردن از زمان‌های آزاد است، زیرا آن‌ها هم مانند فعالیت‌های غرقگی، بر پایهٔ اهداف، قوانین مربوط به بازخورد و چالش‌ها ساخته شده‌اند. همهٔ این موارد فرد را تشویق می‌کنند تا درگیر انجام کارش شود، تمرکز کند و خودش را در آن غرق کند. از سوی دیگر، زمان‌های آزاد، سازمان‌یافته نیستند و نیازمند صرف تلاش بیشتری هستند تا به شکلی تبدیل شوند که بتوان از آن‌ها لذت برد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب کار عمیق

مشخصات کتاب کار عمیق

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 189

کنگره : ‏‫‬‮‭BF323‭‬ ‭/ح9‏‫‬‭‏‫‬‮‭ن9 1398‬‬

دیویی : ‏‫‬‭650/1

کتابشناسی ملی : 5518536

شابک : ‭978-600-8392-87-3

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب کار عمیق

98901****0965

عالییییییییی

1400/6/28

پاسخ