کتاب اینجا بالای تل تکفیری‌ها می‌رقصند

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی اینجا بالای تل تکفیری‌ها می‌رقصند

حجم دانلود: 10.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 303

معرفی کتاب اینجا بالای تل تکفیری‌ها می‌رقصند

کتاب اینجا بالای تل تکفیری‌ها می‌رقصند نوشته شیرین زارع‌پور شامل زندگینامه شهید مدافع حرم سیداحسان میرسیار به‌تازگی توسط نشر 27 بعثت منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب نهمین ‌عنوان از مجموعه «مدافعان حرم» است که این ‌ناشر چاپ می‌کند.
شهید احسان میرسیار، فرزند اصغر میرسیار متولد سال 1359 پس از ورود به سپاه و دیدن آموزش‌های مختلف نظامی، به‌عنوان یکی از نیروهای مدافع حرم لشگر 27 محمد رسول‌الله (ص) به سوریه اعزام و بهمن‌ماه سال 94 به شهادت رسید. تا دو ماه تصور می‌شد این‌ شهید به اسارت نیروهای داعش درآمده اما پس از این ‌مدت مشخص شد شهید و مفقودالاثر است. میرسیار هنگام شهادت همراه با چند رزمنده دیگر ایرانی، سوری و افغانستانی بود و پیکرش پس از دو سال پیدا و به ایران منتقل شد.
کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند» در برگیرنده زندگینامه شهید میرسیار با روایت‌هایی از دوستان و خانواده اوست که در قالب 12 فصل گردآوری و تدوین شده‌اند. پس از این‌ فصول، وصیت‌نامه شهید و عکس‌ها و اسناد مربوط به وی نیز درج شده است.
عناوین 12 فصل این‌کتاب به‌ترتیب عبارت‌اند از: «میانه اردیبهشت»، «قصه از اینجا شروع شد»، «مقدمات سفر بهشت»، «صبح شیرین دمید»، «حرف‌های خودمانی»، «یک برگ از اخلاص»، «به نام عشق، به نام جنون»، «دلتنگی به پایان می‌رسد»،‌ «از دوکوهه تا آسمان»، «پای عهد می‌مانم»، «چندقدم بیشتر نمانده»، «تا تلِّ هوبر».


گزیده کتاب اینجا بالای تل تکفیری‌ها می‌رقصند


چنگیزی، مهماتم تموم شد! کاری نمی‌تونم بکنم، محاصره‌یم! 10:10 دقیقه دوباره تماس گرفت. پشت بی‌سیم یک‌نفر عربی فحش می‌داد. چنگیزی فکر کرد اشتباه گرفته‌اند. بی‌سیم را داد به یکی از سوری‌ها.
ببین محمود طبق چی می‌گه؟! بی‌سیم را گرفت. دید یک‌نفر از آن طرف بی‌سیم، شروع کرده به فحش‌دادن. چنگیزی باورش نمی‌شد بی‌سیم افتاده دست مسلحین. یعنی تل سقوط کرده. حمیدرضا و اسماعیلی، بچه‌ها را برده بودند عقب. اسماعیلی پیشنهاد داد برگردند و منطقه را ناامن کنند تا محاصره تل بشکند. 23 به سمت احمد اسماعیلی شلیک می‌کرد. سقف ساختمان‌ها فرو می‌ریخت. احمد اسماعیلی و یاسر زخمی شدند. محمدرضا با دوربین قناسه هنوز نظاره‌گر تل بود. از هر طرف ده‌ نفر بالا می‌آمدند. با مسئول قرارگاه تماس گرفت. لحظه‌ای بعد، یک هواپیمای روسی برای بمباران بالای تل آمد. اما دیر شده بود.
همه روی تل آسمانی شده‌اند. هرکدام گوشه‌ای افتاده‌اند. تکفیری‌ها تل را گرفته‌اند. به پیکرها رحم نمی‌کنند. رحم نمی‌کنند که به رگبار می‌بندند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب اینجا بالای تل تکفیری‌ها می‌رقصند

مشخصات کتاب اینجا بالای تل تکفیری‌ها می‌رقصند

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 303

کنگره : ‏‫‬‮‭PIR8346

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 7346495

شابک : 9786007472958

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب اینجا بالای تل تکفیری‌ها می‌رقصند