کتاب انتظار مهدوی

مجموعه مرزبانی مهدوی (جلد ششم)

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی انتظار مهدوی

حجم دانلود: 3.8 مگا بایت
صفحات کتاب : 271

معرفی کتاب انتظار مهدوی

کتاب انتظار مهدوی از مجموعه «مرزبانی مهدوی» نوشته دکتر عبدالحسین فخاری و شامل متون کوتاه و متنوعی در راستای خدمت‌گذاری به آستان مقدس امام عصر (عج) است. زندگی مهدوی، اندیشه مهدوی، گفتمان مهدوی، معارف مهدوی، یاوری مهدوی، انتظار مهدوی و اخلاق مهدوی به ترتیب کتاب‌های این مجموعه را تشکیل می‌دهند. نشان زرین و زیبای مرزبانی، آنگاه بر بازو یا سرشانه مرزبانان مهدوی می‌نشیند که فکر و ذکر و سلوک و حرکات و سکنات آنها رنگ و بوی مهدوی گرفته باشد؛ خدمت به آستان مقدس آقای آفرینش که افتخار اولیای الهی است، آرمان مرزبانان است و آنها حاصل نمی‌شود مگر آنکه لحظه‌ها و جلوه‌های زندگی، بینش‌ها و اندیشه‌ها، گفتمان‌ها و تحلیل‌ها، از شمیم عطر و یاد امام مهربانی معطر شده باشد. هر یک از کتاب‌های این مجموعه نگاهی است به این خوانش از امامت و مهدویت که تقدیم شیفتگان حضرت محبوب می‌شود.

درباره نویسنده

دکتر عبدالحسین فخاری پژوهشگر، نویسنده، فعال و ایده‌پرداز فرهنگی هنری، بنیان‌گذار نهادهای اقتصادی بین المللی همچون برند جهانی حلال در ایران در قالب سازمان همکاری‌های اسلامی(OIC)، نخستین مدیر مرکز تحقیقات و اطلاعات اتاق اسلامی و عضو هیأت مدیره (ایکریک icric)، مسئول چند رسانه و پایگاه خبری و نشریه و پدیدآور آثار متعدد تألیفی و صدها مقاله در حوزه ادبیات، اقتصاد ،معارف اسلامی و مهدویت و دبیرکل فعلی «موسسه بین المللی حلال جهانی» و مدیر مسئول پایگاه خبری حلال جهانی و فصلنامه «حلال نشان برین» است. این کتاب برای حیات فردی و اجتماعی منتظران به تحکیم یاد مولای زمان در تقویم مناسبت های سال کمک می‌کند. همچنین به وظایف منتظران اشاره می نماید و هم به تبیین برخی باورهای اعتقادی می پردازد.

گزیده کتاب انتظار مهدوی


زیارت به معنای دیدار یا قصد دیدار است. به عبارت دیگر زیارت عزیمتی ظاهری یا باطنی برای دیداری معنوی است با پیامبران، امامان، معصومان، صالحان، درگذشتگان و اماکن متبرکه و مشاهد مشرفه و عتبات عالیات. زیارت و حضور و دیدار در فرهنگ اسلامی، عبادت است چه با زندگان یا درگذشتگان یا اماکن خاص. این است که حتی نگاه به والدین، نگاه به عالم، نگاه به امام، نگاه به کعبه و نیز زیارت قبور پیامبر و امامان و معصومان (ع) و زیارت شهدا و اهل قبور از صالحان و عالمان و مؤمنان هم عبادت و موجب تقرب شمرده شده است.

برای دگراندیشان بسیار موجب شگفتی است که دینداران چگونه با رهبران دینی خود حتی پس از حیات دنیوی ایشان، پیوند داشته و با شور و اشتیاق به دیدار آنان می‌شتابند و با آنان سخن می‌گویند و حاجت می‌خواهند و نتیجه می‌گیرند. از شگفتی های جهان است زیارت بیش از شانزده میلیون زائر در روز اربعین از حرم سالار شهیدان در کربلا آن هم با آدابی خاص؛ و زیارت میلیون‌ها نفر از سراسر جهان از بارگاه امام هشتم و البته زیارت کعبه و حرم شریف نبوی و بقیع و... ؛ و شگفت‌تر وقایع و رویدادهای مبارک مترتب بر این زیارت‌هاست در این دنیا همچون کرامات و معجزات و شفاها، و در آن دنیا که شفاعت و دستگیری است. زیارت همچون هر عمل استحبابی دیگر می‌تواند به نیابت از فرد یا افراد دیگر انجام شود به‌ ویژه از سوی امامان و صالحان و اساتید و مؤمنان و ذویالحقوق و درخواست‌کنندگان و ملتمسان و حق‌داران. اما بهترین نیابت، نیابت از صاحب‌الزمان (عج) است که ولیّ نعمت و حقدار اصلی ماست که چنین زیارتی از لحظه نیت تا پایان آن، مدرسه سازندگی و نردبان معنویت و تقوی خواهد بود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب انتظار مهدوی

مشخصات کتاب انتظار مهدوی

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : مرزبانی مهدوی

صفحات کتاب : 271

کنگره : ‏‫‭‭BP224‏‫‬‮‭‏‫‭‭‭‭/ف26‮الف‬8 1397

دیویی : ‏‫‭‬‮‭‬‮‭297/462

کتابشناسی ملی : 5128110

شابک : 9786005637694

سال نشر : ‏‫1397

نظرات درباره کتاب انتظار مهدوی