کتاب سرزمین مقدس

سفری به فلسطین

3 از 1 نظر

کتاب چاپی سرزمین مقدس

صفحات کتاب : 348

معرفی کتاب سرزمین مقدس

کتاب سرزمین مقدس نوشته گی دولیل است که توسط عاطفه احمدی ترجمه شده است. ماجرای کتاب از زمانی شروع شد که «گی دولیل»، کارتونیست مشهور کانادایی، به همراه همسر و فرزندانش مسافر سرزمین مقدس فلسطین شدند.

او که یک سال در جامعه‌ی ملتهب فلسطین ماند، به نگارش سفرنامه‌ای مصور روی آورد، آن هم نه برای تحلیل و تفسیر شرایط اجتماعی، فرهنگی، سیاسی آنجا بلکه تنها برای به تصویر کشیدن خاطرات و مشاهدات خود در آن روزها که لبریز هستند از جزئیات ریز و درشت و دقیق؛ تصاویری که صدا دارند و نوشته‌هایی که با تلاش عاطفه احمدی در نظر اطراف به زبان روان فارسی درآمده‌اند.

این اثر را به دوستداران قدس عزیز و حتی به خوانندگان داستان‌های مصور پیشنهاد می‌کنیم.

گزیده کتاب سرزمین مقدس

شش فرقه ی مذهبی به طور مشترک مسئولیت کلیسا را برعهده دارند. در سال ۱۸۵۲ مقرر شد که برای جلوگیری از هرگونه منازعه و حفظ وضع موجود، هر فرقه قسمت مربوط به خودش را مدیریت کند. با این حال این مکان مقدس را به خانواده ای مسلمان سپردند.آنها نسل هاست که هر روز درها را به روی افراد باز می کنند و می بندند. با وجود قانون وضع شده فرقه های مختلف بعضی وقتا با هم کنار نمی آیند و جدایی و تفرقه بینشان اتفاقی معمولی است. یکی از نمونه های معروفش نردبان چوبی است که به خاطر اختلاف پیش آمده میان آنهایی که پنجره را در اختیار داشتند و کسانی که از بالکن زیرش محافظت می کردند کنار دیوار قرار داده شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سرزمین مقدس

مشخصات کتاب سرزمین مقدس

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 348

کنگره : ‏‫‭PN6733

دیویی : ‏‫‭741/5971

کتابشناسی ملی : 5572165

شابک : 978-622-6194-36-5

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب سرزمین مقدس