کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور

1359-1385

3 از 1 نظر

کتاب چاپی مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور

صفحات کتاب : 570

معرفی کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور

کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور، توسط نشر مروارید منتشر شده است. قیصر امین پور یکی از مطرح ترین شاعران ایرانی بعد از انقلاب است که آثار او هم در میان مخاطبین عام و هم از دیدگاه صاحب نظران از مقبولیت و جایگاه برجسته ای برخوردار است. مجموعه های شعر منتشر شده توسط قیصر امین پور همواره با استقبال خوانندگان مواجه شده است و مرتبا مورد تجدید چاپ قرار می گیرد.

شعر وی معتدل است و بر خلاف بسیاری از شاعران هم نسل و هم قطار خود، نه با جوش و خروش، بلکه با آرامش بر جان خواننده می نشیند و تاثیر خود را در ذهن و روح او اعمال می دارد. عاشقانه های قیصر امین پور، عاشقانه هایی روان و آرام هستند که نمایانگر طبع لطیف شاعر و آرامش درونی او می باشند.

قریحه ی شاعری قیصر امین پور، او را به حوزه های متنوعی از شعر فارسی سوق داده که تقریبا در تمام آن ها موفق بوده است. وی با وجود اینکه اهل ایجاد ساختار و فرم جدید در شعر نبوده، اما تسلطش به قالب های موجود در شعر فارسی، او را به یکی از موفق ترین شعرای پارسی سرا تبدیل ساخته است. او در غزل و رباعی شاعری چیره دست بوده و علاوه بر آن تصنیف ها و ترانه های به یاد ماندنی از وی به جا مانده اند. "قیصر امین پور" از پیشگامان شعر کودک و نوجوان نیز به حساب می آید و اشعار دلنشین او، در یاد و خاطره ی بسیاری از نوجوانان دیروز و جوانان امروز پابرجاست.

"مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور"، شامل مجموعه ای از آثار منتشر شده به قلم وی هستند که از جمله ی آن ها می توان به "دستور زبان عشق"، "گل ها همه آفتابگردانند"، "آینه های ناگهان"، "تنفس صبح"، "منظومه ظهر روز دهم"، "به قول پرستو" و "مثل چشمه، مثل رود" اشاره کرد.  

گزیده کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور

من از عهد آدم تو را دوست دارم

از آغاز عالم تو را دوست دارم


چه شب ها من و آسمان تا دم صبح

سرودیم نم نم ؛ تو را دوست دارم


نه خطی، نه خالی! نه خواب و خیالی! 

من ای حس مبهم تو را دوست دارم


سلامی صمیمی تر از غم ندیدم

به اندازه ی غم تو را دوست دارم


بیا تا صدا از دل سنگ خیزد

بگوییم با هم: تو را دوست دارم


جهان یک دهان شد همآواز با ما: 

تو را دوست دارم، تو را دوست دارم

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور

مشخصات کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 570

کنگره : ‏‫‭PIR7962‬‬

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬1/62‬‬

کتابشناسی ملی : 7946845

شابک : ‏‫‬‮‭978-964-191-929-2‬‬

سال نشر : 1400

نظرات درباره کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور