کتاب کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان

3 از 1 نظر

کتاب چاپی کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان

صفحات کتاب : 298

معرفی کتاب کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان

کتاب کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان  نوشته دکتر جان گاتمن و دکتر جون دکلر است که توسط فرناز فرود منتشر شده است. مجموعه کتاب‌های « کلیدهای تربیت کودکان » برای پدران و مادران جوانی است که می‌خواهند به تجربه‌ای شیرین و موفق از پرورش فرزند دست یابند.

کتاب‌های این مجموعه همگی موضوع پرورش کودکان را پوشش می دهند، اما هر کدام محتوایی مستقل دارند، ازجمله آنها می توان به آثاری همچون: آمادگی برای زایمان، روش‌های مناسب و صحیح شیر دادن، روش‌های مقابله با بیماری‌ها، آسیب‌ها، آلرژی‌ها، تولد فرزند دوم، نقش پدر در تربیت کودک و… اشاره کرد که توسط نشر صابرین به کتاب‌رسان آمده‌اند.

در کتاب پیش‌رو جان گاتمن و دکتر جون دکلر به بررسی لحظه‌هایی می‌پردازیم که احساسات والدین غلیان می‌کند و یا فرزندانشان دچار هیجانات عاطفی می‌شوند.

در این زمان حساس نوع برخورد پدران و مادران با یکدیگر و با کودکان و نوجوانان‌شان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

گزیده کتاب کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان

شواهد نشان می‌دهند دخترانی که نمی‌توانند احساس گرسنگی را از احساس اضطراب تشخیص دهند، در خطر اختلالهای خوردن قرار دارند و آنهایی که در خردسالی قادر نیستند در برابر خواسته‌های خود مقاومت کنند، احتمال بیشتری دارد که پیش از رسیدن به دوره جوانی باردار شوند. برای پسرها، تابع امیال آنی بودن در خردسالی، احتمال بزهکاری و خشونت را در سنین بالاتر افزایش می‌دهد؛ و برای همه کودکان، ناتوانی در مهار اضطراب و افسردگی، احتمال استفاده از مواد مخدر یا الکل را در مراحل بعدی زندگی بیشتر می‌کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان

مشخصات کتاب کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان

صفحات کتاب : 298

کنگره : ‏‫BF723‭‬ ‭/ھ94‏‫‭گ2 1387‮الف‬

دیویی : ‏‫‭‬‭152/4

کتابشناسی ملی : ‎1‎3‎3‎4‎1‎3‎5

شابک : 978-964-2785-11-7

سال نشر : ‏‫1387

نظرات درباره کتاب کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان