کتاب کلیدهای رفتار با کودک سرسخت

3 از 1 نظر

کتاب چاپی کلیدهای رفتار با کودک سرسخت

صفحات کتاب : 350

معرفی کتاب کلیدهای رفتار با کودک سرسخت

کتاب کلیدهای رفتار با کودک سرسخت نوشته رابرت مکنزی یکی از کتاب‌های مجمومه کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان نشر صابرین است. مجموعه کتاب‌های « کلیدهای تربیت کودکان » برای پدران و مادران جوانی است که می‌خواهند به تجربه‌ای شیرین و موفق از پرورش فرزند دست یابند.

کتاب‌های این مجموعه همگی موضوع پرورش کودکان را پوشش می دهند، اما هر کدام محتوایی مستقل دارند، ازجمله آنها می توان به آثاری همچون: آمادگی برای زایمان، روش‌های مناسب و صحیح شیر دادن، روش‌های مقابله با بیماری‌ها، آسیب‌ها، آلرژی‌ها، تولد فرزند دوم، نقش پدر در تربیت کودک و… اشاره کرد که توسط نشر صابرین به کتاب‌رسان آمده‌اند.

همه ما می‌دانیم که کودکان همیشه آنطور که می‌خواهیم عمل نمی‌کنند، اکا دسته از کودکان نیز رفتارهای خودمحورانه، لجبازی‌های مداوم و تم‌روی دارند؛ زمان غذا خوردن وقت را تلف می‌کنند،هیچ‌گاه برنامه‌های‌اش را با بقیه افراد خانواده هماهنگ نمی‌کند و...

برای آنکه با این گروه رفتار مناسب داشته‌باشیم و بدون آزار و تنش در جهت تغییر رفتتر آنان گام برداریم، رابرت مکنزی نکاتی کلیدی را پیشنهاد می‌دهد تا والدین در هر موقعیت، بهترین واکنش را از خود نشان دهند.

گزیده کتاب کلیدهای رفتار با کودک سرسخت

پدر و مادرها به‌درستی خاطرنشان می‌کردند که کودکان به روش‌های تربیتی مشابه، پاسخ‌های گوناگون می‌دهند. برخی همکاری می‌کنند و برخی نمی‌کنند؛ چرا؟ اگر مسئله تربیت است، آیا نباید پاسخ همه کودکان مشابه باشد؟ پژوهشگران متوجه شدند که عوامل مؤثر محیطی به‌تنهایی نمی‌توانند پاسخ‌گوی تفاوت‌هایی باشد که میان کودکان دیده می‌شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب کلیدهای رفتار با کودک سرسخت

مشخصات کتاب کلیدهای رفتار با کودک سرسخت

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان

صفحات کتاب : 350

کنگره : ‏‫‬‭HQ770/4

دیویی : ‏‫‬‭649/64

کتابشناسی ملی : 6134661

شابک : 978-622-6665-28-5

سال نشر : ‏‫1399

نظرات درباره کتاب کلیدهای رفتار با کودک سرسخت