کتاب کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان

3 از 1 نظر

کتاب چاپی کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان

صفحات کتاب : 204

معرفی کتاب کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان

کتاب کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان اثر دکتر کاتارینا ماناسیس، از مجموعه‌ی کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان است که به مسئله اضطراب در کودک و نوجوان می‌پردازد.

مجموعه کتاب‌های « کلیدهای تربیت کودکان » برای پدران و مادران جوانی است که می‌خواهند به تجربه‌ای شیرین و موفق از پرورش فرزند دست یابند.

کتاب‌های این مجموعه همگی موضوع پرورش کودکان را پوشش می دهند، اما هر کدام محتوایی مستقل دارند، ازجمله آنها می توان به آثاری همچون: آمادگی برای زایمان، روش‌های مناسب و صحیح شیر دادن، روش‌های مقابله با بیماری‌ها، آسیب‌ها، آلرژی‌ها، تولد فرزند دوم، نقش پدر در تربیت کودک و… اشاره کرد که توسط نشر صابرین به کتاب‌رسان آمده‌اند.

کتاب مقابل از نوشته‌های کاتارینا ماناسیس است که به شیوه تعامل و رفتار مناسب با کودکانی می‌پردازد که بسیار حساس هستند، این فرزندان معمولاً از مراتب مختلف اضطراب رنج می برند، چه کم، چه متوسط و چه شدید.

پس مطالعه این اثر که در چهار بخش با موضوعاتی همچون:(اضطراب‌های دوران کودکی، روش‌هایی برای مقابله فرزندان‌مان با اضطراب‌هایشان، معرفی برخی رفتارهای خاص ناشی از اضطراب و سرانجام شرح نقش شما،مدرسه، اطرافیان و متخصصان در حل این مشکل می پردازد و البته یک فصل نیز جهت پرسش و پاسخ نگاشته‌شده‌است تا راهنمای شما در جهت بهبود شرایط آنهاست.

گزیده کتاب کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان

در مورد فرزندتان، هیچ کس کارآزموده تر از شما نیست. پژوهشها نشان داده اند که وقتی کودکان مضطرب، بدون همکاری پدر و مادرشان، تحت درمان متخصصین قرار می گیرند، به دشواری می توانند مهارتهایی را که برای سازگار کردن خود با این مشکل می آموزند، در خارج از مطب روان درمانگر به کار ببرند. در ضمن، اگر فرزندتان فقط اضطراب مختصری دارد، راحت تر و خوشایندتر است که در منزل به او کمک کنید تا آنکه او را به مطب روانپزشک یا روانشناس بکشانید. وانگهی، به یاد داشته باشید که بیشتر روان درمانگرها فقط یکی دو ساعت و آموزگاران حدود ۳۰ ساعت در هفته در کنار فرزندتان هستند. به این ترتیب ۱۳۶ ساعت باقی مانده به شما پدر و مادرها تعلق دارد!

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان

مشخصات کتاب کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان

صفحات کتاب : 204

کنگره : ‏‫BF723‭‬ ‭/‮الف‬56‏‫‬‭م2 1383

دیویی : ‏‫‬‭‬‭155/418

کتابشناسی ملی : ‭م‌83-27326

شابک : 964-6181-67-8

سال نشر : 1383

نظرات درباره کتاب کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان