کتاب عادت های خرد

تغییرات کوچکی که تغییر ات بزرگ می آفرینند

3 از 1 نظر

کتاب چاپی عادت های خرد

صفحات کتاب : 400

معرفی کتاب عادت های خرد

کتاب عادت های خرد نوشته‌ی بی جی فوگ که در زمره‌ی پرفروش‌ترین‌ آثار نیویورک تایمز قرار دارد، به شما می‌آموزد تا بتوانید هر عادتی که تغییرات را برای‌تان سخت و وحشتناک می‌کند، کنار بگذارید. با این کتاب به راحتی می‌توانید عادت‌های قدیمی خود را دور بریزید!

شاید شما هم روزی تصمیم گرفته باشید که تغییراتی بزرگ در زندگی‌تان به وجود بیاورید. مثلا رژیم غذایی‌تان را عوض کنید و همیشه غذاهای سالم بخورید، وزن کم کنید، ورزش کردن را به برنامه‌ی روزانه‌تان اضافه کنید و ... . اما از برنامه‌ریزی‌های مختلف و تصمیم‌گیری‌تان نتیجه‌ی خاصی نگرفته‌اید. ممکن است مدام به خودتان سرکوفت زده باشید و خودتان را برای هرچیزی سرزنش کرده باشید اما باید بدانید که اشکال از شما نیست! چطور؟ بی‌جی فاگ در کتاب عادت‌های خُرد این را توضیح می‌دهد:

در حقیقت در صورتی که تصمیم به تغییر کردن گرفته‌اید باید یک سیستم طراحی رفتار برای خودتان طراحی کنید. طراحی رفتار درواقع سیستمی جامع برای واضح فکرکردن درباره رفتار انسان است و برای طراحیِ راه‌های ساده درجهت تغییرِ زندگیِ خود. اگر بتوانید از این الگو پیروی کنید، به خوبی می‌توانید تمام تغییراتی را که سال‌ها برای ایجادشان تلاش کرده‌اید، ایجاد کنید. قرار نیست گام‌های بزرگ و نشدنی برداریم، بلکه در راستای ایجاد تغییرات، با قدم‌های کوچک و با ایجاد عادت‌های خُرد، تغییرات پیوسته را به وجود می‌آوریم.  

گزیده کتاب عادت های خرد

وقتی در عمل برای چیزی شادی می‌کنید، درواقع با مدار پاداش مغزتان ارتباط برقرار می‌کنید. با داشتن احساس خوب در لحظهٔ درست، باعث می‌شوید مغزتان آن توالیِ رفتاری‌ای را که به‌تازگی انجامش داده‌اید بشناسد و رمزگشایی‌اش کند. به‌عبارتی دیگر، می‌توانید این ترفند را روی مغزتان اجرا کنید که با شادی و تأیید خودتان، یک عادت خلق کنید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب عادت های خرد

مشخصات کتاب عادت های خرد

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 400

کنگره : BF335

دیویی : ‏‫‬‭158/1

کتابشناسی ملی : 6124493

شابک : 978-622-254-011-1

سال نشر : ‏‫1399

نظرات درباره کتاب عادت های خرد