کتاب یک لیوان حرف خنک

مهارت های کنترل خشم در خانواده

3 از 1 نظر

کتاب چاپی یک لیوان حرف خنک

صفحات کتاب : 220

معرفی کتاب یک لیوان حرف خنک

کتاب یک لیوان حرف خنک از جدیدترین آثار نشر مهرستان است و در قالب سه فصل به خشم در خانواده و مهارت‌های کنترل آن می‌پردازد و با زیر عنوان مهارت کنترل خشم در خانواده توسط مجید جعفری هرفته تولید و به چاپ رسیده است.

کتاب یک لیوان حرف خنک با نگاهی متمایز از کتب به چاپ رسیده در این زمینه، در سه فصل کلی به خشم می‌پردازد به‌این‌ترتیب که نویسنده نمایی کلی از خشم و ماهیت آن را ارائه داده است و به همسران کمک می‌کند تا خشم درونشان را به طور کامل بشناسند و در مدیریت آن توانمند شوند. در ادامه نویسنده تلاش کرده است به پیشگیری از خشم بپردازد و در نهایت به خانواده بگوید که چگونه با خشم مواجه شده و آن را هضم و حل کند.

گفتنی است رویکرد این کتاب کاملاً مهارت‌محور است و یک پله بالاتر از کتاب‌هایی با رویکرد روان‌شناسانه قرار گرفته است چرا که در این مسیر دین را نیز دخیل دانسته و برای درمان مسئله، از منابع دینی نیز وام گرفته است.

گزیده کتاب یک لیوان حرف خنک

-تو از اول همین جوری بودی: یه دنده و نق نقو!

- آره ، تو راست میگی ؟ اگه من نبودم،کی زن توی بی عرضه می شد؟

-ببین، داری بیش از حد زبون درازی میکنی ها! ببر تا نبریدم زبونت روا از ازدواجشان چیزی نگذشته بود که داشتند پله های دادگاه خانواده را می شمردند. هیچ مشکلی نداشتند؛ اما کم صبر بودند. به هم فرصت اشتباه نمی دادند. با کوچکترین اشتباه یا خطایی، سرهم داد می زدند و به هم ناسزا می گفتند. در این مدت، یک روز و شب خوش برای هم نگذاشتند. تمام زندگی شان به دعوا و کتک کاری گذشت. برای یک . بار نشد کنار هم بنشینند، حرف بزنند و به جای فحش و ناسزاگفتن، یک لیوان حرف خنک بنوشند. فکر می کردند اگر کوتاه بیایند، به غرورشان بر می خورد. آن قدر حرمت بینشان شکسته شده بود که به جز طلاق، راهی پیش رویشان نمی دیدند.

آتش خشم اگر به جان خانواده بیفتد، همه را با هم می سوزاند؛ پس خوب است با یک لیوان حرف خنک، مهارت مدیریت خشم را بیاموزیم و خانواده را از آسیب های آن نجات دهیم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب یک لیوان حرف خنک

مشخصات کتاب یک لیوان حرف خنک

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 220

کنگره : ‏‫‬‮‭BF575

دیویی : ‏‫‭152/47‬

کتابشناسی ملی : 7670987

شابک : ‭978-622-98210-0-8

سال نشر : 1400

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب یک لیوان حرف خنک