کتاب چشم های بسته چشمه های کور

3 از 1 نظر

کتاب چاپی چشم های بسته چشمه های کور

صفحات کتاب : 96

معرفی کتاب چشم های بسته چشمه های کور

کتاب چشم های بسته چشمه های کور به قلم علی صفائی حائری به بررسی سوره‌ کافرون در قالبی نو و در مجموعه‌ی تطهیر در جاری قرآن می‌پردازد. قرآن کتابی آسمانی است که از جانب خداوند برای روشن کردن راه و مسیر ما آمده است. قرآن آمده است تا با خواندن و درک و عمیق شدن در آیات و سوره‌های آن، راهی برای زندگی پیدا کنیم. راهی که ما را به سوی حقیقت اصلی و واحد ببرد.

راهی که ما را به بهشت جاودانه‌ی الهی نزدیک کند. اما افسوس که خواندن قرآن را سرسری گرفته‌ایم. افسوس که به کشف چند حقیقت علمی و شبه علمی از میان سوره‌های قرآن بسنده کرده‌ایم. کتاب تنها پناه، تفسیر سوره‌های ناس و فلق است. تفسیری که به تطهیر ما در این دریای عظیم و بی‌کران معنا می‌پردازد. علی صفائی حائری در کتاب تنها پناه، علاوه بر تفسیر سوره‌ها از دیگر ابزارهای تفسیر هم کمک گرفته است. ابزاری همچون شناخت کافی از ادبیات عرب، صنایع ادبی و شرایط نزول آیه، و همچنین به واسطه تسلط بر دیگر آیات قرآن. در نهایت پرده‌ها کنار می‌روند و سوره فهم می‌شود.

گزیده کتاب چشم های بسته چشمه های کور

آنجا که انسان ارزش ها و اندازه های وجودش را نمی شناسد و نمی خواهد بشناسد، ناچار به کم قانع می شود و خودش را می فروشد و در برابر قدرت ها و نیرنگ ها رودست می خورد و خودش را می بازد؛ و این همه نتیجه کفر به «انسان» و چشم پوشی از اندازه های وجودی اوست.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب چشم های بسته چشمه های کور

مشخصات کتاب چشم های بسته چشمه های کور

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : تطهیر با جاری قرآن

صفحات کتاب : 96

کنگره : ‏‫‭BP102/98‏‫‭/ص7چ5 1398

دیویی : ‏‫‭297/18

کتابشناسی ملی : 5649224

شابک : 978-964-7803-65-6

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب چشم های بسته چشمه های کور