کتاب مرداب روح

زندگی تازه در فضاهای محزون

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی مرداب روح

حجم دانلود: 966.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 171

معرفی کتاب مرداب روح

کتاب مرداب روح حکایت مکرر همه ماست. در این روزگار که نومیدی و احساس درماندگی، واقعیتی همه گیر به نظر می‌رسد تصور آرامش و شادی ماندگار و ناب، معنایی کاملا دور از ذهن و غیرملموس شده است و یا به ناگزیر در تسخیر سرگرمی ها سطحی و زودگذر و وابسته به نمونه هایی که خود ناقص و گذرا هستند درآمده است. ما در مسیر عمر خود بارها و بارها به دلایل متعدد و پرشاخ و برگ دستخوش احوال محزونی می‌گردیم که گاه دوره‌ای بسیار طولانی و دشوار دارند. دامنه این احوال که نویسنده کتاب مرداب روح، به زبان تخصصی روان رنجوری می نامد از غم و خشم تا افسردگی، اضطراب و ضربه‌های روحی را دربر می گیرد.

گزیده کتاب مرداب روح

بسیاری اوقات آنچه گناه می نامیم، گناه واقعی به معنایی که گفته شد نیست؛ بلکه غالبآ نوعی احساس دلشوره، زیاده روی و حتی نوعی گیجی است. جالب است که این احساس خاص اغلب در بدن ابراز می‌شود و نشان می‌دهد عقده ای سربرآورده است. نشانه های یک عقده فعال شده (در فصل ۸ به تفصیل به آن می پردازیم) آن است که میزان انرژی تولید شده در یک موقعیت، بیش از حد لازم است و فرد، تهاجمی درونی یعنی حالتی را در بدن خود احساس می‌کند.

 این‌ها علائمی هستند که نشان می‌دهند شخص حرکت و فعالیت روان را زیر سطح خودآگاه تجربه می‌کند. به علاوه بخش عمدهای از آنچه گناه می‌نامیم، تدافعی بر علیه تشویش بزرگتری است. درواقع این واکنشی چند جانبه به تجربه اضطراب است که در آن لحظه خود را به عنوان چیزی غیرقابل شناسایی نشان داده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مرداب روح

مشخصات کتاب مرداب روح

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 171

کنگره : BF531‭‮‬‏‫‭/ھ2م4 1395‭‮‬

دیویی : ‫‭152/4‭‬

کتابشناسی ملی : 4713728

شابک : 978-600-6268-05-6

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب مرداب روح