کتاب نیروی حال

راهنمای بیداری معنوی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی نیروی حال

صفحات کتاب : 352

معرفی کتاب نیروی حال

کتاب نیروی حال راهنمایی برای بیداری معنوی است که توسط اکهارت تول تالیف و توسط مسیحا برزگر ترجمه شده است. کتاب پرفروش‌ نیروی حال، به شما نشان می‌دهد که چطور با کنار زدن گذشته، زندگی بهتری داشته باشید. پس سعی کنید این کتاب ارزشمند را از اعماق وجود خود درک نمایید.

امروزه بشر به دنبال پاسخ دو پرسش مهم است: ما که هستیم؟ ماهیت دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم چیست؟ پاسخ به این پرسش‌ها کیفیت ارتباط با خانواده، دوستان و همکاران را معین می‌کند و اگر وسیع‌تر بنگرید، کیفیت جامعه را مشخص می‌نماید.

هنگامی که خواندن کتاب نیروی حال را شروع می‌کنید، در آغاز امکان دارد مفهوم بعضی از لغات مانند «هستی» و «حضور» برایتان کاملاً روشن نباشد ولی به خواندن ادامه دهید. ممکن است پرسش‌ها یا استدلال‌هایی به ذهنتان برسد که در بخش‌های بعدی به آنان پاسخ داده شود و یا ممکن است با تفکر بیشتر در مطلب یا در خودتان به جواب سوالات مورد نظر دست یابید.

برای فهم مطالب کتاب عجله نکنید، نیازی نیست که همه‌ی محتوای آن برایتان قابل درک باشد. لازم نیست با کلیه مطالب این کتاب موافق یا مخالف باشید. پس قضاوت در رابطه‌ با مطالب آن را به زمانی دیگر موکول کنید.

گرفتاری‌های بشر ریشه در افکار خودش دارد. ذهن مشتاق است تا مطالب را دسته‌بندی و مقایسه کند اما اگر در مورد این کتاب سعی در مقایسه کردن اصطلاحات آن نداشته باشید به نتیجه بهتری خواهید رسید وگرنه احتمال گیج شدن وجود دارد.

در ورای کلام تله، قدرتی نهفته است که آن را تنها در بیان مربیان معنوی بسیار شاخص می‌توان یافت. او از اعماق حقایق، مسیری نیرومند را به دیگران، برای ملحق شدن به خود نشان می‌دهد. بدون شک اگر باقی مردم نیز این راه را بپیمایند، جهان جای بهتری خواهد شد.

گزیده کتاب نیروی حال

درباره‌ی احساسات و عواطف چه می‌گویید؟ من بیش‌تر گرفتار احساسات و عواطف خود هستم تا ذهن خود.

ذهن، به آن معنایی که من آن را به کار می‌برم، فقط فکر نیست. ذهن، شامل احساسات و عواطف تو و نیز تمامی الگوهای واکنشی عاطفی، ذهنی تو نیز می‌شود. احساسات در نقطه‌ی تلاقی ذهن و بدن به‌وجود می‌آیند. احساسات، واکنش بدن تو به کنش ذهن توست یا به تعبیری دیگر انعکاس ذهن تو در بدن توست. برای مثال، یک فکر تهاجمی یا خصومت‌آمیز، انرژی تقویت شده‌ای را در بدن به وجود می‌آورد که ما آن را خشم می‌نامیم. بدن آماده‌ی جنگیدن می‌شود. فکر این که تو، به لحاظ فیزیکی و روانی، مورد حمله واقع شده‌‌ای، باعث می‌شود که بدن تو واکنشی نشان بدهد. این واکنش، صورت فیزیکی چیزی‌ست که ما آن را ترس می‌نامیم. تحقیقات نشان می‌دهد که احساسات و عواطف قوی موجب تغییرات بیوشیمی بدن می‌شود. این تغییرات بیوشیمیایی بدن، موجب می‌شود که ما احساسات و عواطف‌مان را در صورت مادی و فیزیکی مشاهده کنیم. البته، تو همواره نسبت به الگوهای فکری خود آگاهی نداری. تنها با مشاهده‌ی احساسات و عواطف خود می‌توانی به الگوهای فکری خود پی ببری.

هر چه بیش‌تر با فکر خود، خوش آمدن‌ها یا خوش نیامدن‌ها، قضاوت‌ها، و تفسیر‌هایت یکی شوی که همه حاکی از حضور کم رنگ تو به عنوان تماشاگر آگاهی‌ست، انرژی عاطفی تو شدیدتر خواهد شد؛ چه آگاه باشی یا نباشی. اگر نمی‌توانی عواطف خود را احساس کنی، اگر ارتباط تو با عواطفت قطع شده است، نگران نباش. می‌توانی آن‌ها را، به طور خالص، در سطح کاملا مشهود بدن خویش تجربه کنی. آن‌ها خود را به صورت مشکلات بدنی یا بیماری‌ها نشان می‌دهند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب نیروی حال

مشخصات کتاب نیروی حال

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 352

کنگره : ‏‫‭‭BL624‏‫‭/ت9ن9 1395‮

دیویی : ‏‫‭204/4

کتابشناسی ملی : ‎1‎3‎0‎7‎6‎3‎3

شابک : ‏‫‭978-600-5219-46-3

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب نیروی حال