کتاب شیرین تر از شکر (جلد چهارم) زمستان

365 داستان کهن ایرانی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی شیرین تر از شکر (جلد چهارم) زمستان

حجم دانلود: 4.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 135

 معرفی کتاب شیرین تر از شکر (جلد چهارم) زمستان

کتاب شیرین تر از شکر (جلد چهارم) زمستان شامل 365 داستان کهن ایرانی؛ فصل زمستان با 93 داستان می باشد. این مجموعه بازنویسی داستان های کهن فارسی است که ابوالفضل هادی منش آن را برای نوجوانان بازنویسی کرده است. کتاب شیرین تر از شکر 365 حکایت کهن را برای گروه سنی نوجوان و جوان در خود دارد که می تواند هر حکایت آن برای یک روز خوانده شود و تمام روزهای سال با آن سپری شود.

محمدحسین صلواتیان تصویرگری مجموعه «شیرین تر از شکر» را انجام داده و تصاویر را با توجه به متن برای مخاطب خلق کرده است. همچنین سعید دین پناه نیز امور گرافیکی کار را بر عهده داشته است.

گزیده کتاب شیرین تر از شکر (جلد چهارم) زمستان 

پادشاهی، سگی داشت که آن را بسیار دوست می داشت و تمام لوازم آسایش را برایش مهیّا کرده بود. گردنبندی از «اطلس » و «خلخال » و دستبند طلایی بر دست و پایش انداخته بود. روزی پادشاه می خواست به شکار برود؛ از سگبان خواست تا سگ را برای شکار بیاورد. سگ را آورد. پادشاه افسار سگ را به دست گرفت و سوار اسب شد.

سگ، به دنبال پادشاه می آمد. بینِ راه چند تکّه استخوان ریخته بود. سگ همانجا ایستاد و مشغول خوردن استخوان ها شد. شاه از کشیده شدن افسار فهمید که سگ در جایی ایستاده است. پشت سرش را نگاه کرد و دید که سگ مشغول خوردن استخوان است. وقتی این بی ادبیِ سگ را دید عصبانی شد و به خاطر آنکه آن حیوان، همه لطف پادشاه را به استخوانی فروخته است دستور داد در همان بیابان رهایش کنند. وقتی سگبان خواست گوهرهای گرانبهایی را که به دست و پای سگ بسته بود باز کند، پادشاه گفت: «بگذار این ها به دست و پای سگ باشد تا وقتی متوجّه کار خودش شد و آوارگی اش را دید بفهمد که در چه جایی زندگی می کرده است.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شیرین تر از شکر (جلد چهارم) زمستان

مشخصات کتاب شیرین تر از شکر (جلد چهارم) زمستان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 135

کنگره : PIR8299 /‮الف‬43433‏‫‬‮‭ش9

دیویی : ‏‫‭[ج]8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 5591119

شابک : 978-964-2024-67-4

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب شیرین تر از شکر (جلد چهارم) زمستان