کتاب لبخند ابراهیم

خاطرات شهید مدافع حرم حمیدرضا باب الخانی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی لبخند ابراهیم

صفحات کتاب : 256

معرفی کتاب لبخند ابراهیم

کتاب لبخند ابراهیم به قلم معصومه جواهری شامل  خاطرات شفاهی شهید از خانواده، دوستان، همکاران و همرزمان او است. حمیدرضا باب الخانی در سال شصت و هفت در خانواده ای فرهیخته و فرهنگی در اصفهان به دنیا آمد. پدرش معلم بود و از رزمندگان دفاع مقدس. حمیدرضا از همان کودکی بسیار باهوش و پر انرژی بود و بازیگوشی ها و سخنان کودکی اش خبر از آینده ای درخشان برایش می داد.

او در محیط مذهبی و فرهیخته خانه شان خیلی سریع مسیر زندگیش را انتخاب کرد. با وجود اینکه بسیار درس خوان بود ولی هرگز از حضور در مراسم های مذهبی غافل نمی شد و در فعالیت های فرهنگی حضوری پر رنگ داشت. برای اولین بار در کسوت خادمی در راهیان نور با مفهوم ایثار و شهادت آشنا شد. حمیدرضا با اینکه دارای مدرک کارشناسی ارشد پدافند غیر عامل از دانشگاه مالک اشتر تهران بود و بارها در کسوت مشاور در شورای شهر و استانداری اصفهان فعالیت کرده بود و چندین دعوتنامه استخدامی از ارگان های دولتی دریافت کرده بود ولی ترجیح داد لباس مقدس سپاه را بر تن کند. حمیدرضا عاشق سپاه قدس و خدمت در جبهه مقاومت بود. همانطور که در زندگی اش بارها و بارها موفق شده بود و هر چه که اراده کرده بود را با پشتکار به دست آورده بود توانست خیلی زود لباس مقدس دفاع از حرم را بر تن کند و مدافع حریم آل الله در سوریه شود.  

گزیده کتاب لبخند ابراهیم

وارد مقرّ که شدم سراغ حاج‌‏ابراهیم را گرفتم. یکی از بچه‏‌های زینبیون تا دم در اتاق همراهی‏‌ام کرد. داخل اتاق کسی نبود. دیوارهای سیمانی اتاق پر بود از نقشه. از عکس سیدابراهیم صدرزاده و حاج محمدابراهیم همت که روی در کمد فلزی چسبیده بود به‏‌راحتی می‏‌شد فهمید چرا فرمانده اسم ابراهیم را برای خودش انتخاب کرده. تعریفش را از بچه‏‌های مرکز، خیلی شنیده بودم اما هنوز فرصت نشده بود با هم کار کنیم. چند دقیقه بعد جوان رشید و چارشانه‏‌ای وارد اتاق شد و با یک لهجه‏‌ی شیرین اصفهانی خیلی گرم با من احوال‌پرسی کرد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب لبخند ابراهیم

مشخصات کتاب لبخند ابراهیم

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 256

کنگره : ‏‫‬‭BP52/66‬

دیویی : ‏‫‬‭297/998‬

کتابشناسی ملی : 7604789

شابک : ‫‬‭978-622-285-051-7

سال نشر : ‏‫1400

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب لبخند ابراهیم