کتاب درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی

تاریخچه و ویژگی های نظری و عملی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی

صفحات کتاب : 128

معرفی کتاب درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی

کتاب درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی، تاریخچه و ویژگی‌های نظری و عملی» حاصل تدوین و ویرایش دو سخنرانی از محمدتقی فیاض‌بخش است که به تازگی توسط انتشارات فیض فرزان منتشر شده است.

سخنرانی اول برای جمعی از علاقه‌مندان به آشنایی با مبانی نظری و عملی مکتب علامۀ طباطبایی (ره) در 26مرداد 1399 و سخنرانی دوم به‌مناسبت سالروز گرامی‌داشت مرحوم علامه (ره) در 24 آبان همان سال ارائه شده است.

این دو سخنرانی در مجموع با ساختاری و سیری مشابه ایراد شده‌اند. بنابراین، لازم آمد تا در عین حفظ وجوه تمایز هریک، در نهایت به عنوان متنی یکدست و واحد عرضه شوند.

در این سخنرانی‌ها استاد چارچوب کلی مکتب مرحوم علامه (ره) را تصویر نموده و مبانی نظری و نظام دستورات عملی آن را تبیین فرموده‌اند. این گفتار‌ها برای کسانی ارائه شده است که به‌دنبال یک آشنایی اجمالی با رئوس کلیِ مباحث نظری و دستورات عملیِ مقدماتی‌اند؛ از این رو، کتاب پیش رو نیز برای همین دسته از افراد مناسب و راهگشا است.

یکی از وجوه شنیدنی و متمایز رعایت فیاض‌بخش از این مکتب تربیتی، تاکید بر خصلت‌هایی است که این طریقه تربیتی را به یک مکتب تمام عیار معرفتی-اخلاقی تبدیل می‌کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی

مشخصات کتاب درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 128

کنگره : ‏‫‮‭BP55/3‭‬‭

دیویی : ‏‫‭297/998

کتابشناسی ملی : 8524821

شابک : ‏‫‬978-622-98721-4-7

سال نشر : 1400

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی