کتاب از فردا چه خبر؟

پژوهشی درباره عالم پس از مرگ

3 از 1 نظر

ناشر: جمال

پدید آورنده: عباس رحیمی

کتاب الکترونیکی از فردا چه خبر؟

حجم دانلود: 911.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 144

ایمان به آخرت، از مهم ترین آموزه های دین اسلام است که در اصلاح زندگی فردی و اجتماعی مومنان تاثیرات عمیقی برجای می نهد. اصل معاد در فرهنگ اسلامی، یک باور ذهنی بی ارتباط با متن زندگی نیست؛ بلکه این اصل، ثمرات فراوانی در شیوة گفتار و کردار انسان و نوع نگاه او به روابط خود با جهان هستی دارد. از این رو، راز تاکید قرآن کریم و پیشوایان بزرگ دین بر آخرت باوری مردم روشن می شود و حکمت تکرار نام های گوناگون روز قیامت در کتاب خدا، نمایان می گردد.

کتاب از فردا چه خبر؟ در عین اختصار، تصویر جامعی از مراحل قیامت و مسائل آن روز بزرگ ارائه کرده است. نام کتاب که برگرفته از یک تعبیر قرآنی است، گویای نزدیک بودن روز قیامت و زودگذر بودن زندگی دنیاست.

قرآن کریم مسئله معاد را از مسائل اصلی و بنیادی می داند و قریب یک سوم از آیات آن درباره معاد است. اگر مسئله معاد از انسان گرفته شود، همه چیز بیهوده و لغو خواهد بود: «اَ فَحَسبِتُمْ اَنّمَا خَلَقْناکُمْ عَبَثاً وَ اَنَّکُمْ إِلَینا لا تُرْجَعُونَ»؛ آیا پنداشتید شما را بیهوده آفریدیم و به سوی ما باز نمی گردید؟
تمام انبیا آمده اند تا بشر را با خدا و جهان آخرت آشنا سازند و متأسفانه در این عصر، مردم آن گونه که باید، با این مسائل آشنا نیستند و ضروری است روی مسئله معاد، بیشتر کار شود و مباحث آن بیشتر مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا تربیت انسان بدون اعتقاد به معاد امکان ندارد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب از فردا چه خبر؟

مشخصات کتاب از فردا چه خبر؟

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 144

کنگره : ‫‭‬‭‭BP222‫‭‬‭‭/ر3‮الف‬4 1387

دیویی : ‫‭‬‭‭297/44

کتابشناسی ملی : 1733156

شابک : 978-964-202-018-8

سال نشر : 1387

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب از فردا چه خبر؟