کتاب روانشناسی و آموزش مهارت های زناشویی و بلوغ افراد نابینا

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 652.2 کیلو بایت
صفحات کتاب : 183

خلاصه کتاب روانشناسی و آموزش مهارت های زناشویی و بلوغ افراد نابینا

افرادی که دارای ناتوانی های جسمانی هستند یا معلولیت ذهنی و روانی دارند به طور عمده به دلیل مشکل در برقراری ارتباط با دیگران، درک نکردن محرک های محیطی، مشکلات روانی مانند کاهش اعتماد به نفس و افسردگی، دارای مسائل خاصی در حوزهٔ سلامت روان و سلامت جنسی خود هستند. این که افرادی با آسیب های خاص جسمانی یا ذهنی چه مشکل هایی دارند یا در چه سطحی با این مشکل ها روبرو هستند، بستگی به سنی دارد که دچار این آسیب شده اند، همچنین شدت و نوع آسیب نیز می تواند تأثیر زیادی در این زمینه داشته باشد.

ایجاد مشکل در آسیب های جسمانی به ویژه در مراحل گذار زندگی مانند دورهٔ نوجوانی، می تواند تأثیر متفاوت تر و مسائل پیچیده تر خاص خود را داشته باشد.

نوجوانی پیچیده ترین مرحلهٔ زندگی است. برای بسیاری از مردم، نوجوانی دوره ای پرچالش است که آن ها را به جوانی می رساند. در این دوره، افراد به خودشناسی پرداخته و در همین دوره است که در افراد، علاقهٔ فزاینده ای برای شکل دادن به روابط صمیمانه و عاطفی ایجاد می شود و آن ها درصدد ایجاد رابطه با جنس مخالف و تجارب مرتبط، خواهند بود. برای نوجوانان، روابط عاطفی و داشتن تخیل ها و تصورهای عاشقانه، بعد مهمی از رشد استقلال آن ها است که چگونگی شکل گیری آن از اهمیت زیادی برخوردار است. افراد با آسیب بینایی هم در گذار از این مرحلهٔ زندگی، تجارب مثبت و منفی بسیاری را کسب می کنند که خود در نگرش جنسی آنان و بالتبع سلامت جسمی و جنسی آنان تأثیرگذار خواهد بود...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 183

کنگره : BF692/2‏‫‭/‮الف‬6ر9 1393

دیویی : 155/33

کتابشناسی ملی : 3109658

شابک : 978-600-309-018-7‬‬‬

سال نشر : 1393

نظرات