کتاب تمرکز حواس و حافظه

ویژه دانش آموزان

3 از 1 نظر

خلاصه کتاب تمرکز حواس و حافظه

«انسان، به سبب ویژگی‌ های بی‌ نظیرش در میان همه‌ ی موجودات، عنوان اشرف مخلوقات را به خود اختصاص داده است. او دارای استعداد خاص تفکر و یادگیری است. انسان می‌ تواند نتایج اعمالش را پیش‌ بینی و ارزیابی کند. تغییر و تحوّلات گوناگون و سریعی را در عرصه‌ ی علم و فناوری به وجود آورد.
بنابراین بر اثر پیشرفت سریع و غیرقابل انتظاری که در قلمرو دانش و فناوری طی چند قرن اخیر نصیب انسان شده است حجم اطّلاعات و دانسته‌های بشری روزبه‌ روز به‌طور سرسام‌ آوری در حال افزایش است. بر دانش‌ آموزان و دانشجویان لازم است که هرچه سریع‌تر خود را با این تغییر و تحوّلات همگام سازند. در این راستا، بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان کوشش فراوانی می‌ کنند و ساعت‌های طولانی‌ تری به مطالعه می‌ پردازند امّا به دلیل عدم توانایی در تمرکز حواس، هنگام مطالعه نمی‌ توانند به نتیجه‌ ی دل‌خواه دست یابند.
یکی از مؤثّرترین راه‌ های مطالعه‌ ی مفید این است که قدرت تمرکز خود را تقویت کنید. هرچه بیش‌تر، حواس خود را متمرکز کنید، مطالب، موضوعات و خاطره‌ها، سریع‌تر و ژرف‌تر در ذهن شما نقش خواهد بست. معمولاً قدرت تمرکز حواس، بستگی به اراده‌ی فرد دارد...»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : مجموعه مهارت های تحصیلی

صفحات کتاب : 40

کنگره : ‬‭LB1065‫‬‭‬‭/ی4ت8 1387

دیویی : ‫‬‭‭153/1532

کتابشناسی ملی : 1244656

شابک : ‫‬‭978-964-2704-30-9

سال نشر : 1387

نظرات