19 / 5

کالک های خاکی

خاطرات شفاهی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری(فرمانده فعلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)

موضوعات


خرید کتاب کالک های خاکی

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 2.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 696
15,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب 'کالک های خاکی نوشته گل علی بابایی و حسین بهزاد شامل مجموعه خاطرات شفاهی سردار محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران از کودکی تا سال 67، توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

فرضیه ای است معروف و سخنی است زبانزدِ جمیع اهل قلم و پژوهشگران حوزۀ مستندنگاری تاریخ دفاع مقدس که ما به تعداد انسان های مؤثرِ درگیر در وقایع آن دفاع هشت ساله می توانیم منظری به تاریخ جنگ داشته باشیم.

اگر بنا را بر درستی این فرضیه قرار دهیم، در جمع فرماندهان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، بی شک، یکی از شخصیت های بسیار مهمْ محمدعلی جعفری و به تعبیر خودمانیِ یکی از خاکی پوشان دوران دفاع مقدس، «آقا عزیز» است.

ماجرای چگونگی فراهم آمدن زمینۀ مناسب برای جلب رضایت سردار جعفری، جهت نشستن مقابل میکروفن ضبط صوت پدیدآورندگان این کتاب، داستانی دارد شیرین و به جای خود خواندنی؛ که این مختصر جای پرداختن به آن نیست.

مجموع مصاحبه های به عمل آمده با سردار مشتمل است بر خاطرات ایشان که، در حدّ فاصل اوایل پاییز 1389 تا پایان اسفندماه همان سال، طی دَه نشستِ برگزارشده در بعد از ظهر سه شنبۀ هر هفته، من و همکار ارجمندم، جناب آقای حسین بهزاد، روی نوار صوتی مغناطیسی، ثبت و ضبط کردیم. در آغاز، بنا داشتیم خاطراتْ شامل مقطع کودکی آقا عزیز تا پایان جنگ تحمیلی باشد؛ لیکن قسمت چیز دیگری بود.

در پایان دهمین نشست، که سردار جعفری داستان آزادسازی خرمشهر در مرحلۀ چهارم نبرد «الی بیت المقدس» را روایت می کرد، ایشان صلاح را بر آن دیدند که عجالتاً به تدوین همین اندازه از خاطرات بیان شده بسنده کنیم، تا اگر بعدها فرصتی فراهم آمد.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 696

شابک دیجیتال : 978-600-03-1576-4

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

فهرست

یادداشت راوی
یادداشت مؤلف
فصل 1: بچه نجف آباد یزدشاگرد مکتب ملا کبری
فصل 2: تا دانشکده هنر
فصل 3: خمینی، ای امام
فصل 4: دانشجوی خط امام
فصل 5: در انقلاب فرهنگی
فصل 6: شکست حصر سوسنگرد
فصل 7: پیروزی یک تفکر
فصل 8: همسر یا هم سنگر
فصل 9: تیپ 1 عاشورا
فصل 10: با قرارگاه عملیاتی قدس، در نبرد فتح
فصل 11: الی بیت المقدس
عکس ها و اسناد

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات