کتاب عاشورا

5 از 17 نظر

کتاب چاپی عاشورا

صفحات کتاب : 79

معرفی کتاب عاشورا

در کتاب عاشورا با توجه به این نکته که زندگی صحنه پیکارها و میدان مبارزه هاست، به اشکال مختلف، انگیزه ها، هدف ها، نیازها و سدها و مانع های جهاد و مبارزه می پردازد. و در نهایت با بررسی تحلیل های مختلف در رابطه با قیام و حرکت امام حسین(ع)، نویسنده خود به تحلیلی از قیام اباعبدالله(ع) می پردازد.

عاشورا ! از این داستان خون تا به حال تحلیل هایی شده است. تحلیل هایی نه چندان نزدیک و همدم، بلکه در برابر و مخالف با هم. شهادت،شفاعت، امر به معروف، جلوگیری از ظلم، انقلاب و تشکیل حکومت.

کتاب عاشورا بر آن است تا فهم دورهای نزدیک و بزرگ های فشرده را برای ما آسان تر کند.... مصیبت فقدان حسین(ع)، این نور بزرگ و این خون خدا، بزرگ تر از آن است که ما می فهمیم. جایی که از دل سنگ، خون عبیط، خون تازه می چکد و تمام هستی مصیبت می گیرد، چه می توان گفت، جز همان که گفته اند: «لَقَدْ عَظُمَتِ الرَّزیَّةُ وَ جَلَّتْ وَ عَظُمَتِ الْمُصِیبَةُ». بدون شک، شهادت و شفاعت، همراه حرکت حسین هست و رسول(ص) و رسولان پیشین به این ها گواهی داده بودند و از این ها سخن گفته بودند. 

آری! این شهادت، انتخاب حسین است و این شفاعت نتیجه ی کار عظیم او. شهادت انتخاب است، نه هدف. و شفاعت نتیجه است، نه مقصد. تمام مطلب در همین نکته نهفته است که انتخاب با هدف تفاوت دارد. گاهی انسان ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب عاشورا

مشخصات کتاب عاشورا

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 79

کنگره : ‏‫‬‭BP259/68‭‮‬‏‫‭/ص‌7ع‌2 1383

دیویی : ‏‫‬‭297/73‬

کتابشناسی ملی : ‭م‌83-39936

شابک : 964-7803-31-1

سال نشر : 1383

نظرات درباره کتاب عاشورا

98910****2257

خیلی عالی دست مدیر سایت درد نکنه

1392/7/4

پاسخ