کتاب الگوی زن

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی الگوی زن

حجم دانلود: 1.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 149

یکی از موضوعاتی که در بیانات مقام معظّم رهبری بعنوان زعیم جامعه ی اسلامی برآن تأکید شده، ارائه ی الگو برای زنان در ابعاد مختلف و متناسب با نیاز روز میباشد.
ایشان انعکاس این الگو در رفتار زنان ایرانی را عاملی برای الگو شدن آنها در بین زنان جهان دانسته اند. ارائه ی این الگوها از بیان رهبری با توجّه به نگاه نظام مند ایشان به مسائل زنان میتواند برای زنان جامعه ی ما بسیارسودمند باشد.
به همین دلیل، در این کتاب سعی شده است با دقّت تمامی سخنان ایشان در این زمینه استخراج و در سیزده بخش و با عناوین: ضرورت ارائه ی الگوی صحیح در حیات انسانی، فاطمه ی زهرا(سلام الله علیها) الگوی جامع زن و حیات انسانی، حضرت فاطمه ی زهرا(سلام الله علیها) وعرصه ی خانوادگی، حضرت فاطمه ی زهرا(سلام الله علیها) و عرصه ی مجاهده ی سیاسی و اجتماعی، حضرت فاطمه ی زهرا(سلام الله علیها) و عرصه ی معرفتی عرفانی، حضرت فاطمه ی زهرا(سلام الله علیها) و عرصه ی عبادی، عظمت و کمالات حضرت زهرا(سلام الله علیها)، الگوی عاشورایی زن، الگوهای قرآنی زن، الگو شدن زن مسلمان ایرانی دسته بندی و ارائه گردد.
در استخراج، گردآوری و دسته بندی سخنان معظّمٌ له و ارائه ی آن در قالب اثر حاضر، تمامی سخنرانی ها و پیامهای ایشان درباره ی زنان، از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تا سال1392 حتّی سخنانی که رسانه ای نشده است ـ مانند توصیه هایی که هنگام خواندن خطبه ی عقد به جوانان داشته اند ـ امّا در مخزن اسناد دفتر معظّمٌ له موجود بوده، مورد بررسی قرار گرفته است که حجم گستردهی آنها، توجّه و اهتمام رهبر معظّم انقلاب را نسبت به مسائل زنان نشان میدهد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب الگوی زن

مشخصات کتاب الگوی زن

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : نقش و رسالت زن

صفحات کتاب : 149

کنگره : ‫DSR1692‭‬ ‭/ز9‫‭‮الف‬7 1393

دیویی : ‫‬‭955/0844

کتابشناسی ملی : 3264659

شابک : 978-964-2951-79-6‬

سال نشر : 1393

نظرات درباره کتاب الگوی زن