دسته‌بندی‌ها:
آموزشی اخبار و رویدادهای حوزه کتاب بررسی و نقد کتاب خلاصه کتاب عمومی مسابقات و چالش های کتابخوانی معرفی انتشارات معرفی کتاب معرفی نویسندگان و مترجمان
مجله فراکتاب
پیش فرض

ادواردو آنیلی

خرداد 1403 . سمانه خوش انگشت

ادواردو آنیلی (۱۳۳۳ش-۱۳۷۹ش) مستبصر اهل ایتالیا و فرزند یکی از سرمایه‌داران معروف ایتالیا به نام جِیانّی آنیلی بود. او تحت تأثیر قرآن از مسیحیت به مذهب شیعه گروید و علی‌رغم فشارها و تهدیدها از آن دست برنداشت. برخی مرگ او را مشکوک و صهیونیست‌ها را عامل قتلش دانسته‌اند.

خلاصه زندگینامه شهید ادواردو آنیلی

اِدواردُو آنِیِلّی (ایتالیایی: Edoardo Agnelli ; ۹ ژوئن ۱۹۵۴ – ۱۵ نوامبر ۲۰۰۰) فرزند جیانی آنیلی، سرمایه‌دار و میلیاردر ایتالیایی و مالک سابق مجموعه فیات، و مارلا کاراچولو بود. او زمانی که در نیویورک زندگی می‌کرد به اسلام گروید. ادواردو در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۰ درگذشت.

کتاب ادواردو مسافری از رم

کتاب ادواردو مسافری از رم به قلم فهمیه نیکومنظر یکی از کتاب‌های مجموعه تربچه‌ها و جغله‌ها است که کودکان و نوجوانان را با زندگی، اسلام آوردن و شهادت ادواردو آنیلی، فرزند یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین سرمایه‌داران ایتالیایی آشنا می‌کند.

این کتاب توسط عهد مانا روانه بازار کتاب شده است.

برای خرید کتاب ادواردو مسافری از رم، بصورت چاپی و الکترونیکی با تخفیف به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید.

14 تخفیف

ادواردو مسافری از رم

معرفی کتاب ادواردو مسافری از رم کتاب ادواردو مسافری از رم به قلم فهمیه نیکومنظر یکی از کتاب های مجموعه تربچه ها و جغله ها است که کودکان و نوجوانان را ...
فهمیه نیکومنظر
نویسنده
عهد مانا
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

بیوگرافی ادواردو آنیلی

ادواردو آنیلی در ۱۹ خرداد ۱۳۳۳ شمسی برابر با ۹ ژوئن ۱۹۵۴م در نیویورک به دنیا آمد. پدرش، جیانی آنیلی، از سرمایه‌داران معروف ایتالیا و مالک شرکت ماشین‌سازی فیات، بزرگترین شرکت

ماشین‌سازی ایتالیا، چندین بانک خصوصی، چندین شرکت طراحی مد و لباس،‌ باشگاه اتومبیل‌رانی فراری، باشگاه فوتبال یوونتوس و… بود. مادرش مارلا کاراچیلو نیز یک شاه‌زاده یهودی بود.

ادواردو در سال ۱۹۷۴م در ۲۰ سالگی با قرآن آشنا شد و پس از مطالعه و بررسی پیرامون قرآن و تحت تأثیر قرآن مسلمان شد و در یک مرکز اسلامی در نیویورک شهادتین را به زبان جاری کرد.

دوستانش نام هشام عزیز را برای او انتخاب کردند. او در فروردین سال ۱۳۵۹ش در پی آشنایی با محمدحسن قدیری ابیانه، رایزن مطبوعاتی وقت سفارت ایران در ایتالیا، شیعه شد و نام او را مهدی گذاشتند.

او در فروردین سال ۱۳۶۰ش در حسینیه جماران با امام خمینی دیدار کرد و سپس برای زیارت مرقد امام رضا(علیه السلام)، هشتمین امام شیعیان به مشهد رفت.

به گفته برخی از نزدیکان ادواردو، او پس از مسلمان شدن، سختی‌های فراوانی از سوی خانواده متحمل شد. پدر ادواردو،‌ او را از مدیریت شرکت فیات عزل کرد و مدتی او را در یک ویلای شخصی زندانی کرد.

ادواردو آنیلی در ۲۴ آبان ۱۳۷۹ش برابر با ۱۵ نوامبر ۲۰۰۰م در ۴۶ سالگی در ایتالیا درگذشت. جسد وی در بزرگراه تورینو-ساوونا زیر پل ژنرال فرانکو رومانو کشف شد.

ادواردو آنیلی

قبر ادواردو آنیلی

آنیلی در کنار عموزاده خود در گورستان خانوادگی‌شان دفن شد.

مادر ادواردو آنیلی

مادر ادواردو، مارلا کاراچولو دی کاستانیتو نیز یکی از نوادگان خاندان اصیل کاراچولو و خواهر کارلو کاراچولو مؤسس و صاحب امتیاز گروه رسانه ای اسپرسو، غول رسانه ای ایتالیا بود.

خواهر ادواردو آنیلی

جیانی آنیلی از ازدواج با مارلا صاحب یک دختر به نام مارگریتا نیز شده بود. مارگریتا در اولین ازدواج خود با آلن الکان، از نوادگان خاندان مشهور و سرمایه‌دار یهودی الکان، رمان‌نویس و فعال رسانه‌ای، پسر ژان-پل الکان، بانکدار، سرمایه‌دار و مدیر سابق شرکت تولید کالاهای لوکس کریستین دیور اس. آ. همچنین رئیس انجمن مرکزی اسرائیلیان فرانسه وصلت کرد و حاصل این پیوند دو پسر به نام‌های جان الکان و لاپو الکان و یک دختر به نام جینورا الکان بود.

وصیت نامه شهید ادواردو آنیلی

وصیت نامه ای از ادواردو در دسترس نمی باشد. آنیلی در نامه‌ای به پاپ نوشته بود من دوستدار ظهور حضرت مهدی هستم و باید دعا کنیم تا برای ظهور حضرت مسیح اول امام زمان(عج) ظهور کند، چرا که بعد از ظهور حضرت مهدی مسیح خواهد آمد.

برای آشنایی بیشتر با ادواردو آنیلی، به معرفی چند کتاب که در مورد زندگی و شخصیت او می باشد، می پردازیم.

کتاب ادواردو

کتاب ادواردو از بهزاد دانشگرداستان شهید ادواردو آنیلی، شهید شناخته شده ایتالیایی که پدرش مالک شرکت فیات و باشگاه ورزشی بود اما مسلمان شد را روایت می‌کند. این کتاب توسط انتشارات عهد مانا منتشر شده است.

برای خرید کتاب ادواردو، بصورت چاپی و الکترونیکی با تخفیف به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید.

14 تخفیف

ادواردو

کتاب ادواردو از بهزاد دانشگر داستان شهید ادواردو آنیلی، شهید شناخته شده ایتالیایی که پدرش مالک شرکت فیات و باشگاه ورزشی بود اما مسلمان شد را روای...
بهزاد دانشگر
نویسنده
عهد مانا
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب من ادواردو نیستم

کتاب من ادواردو نیستم از انتشارات گروه شهید ابراهیم هادی  72 داستان از یکی از ثروتمندترین شهدای شیعه را تعریف می‌کند. شهید ادواردو آنیلی، میلیاردر ایتالیایی با ثروتی چشم گیر.

در کتاب من ادواردو نیستم! 72 داستانک از زندگی ثروتمندترین شهید شیعه مهدی (ادواردو) آنیلی را بخوانید. شهید ادواردو آنیلی، شهیدی که ثروت آنچنانی و موقعیت آنچنانی خود را رها کرده و عاشق دین مبین اسلام و مذهب شیعه می گردد و در نهایت در این راه به مقام شهادت می رسد.

برای خرید کتاب من ادواردو نیستم، بصورت چاپی و الکترونیکی با تخفیف به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید.

12 تخفیف

من ادواردو نیستم

کتاب من ادواردو نیستم از انتشارات گروه شهید ابراهیم هادی  72 داستان از یکی از ثروتمندترین شهدای شیعه را تعریف می کند. شهید ادواردو آنیلی، میلیارد...
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب یک دقیقه سکوت

کتاب یک دقیقه سکوت نوشته نفیسه نظری درباره ی زندگی و مرگ ادواردو آنیلی (مهدی آنیلی) می باشد که در انتشارات عهد مانا به چاپ رسیده است.

نسخه الکترونیک کتاب یک دقیقه سکوت را می توانید از طریق نرم افزار فراکتاب دانلود کرده و سپس آن را در کتابخوان فراکتاب مطالعه کنید. همچنین این کتاب بصورت چاپی موجود می باشد.

29 تخفیف

یک دقیقه سکوت

کتاب یک دقیقه سکوت نوشته نفیسه نظری درباره ی زندگی و مرگ ادواردو آنیلی (مهدی آنیلی) می باشد که در انتشارات عهد مانا به چاپ رسیده است. معرفی کتاب یک د...
نفیسه نظری
نویسنده
عهد مانا
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب لبخند ادواردو

این کتاب با عنوان «لبخند ادواردو» قصه‌ ای است کودکانه درباره شهید ادواردو آنیلی که با تصویرگری خانم مرضیه صادقی، به چاپ رسیده است. ادواردو، فرزند سناتور آنیلی، شخصیت‌ مطرح و بانفوذ ایتالیا بود که پس از اینکه مسلمان می‌ شود و بعد از تهدید و فشارهای بسیار، حاضر به تغییر عقیده خود نمی ‌شود، او را به شهادت می‌ رسانند.

برای خرید کتاب لبخند ادواردو، بصورت چاپی با تخفیف به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید.

5 تخفیف

لبخند ادواردو

کتاب لبخند ادواردو با قلم زیبا و نثری کودکانه، توسط کلر ژوبرت و با تصویرگری جذاب و دیدنی مرضیه صادقی به نگارش درآمده است. این کتاب بی نظیر و خواندنی ر...
کلر ژوبرت
نویسنده
عهد مانا
ناشر
خرید کتاب
خرید کتاب

کتاب قصه های ادواردو

قصه مردی ایتالیایی که عاشق امام زمان شد

کتاب قصه های ادواردو نوشتهٔ محسن نعماء است و نشر جمال آن را منتشر کرده است. این کتابْ قصهٔ مردی ایتالیایی است که عاشق امام زمان (عج) شد.

برای خرید کتاب قصه های ادواردو، بصورت چاپی و الکترونیکی با تخفیف به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید.

15 تخفیف

قصه های ادواردو

او خودش را خوشبخت ترین مرد ایتالیا می دید که تمام پول های پدرش به او رسیده و در سن جوانی یکی از ثروتمندترین آدم های جهان شده.آن روز ادواردو مثل بقیه ر...
جمال
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید
سمانه خوش انگشت
سمانه خوش انگشت
دیدگاه شما چیست؟
شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *