دسته‌بندی‌ها:
آموزشی اخبار و رویدادهای حوزه کتاب بررسی و نقد کتاب خلاصه کتاب عمومی مسابقات و چالش های کتابخوانی معرفی انتشارات معرفی کتاب معرفی نویسندگان و مترجمان
مجله فراکتاب
پیش فرض

بهترین انتشارات برای چاپ کتاب کودک

خرداد 1403 . سمانه خوش انگشت

در کشور ما انتشارات مختلی به حوزه کودک ورود کرده‌اند و هر کدام به طور تخصصی در موضوعاتی کتاب‌های بسیار خوبی را چاپ و توزیع کرده‌اند. شناخت این انتشارات به والدین کمک میکند تا بتوانند برای خرید کتاب کودک با چشم بازتر و شناخت بیشتری نسبت به فلسفه کاری انتشارات کتاب کودک، اقدام کنند. در این مقاله اشاره به بهترین انتشارات برای چاپ کتاب کودک داریم.

انتشارات کتاب کودک و نوجوان

تاریخ زندگی انسان به ما نشان داده است که اگر می‌خواهیم جامعه‌ای پیشرفته داشته باشیم یکی از ارکان آن پرورش و آموزش کودکان و نوجوانان است. مدرسه و خانواده بخش عمده‌ای از این مسئولیت را برعهده دارند.

آن‌ها در این راه می‌توانند بذر عاداتی خوب مانند مطالعه کتاب را در کودکان بکارند. به‌طورکلی عادت به مطالعه در نهایت می‌تواند باعث شود تا همواره کودکان و بزرگسالان آموزش و آگاهی زیادی را به دست آورند و در نهایت آن را در زندگی فردی و اجتماعی خود به کار بگیرند.

البته در این مسیر نمی‌توان به‌تمامی انتشارات کودک و نوجوان و هر نوع کتابی اطمینان پیدا کرد. در همین راه انتشارات متعددی در کشور ما در حال فعالیت هستند که تلاش می‌کنند تا به خانواده‌ها در ارائه محتوای اثربخش کمک کنند. در کتاب‌های کودک به‌غیراز محتوای مناسب، مسئله صفحه‌آرایی و تصویرگری نیز برای کودکان بسیار اهمیت دارد.

بهترین انتشارات برای چاپ کتاب کودک

انتخاب بهترین انتشارات کتاب کودک از آن جهت بسیار حساس و مهم است که کتابِ خوب و باکیفیت با روان و خیال کودکان و نوجوانان در ارتباط مستقیم است. پس برای یافتن آن باید بیشتر از حوزه بزرگسالان دقت و حساسیت داشته باشیم.
انتشارات خوب در این حوزه انتشاراتی است که گزینش محتوای مناسب کتاب، تصویرسازی خلاقانه و طراحی جلد جذاب را در اولویت کارهای خود قرار دهد. بسیاری از والدین آگاه هنگام خرید کتاب، درباره کتاب‌های منتشر شده توسط نشرهای مختلف تحقیق می کندد.

وقتی به دنبال خرید کتاب کودک مناسب برای فرزندتان هستید همواره یک سوال شما را درگیر می کند. بهترین انتشارات کتاب کودک کدام است؟

این سوال از این رو اهمیت دارد که وقتی با تنوع بسیار بالای کتاب در موضوعات مختلف روبرو می شویم، شاید نکته ی بسیار مهمی که بتواند ما را در انتخاب بهترین کتاب راهنمایی کنید شناخت بهتر از انتشارات و حوزه تخصصی آنان است.

هر ساله کتاب های بسیار زیادی از انتشارات مختلف منتشر می شود و برای انتخاب بهتر کتاب های مورد نظر برای فرزندانمان، لازم است از انتشارت مختلف و اینکه هر کدام در چه زمینه ای تخصص بیشتری دارند، اطلاعات داشته باشیم. در این مقاله سعی کردیم بهترین ناشران کتاب کودک ایران را به شما معرفی کنیم.

اسامی انتشارات کودک و نوجوان

۱. انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

۲. انتشارات قدیانی

۳. نشر افق

۴. جمال

۵. انتشارات سروش

۶. نشر پیدایش

۷. انتشارات پرتقال

۸. انتشارات نردبان

۹. انتشارات هوپا

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان یک مؤسسه خیریه و غیرانتفاعی و غیربازرگانی در دی ماه سال ۱۳۴۴ تأسیس شد که تا سال ۱۳۵۸ زیر نظر هیئت امناء، هیئت مدیره و مدیرعامل فعالیت می‌کرد. پس از انقلاب با تغییر اساس ‌نامه، به صورت یک شرکت دولتی درآمد که نظارت بر آن به آموزش و پرورش سپرده شد.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در چهار دهه فعالیت خود، بیش از ۱۶۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده است که از نظر شمارگان و عناوین پیشتاز نشر کتاب کودک و نوجوان در ایران است.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کارنامه خود انتشار کتاب به زبان های انگلیسی، عربی، بوسنیایی، فارسی، کردی، دری، ترکی و چاپ کتاب به خط بریل و تولید ۲۰ عنوان کتاب فیلم و … را ثبت کرده است.

15 تخفیف

من محمد تقی بهجت هستم

معرفی چهره های نامدار به کودکان و نوجوانان در آثار هنری و ادبی و نظام های آموزشی به ایجاد حس هویت و اعتماد به نفس ملی و آشنایی آنان با افتخارات ملی کش...
پرویز امینی
نویسنده
محمدرضا دوست محمدی
خرید کتاب
خرید کتاب

انتشارات قدیانی کتاب کودک

بیشتر بچه‌های متولد دهه‌های شصت و هفتاد کتاب‌هایی با علامت یک گل بنفشه‌ی کوچک را به خاطر می‌آورند، کتاب‌هایی که بخش کودکان موسسه انتشارات قدیانی منتشر می‌کردند. این کتاب‌ها که بیشتر به نام کتاب‌های بنفشه شناخته می‌شوند از میان بهترین داستان های سراسر دنیا و از میان بهترین نوشته‌های نویسندگان ایرانی انتخاب شده‌اند تا بچه‌ها را به سفری در دنیای خیال ببرند. قدیانی یک موسسه‌ی انتشاراتی خصوصی است که از سال ۱۳۵۵ در ایران فعالیتش را آغاز کرد.

این ناشر در حال حاضر یکی از بزرگترین ناشران تخصصی کودکان ایران است و یازده دوره هم به‌عنوان ناشر نمونه‌ی کشوری شناخته‌شده است. در میان کتاب‌های این ناشر هر چیزی که برای کودکان و نوجوانان بخواهید را می‌توانید پیدا کنید؛ از ادبیات کهن ایران و داستان‌های کلاسیک که به زبان ساده بازنویسی شده‌اند تا کتاب‌های مذهبی و مهارت‌های زندگی. قدیانی در زمینه‌ی کار با نویسندگان، مترجمان و تصویرگران حساسیت زیادی به خرج می‌دهد و همین باعث شده است کتاب‌هایش هم در میان کودکان و هم در میان پدران و مادران، معلمان و مشاوران محبوبیت زیادی داشته باشند.

15 تخفیف
محمدرضا سرشار
نویسنده
موسسه ی نشر قدیانی
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

نشر افق

افق یکی دیگر از ناشران تخصصی کودک و نوجوان در ایران است که سابقه‌ای بیش از سی سال دارد. این انتشارات که فعالیتش را از سال ۱۳۶۹ آغاز کرده است این روزها در حوزه‌ی بزرگسالان هم فعالیت می‌کند اما همچنان می‌توانید کتاب‌های جذاب حوزه‌ی کودک و نوجوان را از آن‌ها بخواهید. به‌علاوه کتاب‌های فندق که مخصوص کودکان هستند هم به این انتشارات اضافه شده‌اند. جالب است بدانید این ناشر بخشی به نام افق سفید هم دارد که کتاب‌های مخصوص نابینایان را منتشر می‌کند تا آن‌ها هم از لذت به دست گرفتن کتاب بهره ببرند.

15 تخفیف
افق
ناشر
آتوسا صالحی
نویسنده
خرید کتاب
خرید کتاب

نشر جمال

انتشارات جمال که با هدف انتشار کتاب های دینی و خداشناسی برای کودک و نوجوان تاسیس شده، در سال 1379 فعالیت خود را آغاز کرده است. دیدگاه نشر جمال بر این باور استوار است که کار کودک و نوجوان از آن دسته از فعالیت هاست که باید به صورت تخصصی روی آن کار شود.
مسئله اینجاست که باید قالب، محتوا، لحن بیان و مخاطب از زمان نوشتن تا چاپ و انتشار آثار، به صورتی کاملا تخصصی انجام شود.

این ناشر یکی از بهترین انتشارات برای چاپ کتاب کودک است که در نمایشگاه کتاب تهران چندبار به عنوان ناشر برگزیده انتخاب شده است.

15 تخفیف

من یک حاج قاسمم

معرفی کتاب من یک حاج قاسمم کتاب من یک حاج قاسمم مجموعه ای از اشعار کودکانه است که توسط مجتبی کرمی سروده شده است و به تصویرگری سمیه صالح شوشتری نیز مزی...
مجتبی کرمی
سمیه صالح شوشتری
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

انتشارات پرتقال

پرتقال بچه‌ی خیلی سبز است. بسیاری از دانش آموزان، مخصوصاً آن‌هایی که با کنکور دست و پنجه نرم می‌کنند انتشارات آموزشی خیلی سبز را می‌شناسند، ناشری که سعی کرده با طراحی کمی متفاوت کتاب‌های کمک‌آموزشی و تست کمی فضا را تلطیف کند. خیلی سبزی‌ها پرتقال را هم با شعار «ناشر خیلی متفاوت کتاب های کودک و نوجوان» راه‌اندازی کرده‌اند.

آن‌ها تلاش کرده‌اند چه در انتشار کتاب‌های فارسی و چه در انتشار ترجمه متفاوت عمل کنند و همین باعث شده است انرژی زیادی برای طراحی جلد، تصویرگری کتاب‌ها و حتی انتخاب فونت و اندازه‌ی نوشته‌ها گذاشته‌اند. فرقی نمی‌کند یک نوجوان در خانه دارید یا برای کودک زیر سه سالتان به دنبال کتاب خوب هستید، پرتقال کتاب‌های خوش عطر و طعمی را برای بچه‌های شما کنار گذاشته است. ژانرها در پرتقال بسیار متنوع‌اند و انواع کتاب‌های فانتزی، ماجراجویی، علمی تخیلی و حتی طنز را می‌توانید در میان آثاری که این ناشر در بازار کتاب ایران عرضه کرده است پیدا کنید. پرتقال انتشاراتی است برای آن‌هایی که نمی‌خواهند بزرگ شوند.

15 تخفیف
نشر پرتقال
ناشر
استفان پستیس
نویسنده
خرید کتاب
خرید کتاب

نشر پیدایش

«نشر پیدایش» در سال ۱۳۶۸ فعالیت فرهنگی خود را در سه حوزه سنی کودک، نوجوان و جوان آغاز کرد.
هدف از تاسیس این انتشارات، در ابتدا تولید آثار متنوع به منظور اثرگذاری بر سلیقه ادبی و بصری کودکان و نوجوانان بوده است.
در حال حاضر نیز با احترام به حقوق و نیاز مخاطبان برای داشتن انتخاب بهتر، تلاش می‌کند تا آثاری درخور شان خوانندگان در تمام گروه‌های سنی ارائه دهد.

15 تخفیف
نیک آرنولد
نویسنده
پیدایش
ناشر
خرید کتاب
خرید کتاب

انتشارات سروش

انتشارات سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که در سال ۱۳۴۶ آغاز به کار کرده‌است. شرکت انتشارات سروش، وارث نام و آثار واحد انتشارات سروش است که یکی از واحدهای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران بوده‌است.

مبنای شکل‌گیری این واحد، انتشار مجلهٔ هفتگی «سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران» به نام «تماشا» و تشکیل «واحد انتشارات تماشا» بود. اولین شمارهٔ مجله «تماشا» در ۹ اسفند ۱۳۴۶ منتشر و در سطح تهران و شهرستان‌ها توزیع شد. انتشار مجلهٔ مذکور و چاپ کتاب‌های رادیو و تلویزیونی تا سال ۱۳۵۶ ذیل همین عنوان ادامه داشت. این ناشر نیز یکی از بهترین انتشارات برای چاپ کتاب کودک است.

سروش کودکان ویژه نوروز 99

ماهنامه سروش کودکان ویژه نوروز 1399...
سروش
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

انتشارات نردبان

شركت انتشارات فنی ايران درسال ۱۳۶۰ تأسيس شده است.

در چند سال اخیر بخش کودک و نوجوان شرکت انتشارات فنی ایران، با نام نردبان قدم‌های بزرگی در جهت ترجمه و تألیف کتاب‌های مهارت‌های زندگی، محیط زیست، علم‌آموزی برای کودکان و آموزش‌های پیش از دبستان برداشته و دامنه‌ی فعالیتش از انتشار کتاب به حوزه‌ی دیجیتال هم گسترش یافته است.

همچنین این انتشارات ناشر برگزیده 4 دوره جشنواره رشد، برنده جایزه ملی محیط‌زیست ایران، و ناشر برتر زیست‌محیطی است. کتاب‌های نردبان ناشر بزرگترین مجموعه کتاب‌های زیست‌محیطی، بزرگترین مجموعه کتاب‌های مهارت‌های زندگی و ناشر کتاب‌های مورد تأیید سازمان بهزیستی برای مهدهای سراسر ایران است.

انتشارات هوپا

یکی دیگر از نام‌های شناخته‌شده در حوزه‌ی کتاب کودک و نوجوان هوپا است. هوپا کارش را در سال ۹۲ و با انتشار بازی‌های فکری جذاب برای کودکان شروع کرد و در سال‌های بعد کتاب‌های این ناشر برای گروه‌های سنی مختلف از خردسالان تا کودکان و نوجوانان منتشر شدند. هوپا هم روی آثار نویسندگان داخلی کار کرده است و هم آثار نویسندگان خارجی را با رعایت حق کپی رایت در بازار کتاب ایران عرضه می‌کند. ژانر کتاب‌ها در هوپا بسیار گسترده است. فرقی نمی‌کند طرفدار طنز هستید، یک داستان کارآگاهی می‌خواهید یا از فانتزی لذت می‌برید، این ناشر در تمام این ژانرها انتخاب‌های متنوعی را پیش روی خوانندگان گذاشته است. علاوه بر این، اگر اهل علم هستید می‌توانید به سراغ مجموعه‌ی دکتر هوپا بروید و بهترین گزینه‌ها را از میان کتاب‌های جذاب ژانر دانش انتخاب کنید.

15 تخفیف
لیز پیشون
نویسنده
بهرنگ رجبی
مترجم
خرید کتاب
خرید کتاب

سمانه خوش انگشت
سمانه خوش انگشت
دیدگاه شما چیست؟
شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *