دسته‌بندی‌ها:
آموزشی اخبار و رویدادهای حوزه کتاب بررسی و نقد کتاب خلاصه کتاب عمومی مسابقات و چالش های کتابخوانی معرفی انتشارات معرفی کتاب معرفی نویسندگان و مترجمان
مجله فراکتاب
پیش فرض

بهترین ترجمه کتاب سه تفنگدار

خرداد 1403 . سمانه خوش انگشت

کتاب سه تفنگدار رمانی است اثر نویسنده فرانسوی الکساندر دوما. این رمان تاریخی با شعار «همه برای یکی، یکی برای همه» به شهرت رسید. در این مقاله بهترین ترجمه کتاب سه تفنگدار را معرفی می‌کنیم.

الکساندر دوما در رمان سه تفنگدار، اشخاص، زندگی و قسمت کوچکی از تاریخ فرانسه را با مهارتی ویژه به خوانندگان نشان می‌دهد.

خلاصه داستان سه تفنگدار

داستان‌های رمان سه تفنگدار با آرزوی جوانی اصیل‌زاده به نام دارتانیان برای پیوستن به گارد تفنگداران سلطنتی پادشاه فرانسه آغاز می‌شود. دارتانیان 19 ساله از زادگاه خود «گاسکونی» از پدر خود یک شمشیر خانوادگی، یک اسب پیر و فرتوت که به رنگ زرد است. مقدار کمی پول و یک توصیه‌نامه گرفته است به سمت پاریس حرکت می‌کند. توصیه‌نامه‌ای که دارتانیان به همراه دارد خطاب به تره وی فرمانده و رئیس گارد تفنگداران سلطنتی لویی سیزدهم است. او که سرش برای دعوا درد می‌کند و آماده است برای کوچک‌ترین مسائل دعوا درست کند در بین راه با کنت دو روشفورت برخورد می‌کنید و به دلیل توهینی که به اسبش شده با او درگیر می‌شود.

کنت دو روشفورت از نیروهای کاردینال ریشیلیو صدراعظم فرانسه است و به دارتانیان ضربه سختی وارد می‌کند. هنگامی‌که دارتانیان به پاریس می‌رسد بنا به توصیه پدر به نزد تره وی می‌رود. تره وی به او قول می‌دهد در صورت اثبات شجاعت، لیاقت و توانایی جنگی‌اش به‌زودی به یک تفنگدار بدل شود و این شروع ماجراهای دارتانیان است. در همان روز او به سه نفر از تفنگداران سلطنتی به نام‌های مستعار آتوس، پورتوس و آرامیس برخورد می‌کند و موجب خشم آن‌ها می‌شود.

اسامی سه تفنگدار

این رمان قهرمانی‌ها و دلاوری‌های سه تن از تفنگداران لویی سیزدهم به نام‌های آتوس، پورتوس، آرامیس و همچنین جوانی دلیر و باهوش به نام دارتانیان که بعداً در طول داستان عضو تفنگداران سلطنتی می‌شود را روایت می‌کند. و این چهار نفر با هم پیمان دوستی بستند و در همه مهالک و مخاطرات با یکدیگر بودند.

بهترین ترجمه کتاب سه تفنگدار

به خاطر شهرت کتاب سه تفنگدار، ترجمه های زیادی از این کتاب به چاپ رسیده است. یکی از بهترین ترجمه های کتاب سه تفنگدار، ترجمه ی هادی معتمدنیا می باشد که توسط انتشارات محراب قلم، روانه بازار کتاب شده است.
این کتاب بصورت چاپی در فراکتاب موجود می باشد.

15 تخفیف
الکساندر دوما
نویسنده
محراب قلم
ناشر
خرید کتاب
خرید کتاب

ترجمه خانم پرستو عوض زاده که توسط انتشارات قدیانی منتشر شده است هم یکی از بهترین ترجمه‌های کتاب سه تفنگدار است که در فراکتاب در قالب چاپی در دسترس شماست.
15 تخفیف
موسسه ی نشر قدیانی
ناشر
الکساندر دوما
نویسنده
خرید کتاب
خرید کتاب

خرید کتاب سه تفنگدار محمد طاهر قاجار

برای خرید کتاب سه تفنگدار با ترجمه ی محمد طاهر قاجار، بصورت چاپی به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید.

10 تخفیف

سه تفنگدار (5 جلدی)

کتاب سه تفنگدار، اثر الکساندر دوما و با ترجمه ی محمد طاهر قاجار به فارسی برگردانده شده که توسط انتشارات امیر کبیر به نشر رسیده و در دسترس عموم قرار گر...
الکساندر دوما
نویسنده
محمدطاهر قاجار
مترجم
خرید کتاب
خرید کتاب

سمانه خوش انگشت
سمانه خوش انگشت
دیدگاه شما چیست؟
شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *