دسته‌بندی‌ها:
آموزشی اخبار و رویدادهای حوزه کتاب بررسی و نقد کتاب خلاصه کتاب عمومی مسابقات و چالش های کتابخوانی معرفی انتشارات معرفی کتاب معرفی نویسندگان و مترجمان
مجله فراکتاب
پیش فرض

بهترین کتاب های روانشناسی

خرداد 1403 . سمانه خوش انگشت

روانشناسی نسبت به بسیار از علوم دانش نوینی به شمار می‌آید اما در کمتر از دو قرن توانسته است محبوبیت بسیاری میان مردم پیدا کند. بدون شک یکی از دلایل اصلی این توجه و استقبال به تلاش نویسندگانی بازمی‌گردد که کتاب‌های روانشناسی کاربردی را با زبانی ساده در اختیار عموم قرار داده‌اند. این روزها در میان پرفروش‌‌ترین آثار به سادگی تعدادی از بهترین کتاب های روانشناسی را نیز می‌توان یافت.

در این مقاله به بخشی از مهمترین کتاب های روانشناسی اشاره می‌کنیم.

کتاب اثر مرکب

اثر مرکب از دارن هاردی که توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است، یکی از کتاب‌های بسیار مشهور حوزه موفقیت که به شاه کلیدهای کسب موفقیت اشاره می کند. این کتاب با ارائه راهکارهای بسیار زیاد شرایط را محیا می‌کند تا شما تغییر کنید و موفقیت شوید و تنها می‌ماند حرکت و خواستن شما برای موفق شدن، که در این باره نیز اثر مرکب به خوبی راهنمایی و هدایتتان می‌کند. در ادامه بیشتر در مورد این کتاب پرفروش حرف خواهیم زد.

29 تخفیف

اثر مرکب

دانلود کتاب اثر مرکب انتشارات نسل نواندیش، یکی از کتاب های بسیار مشهور حوزه موفقیت که به شاه کلیدهای کسب موفقیت اشاره می کند. معرفی کتاب اثر مرکب خلا...
دارن هاردی
نویسنده
اکبر عباسی
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب انسان در جستجوی معنا

کتاب انسان در جستجوی معنا، روایت تجربیات ویکتور امیل فرانکل در دوران فاجعه باری است که به  عنوان یک یهودی در اردوگاه های کار اجباری آلمان نازی حضور داشت و در خلال  آن، به اهمیت معنای زندگی برای انسان در سخت ترین شرایط می پردازد. ویکتور امیل فرانکل (۱۹۹۷- ۱۹۰۵)، روانپزشک اتریشی و پدیدآورنده معنادرمانی (لوگوتراپی) است. فرانکل اگزیستانسیالیست بود. او واژه «هستی نژندی» را در مورد اختلال عاطفی ابداع کرد و اختلال عاطفی را حاصل عدم توانایی فرد در یافتن معنا برای زندگی می دانست. در کتاب انسان در جستجوی معنا، به نظر فرانکل آزادی به معنای رهایی از سه چیز است: ۱ غریزه ها ۲ خوی ها و عادت ها ۳ محیط.

برای دریافت کتاب انسان در جستجوی معنا، بصورت الکترونیکی و چاپی به فراکتاب مراجعه کنید.

10 تخفیف

انسان در جستجوی معنا

معرفی کتاب انسان در جستجوی معنا کتاب انسان در جستجوی معنا، روایت تجربیات ویکتور امیل فرانکل در دوران فاجعه باری است که به  عنوان یک یهودی در ارد...
ویکتور فرانکل
نویسنده
امیر لاهوتی
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب قورباغه ات را قورت بده

برایان تریسی در کتاب قورباغه ات را قورت بده به شما یاد می دهد که چگونه با کارهای آسان و تحول عادت هایتان، فردی موفق در مدیریت زمان باشید. او به شما می گوید چه کارهایی انجام دهید که البته اصلی ترین آن ها خوردن قورباغه ای تنفرآمیز و چاق است.

برخی اشخاص را مشاهده می کنیم که در طی روز هم مشغول به کارند، هم کلاس های گوناگون می روند و هم وقت کافی برای خانواده خود دارند؛ افزون بر اینکه در کار و درآمدشان هم هر روز ترقی می کنند. در حالی که برخی از ما آنقدر مشغول روزمرگی هایمان هستیم که تنها سر کار می رویم و زمان انجام هیچ کار دیگری را نداریم. آیا این افراد فراتر از 24 ساعت وقت دارند؟ معلوم است که نه. تمامی انسان ها یک زمان برابر دارند ولی آن ها مدیریت زمان می دانند و پراهمیت تر اینکه می توانند بر تنبلی شان چیره شوند.

این کتاب یکی از بهترین کتاب های روانشناسی است که در فراکتاب از ناشران و مترجمان متفاوتی در قالب‌های صوتی، الکترونیک و چاپی عرضه شده است. درلینک ذیل نسخه خلاصه شده این کتاب در دسترس شماست.

قورباغه ات را قورت بده

برایان تریسی در میکروکتاب قورباغه ات را قورت بده به شما یاد می دهد که چگونه با کارهای آسان و تحول عادت هایتان، فردی موفق در مدیریت زمان باشید. او به ش...
برایان تریسی
نویسنده
سبکتو
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب قانون ۵ ثانیه

کتاب قانون پنج ثانیه اثری پرفروش از مل رابینزو یکی از بهترین کتاب های روانشناسی، به شما که برای داشتن یک زندگی راحت در دنیای پر اضطراب و استرس امروزی تلاش می‌کنید، می‌آموزد چگونه با عزم و اطمینانی راسخ قدم در مراحل تازه‌ای از زندگی خود بگذارید و انگیزه و امید خود را از دست ندهید.

حتما این جمله بسیار معروف را شنیده‌اید که اگر به دنبال کسی می‌گردید تا زندگیتان را تغییر بدهد باید در آینه نگاه کنید. این جمله ممکن است در ابتدا یک حیله به نظر برسد اما نباید آن را دست کم بگیرید چرا که حقیقت قانون 5 ثانیه هم همین است. با یک تصمیم کوچک که تمام مسئولیت آن بر عهده خود شماست، می‌توانید در چند ثانیه زندگی خود را متحول کنید.

14 تخفیف

قانون پنج ثانیه

کتاب قانون پنج ثانیه اثری پرفروش از مل رابینز، به شما که برای داشتن یک زندگی راحت در دنیای پر اضطراب و استرس امروزی تلاش می کنید، می آموزد چگونه با عز...
مل رابینز
نویسنده
امید آفاق نیا
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب مشاوره و راهنمایی

کتاب مشاوره و راهنمایی نوشته رضا وطن دوست توسط دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شده است. «مشاوره» و «مشورت» از مادۀ «شور» است. «شور» در لغت به معنای استخراج و بیرون آوردن چیزی سودمند از چیز دیگر است؛ از این رو، عرب آن گاه که عسل را از خانۀ زنبور بیرون می آورد، می گوید: «شرتُ العسلَ»، و نیز آن گاه که حیوان مدنظر خود را از میان دیگر حیوانات برای فروش برمی گزیند، می گوید: «شرتُ الدابّة». بر همین اساس، در زبان عربی به لانۀ زنبور، «الشوره» و «المشواره»، و به میدان دام «المشوار» گفته می شود.

14 تخفیف

مشاوره و راهنمایی

معرفی کتاب مشاوره و راهنمایی کتاب مشاوره و راهنمایی نوشته رضا وطن دوست توسط دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شده است.مشورت و رایزنی که کوششی پویا د...
رضا وطن دوست
نویسنده
دانشگاه علوم اسلامی رضوی
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب قدرت

کتاب «راز» قانون جذب را آشکار کرد. حالا راندا برن بزرگ ترین «قدرت» جهان هستی را آشکار می کند:

قدرتِ داشتن هر چیزی که بخواهید.

در این کتاب خواهید فهمید که فقط یک چیز لازم است تا روابط شخصی، مسائل مالی، سلامتی، خوشبختی، کار، و تمام زندگی تان را تغییر دهید. هر کشف، اختراع، و خلاقیت بشری از این «قدرت» سرچشمه می گیرد.

سلامتی کامل، روابط باورنکردنی، کاری که دوستش دارید، زندگی ای مملو از شادی، و پولی که نیاز دارید تا آنچه می خواهید بشوید، آنچه را می خواهید انجام بدهید یا به دست آورید، همه از این «قدرت» سرچشمه می گیرند.

قدرت

قرار است زندگی شگفت انگیز و فوق العاده ای داشته باشید!کتاب «راز» قانون جذب را آشکار کرد. حالا راندا برن بزرگ ترین «قدرت» جهان هستی را آشکار می کند:قدر...
افراز
ناشر
راندا برن
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب های روانشناسی زرد

روانشناسی زرد نوعی از روانشناسی عامه‌پسند است که به جای تکیه بر شواهد علمی، بر جذابیت، سادگی و وعده‌های فریبنده تمرکز دارد. این نوع روانشناسی به دنبال ارائه راه‌حل‌های آسان و سریع برای مشکلات پیچیده زندگی است.

دو کتاب هنر ظریف بی خیالی و کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین، از جمله کتاب های روانشناسی زرد شمرده می شوند.

کتاب هنر ظریف بی خیالی

مارک منسون در میکروکتاب هنر ظریف بی خیالی، به شما می گوید که چگونه با بیشتر شکست خوردن، بیشتر موفق شوید و به آسانی از مشکلات عبور کنید. او زندگی خودش را نیز در مسیر پرجوش و خروش کتاب وارد کرده و همین دلیل می شود که شما با کتاب احساس نزدیکی کنید. این کتاب بصورت الکترونیکی در فراکتاب موجود می باشد.

هنر ظریف بی خیالی

مارک منسون در میکروکتاب هنر ظریف بی خیالی، به شما می گوید که چگونه با بیشتر شکست خوردن، بیشتر موفق شوید و به آسانی از مشکلات عبور کنید. او زندگی خودش ...
مارک منسن
نویسنده
سبکتو
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین در دسته کتاب های به سوی موفقیت قرار می گیرد. این اثر ترجمه سمانه فلاح و منتشر شده انتشارات طاهریان می باشد.یک ازدواج با جدایی به پایان می رسد. یک دوست به صورت کاملا ناگهانی می میرد.به یک بیماری دردآور مبتلا می شوید، از یک عزیز خداحافظی می کنید و یا کار مورد علاقه تان را از دست می دهید و … این موارد تعدادی از هزار بهانه برای شکسته شدن قلب های ماست و فرار از برخورد با آنها غیر قابل اجتناب است. این کتاب بصورت الکترونیکی در فراکتاب موجود می باشد.

چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین در دسته کتاب های به سوی موفقیت قرار می گیرد. این اثر ترجمه سمانه فلاح و منتشر شده انتشارات طاهریان می باشد. معرفی...
فلورانس اسکاویل شین
نویسنده
سمانه فلاح
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

نوجوانی، دوران عجیبی است. از یک طرف، آنقدر بزرگ شده‌ایم که برخی تصمیمات را خودمان بگیریم و از سوی دیگر، هنوز ما را بچه می‌پندارند. انرژی زیادی داریم و این انرژی، با افتادن در مسیر درست، می‌تواند به شکلی سازنده بر روی زندگی و آینده ما تاثیرگذار باشد. نوجوانی را آغاز دوران انتخاب‌های دشوار و تمام‌نشدنی زندگی هم می‌دانند. پس چه بهتر که خودمان را به اندیشه و دانش، مسلح کنیم و به سوی آینده قدم برداریم. در این یادداشت وبلاگ طاقچه، تعدادی از کتاب‌هایی را معرفی کرده‌ایم که درون‌مایه‌ی روانشناسی دارند و برای نوجوانان جذابند.

برای آشنایی با روانسناسی نوجوانان به معرفی کتاب برتری خفیف و کتاب 40 فکر سمی، در این بخش، می پردازیم.

خلاصه کتاب برتری خفیف

جف اولسون در خلاصه کتاب برتری خفیف: کارهای کوچک، اتفاقات بزرگ را می سازند، به شما می‌گوید که چگونه با انجام کارهای کوچک، می توانید تغییرات بزرگی در زندگی‌تان ایجاد کنید.

فرقی نمی‌کند که رویایتان داشتن خانه‌ای بزرگ، درآمد عالی یا سلامتی باشد! برتری خفیف همان چیزی است که به آن نیاز دارید. بیش تر از 10 هزار نفر با ارسال نامه گفته‌اند که با کتاب برتری خفیف (The Slight Edge) توانستند زندگی شان را تغییر داده و به رویاهایشان برسند. برتری خفیف کاری می کند که زندگی و خودتان را با دیدگاهی متفاوت ببینید و آن را همان طوری بسازید که می خواهید. خواهید خواند که چرا بعضی افراد موفق هستند و بعضی دیگر با اینکه هر روز تلاش می کنند اما هیچ وقت موفق نمی شوند.

برای دریافت کتاب کتاب برتری خفیف، بصورت الکترونیکی و چاپی به فراکتاب مراجعه کنید.

برتری خفیف

جف اولسون در خلاصه کتاب برتری خفیف: کارهای کوچک، اتفاقات بزرگ را می سازند، به شما می گوید که چگونه با انجام کارهای کوچک، می توانید تغییرات بزرگی در زن...
جف اولسون
نویسنده
سبکتو
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب 40 فکر سمی

کتاب 40 فکر سمی، حتی یک لحظه هم این افکار را باور نکن!به نویسندگی آرنولد لازاروس می باشد که انتشارات نسل نواندیش آن را بخ چاپ رسانده است.

حتی یک لحظه هم این افکار را باور نکن!

حالا وقتش است که نگاهی به باورهای نادرست سمی تان بیندازید.

با خواندن و به کار بردن مطالب این کتاب تا حدودی قادر خواهید شد یکی دو یا چندین باور نادرست سمی تان را شناسایی کنید که باعث شده اند بدون دلیل ناراحت و ناراضی باشید. اما مهم تر این است که با به کار بردن پادزهرهای مختلف مطرح در این کتاب، می توانید افکارتان را سم زدایی کنید و مسیر را برای زندگی متعادل تر و از نظر روان شناختی سالم تر و ارضاکننده تر، هموار سازید.

برای دانلود کتاب 40 فکر سمی بصورت الکترونیکی، به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید.

40 فکر سمی

حتی یک لحظه هم این افکار را باور نکن!حالا وقتش است که نگاهی به باورهای نادرست سمی تان بیندازید.با خواندن و به کار بردن مطالب این کتاب تا حدودی قادر خو...
شمس الدین حسینیالهام آرام نیا
مترجم
نسل نواندیش
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

بهترین کتاب های روانشناسی تاریک

احتمالا کلمه‌‌ی روان‌شناسی تاریک یا دارک سایکولوژی را زیاد شنیده باشید. بنا بر آنچه که منابع مختلف اشاره می‌کنند، به‌نظر می‌رسد به علم روان‌شناسی مرتبط باشد و تعاریف بسیاری توسط سایت‌ها و کتاب‌های مختلف در این حوزه ارائه شده است که در اکثر آن‌ها بر استفاده از تکنیک‌ها و اصول مبتنی بر روان‌شناسی در جهت اهداف فریبنده و استثماری تاکید می‌شود. اینکه چطور افکار و رفتار دیگران را بر اساس منافع شخصی کنترل کنیم، موضوع اصلی روان‌شناسی تاریک یا دارک سایکولوژی است و این حیطه تلاش می‌کند به شما اطلاعاتی در مورد ترفند‌های بازی دادن دیگران، فنون متقاعدسازی، فریب‌دهی، نفوذ پنهان، کنترل ذهن، سوءاستفاده عاطفی (gaslighting) و غیره بدهد.

کتاب مغالطه های پرکابرد و کتاب عادت های اتمی، دو کتاب در زمینه ی روانشناسی تاریک می باشد.

کتاب مغالطه های پرکابرد

44 ترفند کثیف برای برنده شدن در بحث ها

کتاب مغالطه‌های پرکاربرد، ۴۴ ترفند کثیف برای برنده‌شدن در بحث‌ها، به قلم «ریچارد پل» و «لیندا الدر»، جلد سوم از مجموعهٔ «راهنمای اندیشه‌ورزان» است که به چهل و چهار روش فریب‌دادن برای پیروزی در بحث و مشاجره پرداخته و مفهوم مغالطه و مغالطه‌گری در بحث را به‌صورت گسترده توضیح داده است. این کتاب با ترجمهٔ مهدی خسروانی در نشر نو چاپ شده است. این کتاب بصورت چاپی در فراکتاب موجود می باشد.

9 تخفیف
لیندا الدر
نویسنده
ریچارد پل
نویسنده
خرید کتاب
خرید کتاب

کتاب عادت های اتمی

عادت های اتمی نوشته جمیز کلییر وبلاگ نویس و سخنران معروف آمریکایی یکی از بهترین کتاب های روانشناسی است.
کتاب عادت های اتمی برای اولین بار در سال2018 منتشرشد. این کتاب یکی از بهترین کتاب های روانشناسی است و تاکنون به 50 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و بیش از 8 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است.

برای دریافت کتاب عادت های اتمی ، بصورت الکترونیکی و چاپی به فراکتاب مراجعه کنید.

15 تخفیف

عادت های اتمی

عادت های اتمی نوشته جمیز کلییر وبلاگ نویس و سخنران معروف آمریکایی و ترجمه خانم سمیه سادات آل حسینی در انتشارات آلاچیق کتاب منتشر و روانه بازار کتاب شد...
جیمز کلیر
نویسنده
سمیه سادات آل حسینی
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

بهترین کتاب های توسعه فردی

اگر شما ابتدا عادت‌های خود را اصلاح کنید، با انجام برنامه‌ریزی و استفاده از پتانسیل درونی خود، می‌توانید استعداد‌ خود را شکوفا کنید و با توسعه افکار و دیدگاهتان پله‌های ترقی را طی کنید تا در زندگی به اهداف و موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کنید. در مرحله دوم با یادگیری روش‌های برنامه‌ریزی، مدیریت زمان، ارتباطات با دیگران، قوانین قدرت، روانشناسی تاریک و چندین نکته و ترفند جادویی که با مطالعه کتاب‌های معرفی شده در این مقاله یاد می‌گیرید، به غول مرحله آخر تبدیل می‌شوید و قطعا در زندگی به نتایج مثبت و درخوری دست پیدا می‌کنید.

کتاب ارتباط موثر

در این کتاب مهارت سخنرانی در جمع و ترفندهای آن مطرح شده و ده ها نکته موثر و مفید دیگر در ایجاد ارتباط با دیگران بررسی شده است. این کتاب پر از نکات کاربردی بوده و به کسانی که در ارتباط گرفتن در روابط دوستانه ، بین همکاران و یا شرکای تجاری با مشکل مواجه اند، توصیه می کنیم.

ارتباط موثر

در کتاب ارتباط موثر و  نفوذ به قلب دیگران که یکی از دکتر حورائی است، مساله ارتباط گرفتن از زوایای مختلف بررسی شده است. ارتباط گرفتن به مثابه...
مولف
ناشر
مجتبی حورایی
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب قدرت انضباط شخصی

کتاب قدرت انضباط شخصی از دنیل والتر(نویسنده کتاب)، کتابی که پس از چاپ در سال 2020 نگاه و تحسین افراد بسیار زیادی را به خوب جلب کرد. تکاوران نیروی دریایی منظم‌ترین افراد در جهان هستند. پیوستن به جمع تکاوران نیروی دریایی بسیار دشوار است چرا که فرایند پذیرش در این نیرو به آموزش بسیار سختی نیاز دارد و بیشتر سربازانی که این برنامه آموزشی را شروع می‌کنند قبل از پایان مرحله اول، آن را ترک می‌کنند.

برای دانلود کتاب قدرت انضباط شخصی بصورت الکترونیکی، به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید.

قدرت انضباط شخصی

معرفی کتاب قدرت انضباط شخصی کتاب قدرت انضباط شخصی از دنیل والتر(نویسنده کتاب)، کتابی که پس از چاپ در سال 2020 نگاه و تحسین افراد بسیار زیادی را به خو...
دنیل والتر
نویسنده
سیدتیمور سیدی اصل
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب ویروس های ارتباط

کتاب «ویروس‌های ارتباط»، اثر ابراهیم میثاق بوده و توسط نشر مهرستان، منتشر شده است.

این کتاب، حاصل سی سال تجربۀ مشاوره‌های متعدد نویسندۀ کتاب با افراد مختلف است. مخاطب در این کتاب با تعریف ارتباط، انواع ارتباط بین زن و شوهر، شناسایی ویروس‌های ارتباطی بین همسران و بیان راهکارهایی برای ازبین‌بردن این ویروس‌ها آشنا شده و کتاب، او را در مسیر برقراری ارتباط سالم زناشویی یاری می‌رساند. نویسنده در این کتاب، با نقل داستان‌ها و روایت‌های کوتاه، مسائل را شفاف‌تر و قابل فهم‌تر می‌کند.

15 تخفیف

ویروس های ارتباط

کتاب ویروس های ارتباط نوشتهٔ ابراهیم میثاق می باشد و نشر مهرستان این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این اثر دربارهٔ آسیب شناسی ارتباط و مهارت های مدیر...
ابراهیم میثاق
نویسنده
سمیه دقاغیان
ویراستار
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب هوش هیجانی

کتاب هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن یکی از بهترین کتاب های روانشناسی است و اثری است جذاب و قانع کننده که به ما می گوید، باور ما درباره ی هوش انسانی خیلی محدود است و مجموعه ای بسیار مهم از استعدادها و توانایی های حیاتی مؤثر در زندگی ما را نادیده می گیرد.

برای دریافت کتاب کتاب هوش هیجانی، بصورت الکترونیکی و چاپی به فراکتاب مراجعه کنید.

14 تخفیف

هوش هیجانی

کتاب هوش هیجانی، نوشته ی دانیل گولمن و ترجمه ی غلامحسین خانقایی می باشد و توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است. معرفی کتاب هوش هیجانی خلاصه کتاب ...
غلامحسین خانقایی
مترجم
دانیل گولمن
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب 48 قانون قدرت

آدمی پیچیده ترین موجود است و می توان او را یک عمر نظاره کرد بی آنکه به شناخت کاملی از او دست یافت. پس بسیار مهم است که از همین حالا کسب مهارت در این زمینه را شروع کنید. قبل از هر چیز این اصل را به خاطر بسپارید: هرگز بین کسی که بررسی می کنید و کسی که به او اعتماد می کنید، تفاوتی قائل نشوید. هرگز به طور کامل به کسی اطمینان نکنید و همواره همه افراد را از جمله دوستان و کسانی که عاشقشان هستید، زیر نظر بگیرید.

باید بیاموزید همیشه مسیر غیرمستقیم دستیابی به قدرت را در پیش بگیرید. فریبکاری هایتان را زیر نقاب مهربانی پنهان کنید. مثل توپ بیلیارد باشید که قبل از رسیدن به هدف، چندین بار به توپ های دیگر و کناره های میز برخورد می کند. حرکات شما نیز باید طوری باشند که طرف مقابل نتواند آن ها را تشخیص دهد. در دربار امروزی تنها می توانید با تمرین غیرمستقیم در شرایطی که مجری اصلی بازی هستید، به پیروزی برسید و الگوی اصالت باشید. این کتاب نیز یکی از بهترین کتاب های روانشناسی است.

48 قانون قدرت

نویسنده ی کتاب 48 قانون قدرت، رابرت گرین می باشد و ترجمه آن را فاطمه باغستانی برعهده داشته است. این کتاب توسط انتشارات نسل نواندیش به چاپ رسیده است.کت...
رابرت گرین
نویسنده
فاطمه باغستانی
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب تربیت دینی کودک

کتاب تربیت دینی کودک، بازنویسی گفتارهای آیت الله حائری شیرازی در بیش از 70 جلسه «درس تربیت» با حضور دانشجویان علوم تربیتی است که می توان آن را «مقدمه ای بر تربیت»، به خصوص تربیت کودکان دانست و حاوی دیدگاه هایی عملی برخاسته از اسلام است که جای آن در میان دیدگاه های رنگارنگ علوم غربی خالی است.

15 تخفیف

تربیت دینی کودک

کتاب تربیت دینی کودک از حائری شیرازی به بیان بخشی از درس های تربیتی استاد محمد صادق ح‍ائ‍ری ش‍ی‍رازی می پردازد. درس هایی ک...
محمدصادق حائری شیرازی
نویسنده
دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب لطیف مثل پرنیان

کسب موفقیت در هر کاری، پس از تعیین هدف و داشتن اراده و پشتکار قوی، به تعیین مسیر، نحوۀ حرکت در آن مسیر، شناخت مشکلات و موانع مسیر و داشتن برنامه ای مشخص نیازمند است.
هدف از آفرینش انســـان به عنوان گُل سرســـبد عالم خلقت، رسیدن به قله های کمال و ســـعادت و لقاء الله اســـت و رســـیدن به این هدف بلندمرتبه و لذت بخش، نیازمند طی کردن مسیری است که موانع و مشکلات زیادی دارد و ضروری است که با شناخت مسیر و درنظرگرفتن برنامه ای مشخص به سوی آن هدف عالی حرکت کنیم.
یکی از تفاوت های اساسی انسان با سایر موجودات در این مسیر این است که انسان بیشتر از سایر موجودات به مراقبت، توجه و رسیدگی (تربیت) نیاز دارد تا به هدف از خلقت خویش در دنیا و آخرت نائل آید؛ ولی برای سایر موجودات که به طُفیلی انسان خلق شده اند، راه رسیدن به کمال و سعادت حقیقی تعریف نشده است و براساس غریزه و به صورت تکوینی یا با مراقبت های مختصری در ابتدای زندگی، به نهایت رشد و کمال خود در این دنیا می رسند و بی نیاز از تربیت، مسیر زندگی خود را طی می کنند؛ اما انسان برای رسیدن به قله های رشد و کمال انسانی نیازمند تربیت و مربی است.

15 تخفیف

لطیف مثل پرنیان

کتاب لطیف، مثل پرنیان نوشته احسان نمازی زاده و سید علیرضا تراشیون ، خلاصه ای از کتاب کودک مرحوم محمدتقی فلسفی است و با عنوان دوم مهارت های تربیت فرزند...
احسان نمازی زاده
نویسنده
سید علیرضا تراشیون
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب انرژی درمانی

پیام واقعی کتاب “انرژی درمانی” این است که واقعیاتی پیرامون زندگی کنونی ما وجود دارد که جرئی از وجود ماست. شناخت این واقعیت ها کمک می کند بهتر زندگی کنیم.

تجربه ی عملی ارتباط با انرژی ها و درک آن ها توسط عموم از اهداف والای کتاب “انرژی درمانی” است.

بعد معنوی و روحانی آدمی، در تمامی عمر وی بصورت جذاب و اسرار آمیز بوده است. این جذابیت در تمامی افراد با گرایش ها و جهان بینی های متفاوت وجود دارد و هیچ گاه تازگی خود را از دست نداده است. با تبلور تکنولوژی در زندگی و افزایش مشغله ها، فاصله آدمی تا این بعد بیشتر گردید. اما هیچ گاه کاملا فراموش نگردید؛ به طوری که انسان کنجکاو حتی از این ابزار نیز برای کشف و تجربه بیشتر در درون خود کمک گرفت.

انرژی درمانی

پیام واقعی کتاب "انرژی درمانی" این است که واقعیاتی پیرامون زندگی کنونی ما وجود دارد که جرئی از وجود ماست. شناخت این واقعیت ها کمک می کند بهتر زندگی کن...
تجسم خلاق
ناشر
چ‍وآ ک‍وک‌ سوی
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب وضعیت آخر

کتاب وضعیت آخر نوشته‌ی تامس هریس را می‌توان یک اثر کلاسیک در زمینه‌ی تحلیل رفتار متقابل دانست: هم از جهت زمان تألیف، که بسیار قبلتر از بقیه‌ی کتابهای تحلیل رفتار متقابل منتشر شده‌اند؛ هم از آن جهت که افراد زیادی در جهان آن را خوانده‌اند؛ و دلیل دیگر نیز از این بابت که توسط یکی از دوستان نزدیک اریک برن نوشته شده است. آشنایی تامس هریس با تحلیل رفتار متقابل، فقط از طریق خواندن آثار اریک برن نبوده، بلکه حاصل هم‌نشینی و هم‌کلامی و تلاش مشترک با اریک برن، برای ترویج این مدل بوده است.

کتاب وضعیت آخر به عنوان یکی از بهترین کتاب های روانشناسی در سال ۱۹۶۹ منتشر شد. از آن زمان تاکنون، این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه شده و ترجمه فارسی آن‌ هم، بارها توسط ناشران مختلف، چاپ شده است.در این کتاب، تقریباً به همه‌ی سرفصل‌های آموزش مقدماتی تحلیل رفتار، مانند ساختار شخصیت، ویژگی‌های شخصیت والد و بالغ و کودک، تجزیه و تحلیل رفتار متقابل، آلودگی بالغ به والد، آلودگی بالغ به کودک، نوازش و سازماندهی زمان اشاره شده است. هم‌چنین به موضوعات پیشرفته‌تری مانند بازی‌های اریک برن، ساختار شخصیت در مقاطع مختلف زندگی و تحلیل رفتار در محیط خانواده هم توجه شده و نکات ارزشمندی در این زمینه مطرح شده است.

24 تخفیف

وضعیت آخر

کتاب وضعیت آخر تامس هریس با عنوان فرعی من خوب هستم، شما خوب هستید، توسط اسماعیل فصیح ترجمه و به نگارش درآمده است. این اثر کم نظیر توسط انتشارات نشر نو...
اسماعیل فصیح
مترجم
نشر نو
ناشر
خرید کتاب
خرید کتاب

کتاب رمز گشایی زبان بدن

کتاب رمز گشایی زبان بدن اثر جو ناوارو با ترجمه آزاده اعرابی توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.
مردم اغلب دروغ می‌گویند، اما رفتارهای غیرکلامی‌شان احساس واقعی درونشان را فاش می‌کند. کودکان دروغگوهای بسیار ناواردی‌اند؛ رفتار آن‌ها واقعیت را نشان می‌دهد حتی اگر شفاهی کار بدشان را انکار کنند.

هرچه افراد بزرگ‌تر می‌شوند تبدیل به دروغگوهای ماهرتری می‌شوند، اما ناظری آموزش‌دیده از طریق نشانه‌هایی متوجه خواهد شد که آیا فرد موردنظر کاملاً حقیقت را می‌گوید یا در گفتارش کمبود اعتمادبه‌نفس وجود دارد. مجموعه‌ای از این نشانه‌ها و رفتارها در کتاب رمز گشایی زبان بدن جمع‌آوری شده است.

کتاب رمز گشایی زبان بدن ، بصورت الکترونیکی در فراکتاب قابل دانلود می باشد.

رمز گشایی زبان بدن

معرفی کتاب رمز گشایی زبان بدنکتاب رمز گشایی زبان بدن اثر جو ناوارو با ترجمه آزاده اعرابی توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.مردم اغلب دروغ می‌گوی...
جو ناوارو
نویسنده
آزاده اعرابی
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

به نظر شما چه کتاب دیگری را می‌توان در لیست بهترین کتاب های روانشناسی قرار داد؟

سمانه خوش انگشت
سمانه خوش انگشت
دیدگاه شما چیست؟
شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *