دسته‌بندی‌ها:
آموزشی اخبار و رویدادهای حوزه کتاب بررسی و نقد کتاب خلاصه کتاب عمومی مسابقات و چالش های کتابخوانی معرفی انتشارات معرفی کتاب معرفی نویسندگان و مترجمان
مجله فراکتاب
پیش فرض

مسابقه کتابخوانی دلبری دلبران

دی 1402 . علی مهدوی

مسابقه کتابخوانی دلبری دلبران با استفاده از این کتاب و با 50 میلیون ریال جایزه نقدی و 50 میلیون ریال جایزه غیرنقدی از میلاد حضرت زهرا(س) تا میلاد امام علی(ع) برگزار می‌گردد.

درباره مسابقه کتابخوانی دلبری دلبران

این مسابقه در پویش کتابخوانی خانواده با استفاده از کتاب دلبری دلبران نوشته حجت الاسلام محسن قرائتی طراحی شده است و انتشارت مهرستان به عنوان ناشر کتاب مجری آن است. این کتاب را با تخفیف ویژه از فراکتاب خریداری کنید.

15 تخفیف

دلبری دلبران

کتاب دلبری دلبران، نوشته ی حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، پیرامون مباحث همسرداری با رویکرد قرآنی می باشد. این کتاب توسط انتشارات مهرستان مسیر و ر...
محسن قرائتی
نویسنده
سیدعلی آقای‌ کابلی
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

روش شرکت در مسابقه دلبری دلبران

پس از خرید کتاب و مطالعه آن برای شرکت در مسابقه به سایت www.ketabiq.com مراجعه کنید و پس از ثبت نام و ورود دوباره به سایت، جواب سوالات کتاب دلبری دلبران را که به صورت تستی طرح شده است را ثبت کنید.

کتاب دلبری دلبران

معرفی کتاب دلبری دلبران

قدیمی‌ها می‌گفتند: تنهایی فقر است، اگر همه چیز داشته باشی، اما دل آرام نه، فقیرترین انسان عالمی. دل آرامی که وقتی پس از هزاران خستگی روزانه به خانه آمدی، بیاید و سرش را کنار سرت بگذارد و هم سرت، هم دلت، هم حرفت و هم رازت شود، دلت را تازه کند، پشت و پناهت باشد و به عشق دیدنش تا خانه پر بکشی.
آن دسته گلی که «همسرم» صدایش می‌زنی انسان است و هزار ملاحظه دارد، پس باید صد هزار مهارت بلد باشی تا از روی گلش گل خنده پاک نشود. با اینکه زندگی مشترک، پر از مشکلات و دعواها و اختلافات و دلخوری‌ها است، اما باید بدانی چگونه برای دلبرت، دلبری کنی تا کاشانه شما بشود، محل دلبری دلبران.
این کتاب به زوج‌های جوان با ارائه سرفصل هایی چون
راه‌های دستیابی به محبت عمیق‌تر با همسر چیست؟
مهارت‌های تحکیم بنیان خانواده چیست؟
مهارت‌های مهم رشد معنوی در خانواده چیست؟
دین چه شرایط و طرحی برای کارکردن زن در بیرون از خانه در نظر گرفته است؟
کمک می‌کند بتوانند زندگی‌ای عاقلانه و عاشقانه بسازند و در سایهٔ تربیت دینی از زندگی زناشویی خود لذت ببرند.

خلاصه کتاب دلبری دلبران

خانواده به‌عنوان اولین کانونی که فرد در آن قرار می‌گیرد، مهم‌ترین پایگاه یادگیری است. زن و مرد به‌واسطۀ اینکه در هستۀ این کانون قرار دارند، باید از همان گام‌های نخست تشکیل خانواده، تدابیر لازم را برای مدیریت آن در نظر بگیرند. زن و مرد باید بدانند زندگی خود را می‌خواهند بر چه ارکانی پایه‌ریزی کنند: ایمان و تقوا برای رسیدن به آرامش معنوی، داشتن محبت برای حل‌وفصل مسائل و مشکلات زندگی، احترام متقابل و رعایت کرامت همسر، گذشت و نادیده‌گرفتن خطاهای یکدیگر و داشتن اعتماد که یکی از اصول اولیۀ زندگی اجتماعی است. علاوه‌بر موضوعات یادشده، مخاطب در ادامۀ مطالعۀ این کتاب با مهارت‌های شناختی، رفتاری، رشد معنوی و توجه به جسم نیز آشنا می‌شود.
کتاب دلبری دلبران متشکل از سه فصل به شرح ذیل می باشد:
فصل اول مباحث مربوط به جایگاه خانواده را در خود جای داده است.
فصل دوم با عنوان: پنج رکن اساسی زندگی، به معرفی این 5 رکن که عبارتند از ایمان،محبت، احترام، گذشت و احترام می پردازد.
فصل سوم نیز با عنوان مهارت‌های تحکیم بنیان خانواده، مهارت لازمه ی در زندگی را دسته بندی و تبیین می کند. بعضی از مهارت هایی که به آن پرداخته از این قرار است:
مهارت‌های شناختی که خود متشکل از زیر مجموعه هایی چون: نگاه به همسر به عنوان امانت، عمل به وظیفه و نگاه سهل گیرانه به زندگی می باشد.
مهارت‌های رفتاری: قناعت و نگاه به داشته‌ها، پرهیز از مقایسه و چشم و هم چشمی، صبر و پایداری در زندگی، توجه و به اقتدار مرد و عاطفه زن، حیا، تشکر و قدرشناسی، بیان خوبی‌ها، انتقاد کردن و انتقاد پذیری، تامین نیازهای طبیعی، پرهیز از منت گذاشتن، همکاری، صداقت و توجه به خانواده همسر
مهارت های رشد معنوی و …

جوایز مسابقه

🎁همراه با ۵۰میلیون ریال جایزه نقدی
و
🎁۵۰میلیون ریال جایزه غیرنقدی

علی مهدوی
علی مهدوی
من علی مهدوی هستم. فارغ التحصیل کارشناسی فن‌آوری اطلاعات و از سال 1392 در فراکتاب در حال فعالیت هستم ... بیوگرافی کامل
دیدگاه شما چیست؟
شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *