دسته‌بندی‌ها:
آموزشی اخبار و رویدادهای حوزه کتاب بررسی و نقد کتاب خلاصه کتاب عمومی مسابقات و چالش های کتابخوانی معرفی انتشارات معرفی کتاب معرفی نویسندگان و مترجمان
مجله فراکتاب
پیش فرض

خلاصه کتاب عقل و احساس

خرداد 1403 . سمانه خوش انگشت

کتاب عقل و احساس نخستین رمان عاشقانه جین آستن است. جین آستن در این رمان، تقابل عقل و احساس در کامیابی ها و ناکامی های دو خواهر با ویژگی های متفاوت را به تصویر می کشد و دو فرجام متفاوت را برای آن ها رقم می زند. این کتاب توسط انتشارات جامی به چاپ رسیده است. در این مقاله خلاصه کتاب عقل و احساس را ارائه می‌کنیم.

معرفی کتاب عقل و احساس

عقل و احساس (Sens And Sensibility) رمانی کلاسیک عاشقانه است که در سال 1811 برای نخستین بار منتشر شد. برخی منتقدان آستن را پیشگام رمان های احساسی می دانند و او را با انعکاس واقعیت در آثارش می شناسند. آستن در رمان «عقل و احساس» احساسات و درونیات انسان ها را نشان می دهد و در این راه سعی نمی کند مخاطب را با عبارات مستقیم قانع کند؛ مخاطب کتاب از لابه لای گفت و گوها و واکنش های شخصیت های داستانی با آن ها آشنا می شود و این یکی از نقاط قوت کتاب است.

جین آستین به نوشتن کتاب های واقع گرایانه و عاشقانه مشهور است. او بیشتر درباره زندگی اجتماعی و خانوادگی، روابط و مسائل انسانی می نوشت و با حساسیت فراوان شخصیت های داستان های خود را پردازش کرده و می پروراند؛ به طوری که گاهی، بارها دستنوشته هایش را بازنویسی می کرد. او همچون یک ناظر بیرونی به محیط خصوصی و افکار و درونیات شخصیت های خود سرک می کشید. امروزه آستین را یکی از غول های ادبیات انگلیسی به شمار می آورند، قهرمانان آثار او بیشتر زنانی از طبقه متوسط هستند که خود را به طبقات اجتماعی بالاتر می رسانند. آستین یکی از مرموزترین و مورد توجه ترین نویسنده های زن محسوب می شود، به طوری که داستان زندگی، شرح مسائل عاطفی و مسیر تبدیل شدنش به نویسنده ای حرفه ای بارها دستمایه فیلم های مختلف قرار گرفته است.

خلاصه کتاب عقل و احساس

حوادث این رمان در جنوب غربی انگلستان و در بین سال های 1792 تا 1797 روی می دهند و نویسنده داستان زندگی و عشق ورزی دو خواهر را روایت می کند؛ دو خواهری که تفاوت های زیادی با هم دارند و عنوان کتاب نیز نشانگر تفاوت این دو است. این دو در شرایطی یکسان زندگی کرده اند اما رفتارشان کاملا با هم متفاوت است. نکته جالب درباره این رمان در این است که قضاوت در پایان داستان به خود خواننده واگذار می شود و اوست که باید تصمیم بگیرد عقل بهتر است یا احساس؛ گویی جین آستن (Jane Austen) هم در این دو راهی گرفتار شده و نمی تواند بین این دو یکی را برگزیند.

در لینک ذیل نسخه خلاصه کتاب عقل و احساس کامل در دسترس شماست. با نصب نرم افزار می‌توانید آن را برای مدت محدود حدود ده دقیقه رایگان مطالعه کنید و در مورد محتوای آن قضاوت کنید.

عقل و احساس

داستان میکروکتاب عقل و احساس: ماجرایی از عشق و دلشکستگی نوشته جین آستن، در سال 1792 اتفاق می افتد و شخصیت های اصلی کتاب دو خواهر هستند که به خانه ای ت...
جین آستین
نویسنده
سبکتو
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

متن کتاب عقل و احساس

اِلنور. اِلنور. اشتباه تو همین جاست. او الان آماده پذیرش توست. درسته که بعضی ها او را تشویق به ازدواج با دختر پولدارتری می کنند ولی اگر تو کمی امیدوارش کنی، همه چیز درست می شود. خودت بهتر می دانی که مردها را چطور می شود از راه به در کرد. اصلاً به گذشته و حرف های غیرمنطقی که از یک ازدواج غیرممکن زده شده، توجه نکن. خوشبختانه تو آنقدر عاقل هستی که بفهمی بعضی از چیزها شدنی نیست به نظر من تنها کسی که می تواند تو را خوشبخت کند، کلنل براندون است. من هم از تو در این قضیه حمایت می کنم.”

بعد در حالی که سعی می کرد آهسته صحبت کند، ادامه داد. “این اتفاق همه را خوشحال می کند.” سپس کمی به این طرف و آن طرف نگاه کرد. “خوشبختی تو آرزوی همه ماست. مخصوصا فانی و مادرش. خانم فرس واقعا زن مهربان و بانزاکتی است. دیروز خودش به من گفت که خوشبخت شدن اِلنور آرزوی من است.

دانلود کتاب عقل و احساس

برای دانلود کتاب عقل و احساس بصورت الکترونیکی، به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید.

عقل و احساس

کتاب عقل و احساس نخستین رمان عاشقانه جین آستن است. جین آستن در این رمان، تقابل عقل و احساس در کامیابی ها و ناکامی های دو خواهر با ویژگی های متفاوت را...
جین آستین
نویسنده
وحید منوچهری واحد
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

خرید کتاب عقل و احساس

برای خرید کتاب عقل و احساس بصورت چاپی، به اپلیکیشن فراکتاب مراجعه کنید و پس از دریافت کتاب از مطالعه آن لذت ببرید. این کتاب به صورت چاپی و الکترونیکی موجود می باشد.

15 تخفیف
جین آستین
نویسنده
افق
ناشر
خرید کتاب
خرید کتاب
9 تخفیف

عقل و احساس

سرگذشتِ خواندنی دو خواهر، یکی احساساتی و بی‌محابا و دیگری عاقل و خویشتن‌دار. تقابل عقل و احساس در کامیابی‌ها و ناکامی‌های این دو خواهر، دو فرجام متفاو...
رضا رضایی
مترجم
نشر نی
ناشر
خرید کتاب
خرید کتاب
سمانه خوش انگشت
سمانه خوش انگشت
دیدگاه شما چیست؟
شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *