دسته‌بندی‌ها:
آموزشی اخبار و رویدادهای حوزه کتاب بررسی و نقد کتاب خلاصه کتاب عمومی مسابقات و چالش های کتابخوانی معرفی انتشارات معرفی کتاب معرفی نویسندگان و مترجمان
مجله فراکتاب
پیش فرض

بهترین کتاب های خودشناسی

خرداد 1403 . سمانه خوش انگشت

خودشناسی از جمله‌ حوزه‌هایی است که برای بسیاری از انسان‌ها جذاب و دوست‌داشتنی است. نگاهی به تاریخ مکتوب انسان هم نشان می‌دهد که معمولاً دانشمندان، حکیمان و سخن‌ورانی که می‌توانسته‌اند از انسان برای انسان بگویند، یا ویژگی‌های هر فرد را در پیش چشمانش تجزیه و تحلیل کنند، از اقبال عمومی بهره‌مند بوده‌اند. یکی از مهمترین مواردی که به خوشناسی کمک می کند تا در این مسیر، راه را اصلاح کنیم، کتاب‌هایی است که در زمینه توسعه فردی و خودشناسی وجود دارند. در این مقاله سعی در معرفی بهترین کتاب های خودشناسی داریم.

بهترین کتاب های خودشناسی

بهترین کتاب های خودشناسی کتاب هایی هستن که بعد از خواندنشان، تفاوت را در دیدگاهمان نسبت‌ به مسائل روزمره احساس کنیم؛ بنابراین برای استفاده از برچسب خودشناسی برای اشاره به موضوع کتاب‌ها، باید با احتیاط عمل کرد.

در این مقاله سعی می کنیم به معرفی چند کتاب در مورد خودشناسی بپردازیم.

کتابهای خودشناسی عرفانی

کتاب معراج ‏السعاده

کتاب معراج ‏السعاده یکی از مهم ترین کتاب های اخلاقی است که نفوذگاه های شیطان را به آدمی می شناساند و راه نجات از آلودگی های اخلاقی را به انسان نشان می دهد. می توان در این ارتباط به سخن آیت الله بهجت که یکی از شخصیت های بزرگ عرفانی – اخلاقی به شمار می آید اشاره کرد: از آیت الله بهجت پرسیدند: چه برنامه ای برای سیر و سلوک معرفی می کنید؟ ایشان فرمودند: روزانه نصف صفحه از کتاب شریف معراج ‏السعاده را بخوانید و به آن عمل کنید. این کتاب به نویسندگی ملا احمد نراقی می باشد که انتشارات جمال آن را روانه بازار کتاب کرده است.

این کتاب بصورت دانلود الکترونیکی و چاپی در فراکتاب موجود می باشد.

15 تخفیف

معراج السعاده

کتاب معراج السعاده نوشته ی ملا احمد نراقی (قدس سره)، در بین کتب اخلاقی، نامی آشنا و اثری بسیار گرانقدر است، توسط نشر جمال چاپ و منتشر شده است. معرفی ...
ملا احمد نراقی
نویسنده
کاظم عابدینی مطلق
ویراستار
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب معرفت نفس (جلد اول)

کتاب معرفت نفس اثر مرجع عالیقدر حضرت آیة‌الله العظمی مظاهری (مدّظلّه‌العالی) به همت مؤسسه فرهنگی مطالعاتی الزهرا (سلام‌الله علیها) منتشر شده است.

درباره معرفت نفس کتاب‌های زیادی تالیف شده و فلاسفه هم از مشرب‌های مختلف سخنان زیادی گفته‌اند و در آثار خود به آن پرداخته‌اند و مفسران قران مجید هم در این‌باره بسیار صحبت کرده‌اند؛ چنان‌که علامه طباطبایی (ره) در تفسیر شریف المیزان، به تناسب، مسائل مختلفی را دربارهٔ معرفة‌النّفس از جهات قرآنی و فلسفی و عرفانی، بیان داشته است.

این کتاب بصورت دانلود الکترونیکی در فراکتاب موجود می باشد.

حسین مظاهری
نویسنده
مؤسسه فرهنگی مطالعاتی الزهرا (س)
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب آموزش عقاید (دوره کامل سه جلدی)

کتاب آموزش عقاید که یک دوره ی کامل سه جلدی است، نوشته ی محمدتقی مصباح یزدی می باشد و توسط چاپ و نشر بین الملل منتشر و روانه ی بازار کتاب شده است.

نویسنده در کتاب آموزش عقاید کوشیده است؛ از عبارات روشن و ساده استفاده کند و از به کار بردن اصطلاحات پیچیده و عبارات دشوار بپرهیزد و نیز زودیابی معانی را فدای پیرایه های ادبی نسازد. همچنین سعی کرده، برای اثبات مطالب، از دلیل های متقن و نسبتاً روشن بهره بگیرد و از انباشتن دلایل متعدد و احیاناً سست بپرهیزد.

این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتاب های خودشناسی در دو قالب الکترونیک و چاپی در فراکتاب در دسترس شماست.

15 تخفیف

آموزش عقاید (دوره کامل سه جلدی)

کتاب آموزش عقاید که یک دوره ی کامل سه جلدی است، نوشته علامه محمدتقی مصباح یزدی است و توسط چاپ و نشر بین الملل منتشر و روانه ی بازار کتاب شده است. معر...
محمدتقی مصباح یزدی
نویسنده
شرکت چاپ و نشر بین الملل
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب جهاد با نفس

کتاب «جهاد با نفس» بخشی از کتاب بزرگ وسائل الشیعه شیخ حر عاملی است که به فارسی برگردانده شده است. جهاد با نفس که جهادی بزرگ است و از کشته شدن در راه حق تعالی به گفته صاحبان حق بالاتر است عبارت است از غلبه کردن انسان بر قوای ظاهره خود، آنها را تحت فرمان خالق قراردادن و مملکت وجود و ظاهر را از آلودگی وجود قوای شیطان خالی کردن نویسنده کتاب شیخ حر عاملی از علمای برجسته و شاعران توانای شیعه است که نسبتش تا سی و چهار پشت به شهید پر افتخار کربلا، حربن یزید ریاحی منتهی می شود.

این کتاب بصورت دانلود الکترونیکی و چاپی در فراکتاب موجود می باشد.

15 تخفیف

جهاد با نفس

کتاب «جهاد با نفس» بخشی از کتاب بزرگ وسائل الشیعه شیخ حر عاملی است که به فارسی برگردانده شده است. جهاد با نفس که جهادی بزرگ است و از کشته شدن در راه ح...
محمدبن‌حسن حرعاملی
نویسنده
غلامحسین انصاری
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب معارف اسلامی  1

معارف اسلامی به نویسندگی محمد سعیدی مهر و امیر دیوانی می باشد که توسط دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه، به چاپ رسیده است.

کتاب معارف اسلامی 1، شامل مباحث مربوط به خدا، انسان، جهان و جهان آخرت می باشد. در این ویراست مباحث مربوط به معاد و امامت بازنگاری شده و مباحث امامت با گستره ی وسیع تری مورد بحث قرار گرفته است و بحث مرجعیت و ولایت عالمان دینی نیز با محتوایی دقیق و حجمی متناسب تنظیم گردیده و تلاش شده است به پرسش های موجود در این زمینه پاسخ داده شود.

این کتاب بصورت دانلود الکترونیکی در فراکتاب موجود می باشد.

معارف اسلامی 1

معرفی کتاب معارف اسلامی 1کتاب معارف اسلامی 1، شامل مباحث مربوط به خدا، انسان، جهان و جهان آخرت می باشد. در این ویراست مباحث مربوط به معاد و امامت بازن...
محمد سعیدی مهر
نویسنده
امیر دیوانی
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

دانلود کتاب خودشناسی

کتاب انسان کامل

انسان کامل که گرد آمده از سیزده سخنرانی شهید مرتضی مطهری در ماه مبارک رمضان 1353، توسط انتشارات صدرا منتشر شده است.

کتاب انسان کامل مجموعه ای است مشتمل بر سیزده جلسه سخنرانی که در سال 1353 شمسی ایراد شده است. استاد شهید مطهری در این سخنرانی ها برای آن که آشکار سازند اسلام یک دین جامع است و انسانِ اسلام، انسانی است چند بعدی که همه دستورات این مکتب الهی را به طور هماهنگ به مورد اجرا می گذارد، و برای آن که جوانان مسلمان را از نگرش تک بعدی به اسلام مصون بدارند این بحث را مطرح کردند.

این کتاب شهید مطهری به عنوان یکی از بهترین کتاب های خودشناسی در دو قالب الکترونیک و چاپی در اختیار شماست.

14 تخفیف

انسان کامل

کتاب انسان کامل که گرد آمده از سیزده سخنرانی شهید مرتضی مطهری در ماه مبارک رمضان 1353، توسط انتشارات صدرا منتشر شده است. مطالعه انسان کامل از نظر شناخ...
مرتضی مطهری
نویسنده
صدرا
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب انسان و سرنوشت

کتاب انسان و سرنوشت به نویسندگی مرتضی مطهری می باشد که توسط انتشارات صدرا، به چاپ رسیده است.

این کتاب مقدمه ای دارد تحت عنوان «علل انحطاط مسلمین» و در این مقدمه، بحث درباره برخی موضوعات لازم شمرده شده از جمله اعتقاد به سرنوشت و قضا و قدر، و این کتاب به این موضوع اختصاص یافته است.

این کتاب شهید مطهری نیز به عنوان یکی دیگر از بهترین کتاب های خودشناسی در دو قالب الکترونیک و چاپی در اختیار شماست.

14 تخفیف

انسان و سرنوشت

این کتاب مقدمه ای دارد تحت عنوان «علل انحطاط مسلمین» و در این مقدمه، بحث درباره برخی موضوعات لازم شمرده شده از جمله اعتقاد به سرنوشت و قضا و قدر، و ای...
صدرا
ناشر
مرتضی مطهری
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

بهترین کتاب خودشناسی pdf  

داشتن نسخه الکترونیکی کتاب، باعث می شود دسترسی برای مخاطبان راحت تر گردد. به همین علت کتاب هایی که نسخه الکترونیکی دارند را به شما معرفی میکنیم.

کتاب ده نکته از معرفت نفس

کتاب ده نکته از معرفت نفس به نویسندگی اصغر طاهرزاده می باشد که توسط انتشارات لب المیزان به چاپ رسیده است.

معرفت نفس یا «خودآگاهی حضوری» اولین قدم است تا «خود» را از «ناخودِ خود» جدا کنیم و «ناخودِ خود» را خود نپنداریم که این بزرگترین بلایی است که بر بشر امروز وارد شده، به طوری که دیگر هیچ رابطه‌ای با خود ندارد.

این کتاب بصورت دانلود الکترونیکی و چاپی در فراکتاب موجود می باشد.

14 تخفیف

ده نکته از معرفت نفس

معرفی کتاب ده نکته از معرفت نفسمعرفت نفس یا «خودآگاهی حضوری» اولین قدم است تا «خود» را از «ناخودِ خود» جدا کنیم و «ناخودِ خود» را خود نپنداریم که...
اصغر طاهرزاده
نویسنده
لب المیزان
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب آشتی با خدا

کتاب آشتی با خدا (از طریق آشتی با خود راستین) از مجموعه سخنرانی های اصغر طاهرزاده از انتشارات لب المیزان منتشر شده است.

آشتی با خدا، عشق را به منزل اصلی خود می‌رساند تا ما در دوست‌داشتن سرگردان نباشیم. معلوم نیست ما منتظریم تا آشتی از او شروع شود و یا او منتظر است تا آشتی از ما شروع گردد. قصه آشتی با خدا قصه به‌سرآمدن انتظار است، انتظاری که نمی‌توان از آن گذشت، از همه‌چیز می‌توان گذشت ولی از انتظارِ آشتی با خدا نمی‌توان، این آغازی است که انتهای آن ابتدای سفر به
سوی بی‌نهایت خوبی‌ها است.

این کتاب بصورت دانلود رایگان الکترونیکی موجود می باشد همچنین نسخه چاپی این کتاب در فراکتاب وجود دارد.

14 تخفیف

آشتی با خدا

معرفی کتاب آشتی با خداکتاب آشتی با خدا (از طریق آشتی با خود راستین) از مجموعه سخنرانی های اصغر طاهرزاده از انتشارات لب المیزان منتشر شده است.آشتی...
اصغر طاهرزاده
نویسنده
لب المیزان
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب سیر و سلوک

شرح منازل هفتگانه ی سیروسلوک؛ (مقدمه؛ سلوک معنوی در پرتو نور قرآن و عترت) نوشته مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مظاهری(مدظله العالی) است. آیت الله مظاهری از شاگردان امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی(ره) است که علاوه بر فقیه بودن و سابقۀ تدریس بیش از چهل سال دروس فقه و اصول در عالی ترین سطوح، سالیان متمادی در کسوت استاد اخلاق به تزکیۀ نفوس و تطهیر قلوب مشتاقان وادی سیر و سلوک پرداخته و شاگردان زیادی تربیت کرده است.

مجموعۀ مباحث «سیروسلوک» معظّم له، مشتمل بر یک مقدّمه و چند دفتر است که در آن دفاتر به شرح منازل هفتگانۀ سیر و سلوک پرداخته خواهد شد.

سیر و سلوک (منزل اول)

شرح منازل هفتگانه ی سیروسلوک؛ (مقدمه؛ سلوک معنوی در پرتو نور قرآن و عترت) نوشته مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مظاهری(مدظله العالی) است. آیت الله م...
حسین مظاهری
نویسنده
مؤسسه فرهنگی مطالعاتی الزهرا (س)
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب خودشناسی به روش یونگ

کتاب خودشناسی به روش یونگ به نویسندگی مایکل دانیلز و ترجمه ی اسماعیل فصیح می باشد که توسط انتشارات نشر نو به چاپ رسیده است.

اگر به دنبال بهره ‌گرفتن از آرا و نظرات روانشناس بزرگ، یونگ بوده‌اید، اما مفاهیم آن را پیچیده‌تر از چیزی یافته‌اید که بتوانید از آن استفاده کنید، کتاب خودشناسی به روش یونگ همان راهنمایی است که انتظارش را دارید. البته این کتاب نه یک راهنما، بلکه یک دستورالعمل برای طی مسیر خودشناسی براساس مفاهیم یونگی است.

این کتاب نیز یکی از بهترین کتاب های خودشناسی غربی است که در فراکتاب در دسترس شماست.

9 تخفیف
اسماعیل فصیح
مترجم
نشر نو
ناشر
خرید کتاب
خرید کتاب

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید از جفری ای. یانگ و جانت اس. کلوسکو، درباره شناخت اختلالات شخصیتی است و راهکارهای برای نجات ارائه کرده است.

این کتاب  توسط ساره حسینی عطار ترجمه و در دو نسخه چاپی و pdf قابل استفاده است همینطور گویندگی نسخه صوتی کتاب توسط مهناز ثالثیان انجام شده است. در کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید 2 روانشناس پیشگام آمریکا در حوزه روان درمانی به شما نشان خواهند داد که چگونه می توانید به وسیله روشهای کاربردی و هیجان انگیز که زندگی شما را بهینه می کنند خود را از تله های مخرب نجات دهید، تله های مخربی که از دوران کودکی با شما همراه بوده و مانع پیشرفت شما در کار و زندگی شده است. این کتاب به 3 صورت چاپی، الکترونیکی و صوتی در فراکتاب موجود می باشد. این کتاب نیز یکی از بهترین کتاب های خودشناسی غربی است که در سه قالب صوتی، الکترونیک و چاپی در فراکتاب در دسترس شماست.

15 تخفیف

زندگی خود را دوباره بیافرینید

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید از جفری ای. یانگ و جانت اس. کلوسکو، درباره شناخت اختلالات شخصیتی است و راهکارهای برای نجات ارائه کرده است. معرفی ک...
جفری ای یانگ
نویسنده
ساره حسینی عطار
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب اسرار

این کتاب: راز گشای ابعاد پنهان زندگی شما نوشته دیپاک چوپرا توسط انتشارات نسل نو اندیش منتشر شده است. کتاب اسرار: راز گشای ابعاد پنهان زندگی شما، مسیر شما را برای پیمودن حقیقت رمز زندگی، دنیای درون شما و چهار مسیر منتهی به وحدت و یکپارچگی تا رسیدن به سرمنزل مقصود هموار می کند.

این کتاب یصورت الکترونیکی در فراکتاب قابل دانلود می باشد.

کتاب اسرار

معرفی کتاب اسرارکتاب اسرار: راز گشای ابعاد پنهان زندگی شما نوشته دیپاک چوپرا توسط انتشارات نسل نو اندیش منتشر شده است. کتاب اسرار: راز گشای ابعاد...
نسل نواندیش
ناشر
دیپاک چوپرا
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب بهترین خودت باش

کتاب بهترین خودت باش، یک اثر در ستایش پذیرش خود و باور به کافی بودن خود است. نویسنده کتاب بهترین خودت باش، ایلین ولتروت، به خواننده یادآوری می کند که هرکدام از ما به همان شکلی که هستیم، پذیرفتنی و عالی ایم.
او می گوید که باید در مقابل بی عدالتی ها بایستیم و نظرمان را بیان کنیم. از متفاوت بودن، پذیرفته نشدن و حتی مسخره شده نترسیم و این مسئله را به یاد داشته باشیم که متفاوت بودن اتفاق خوبی است که به معنی توان ایجاد تفاوت هاست.

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان دانلود کتاب pdf بهترین خودت باش و همچنین دانلود کتاب صوتی بهترین خودت باش فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب هرکدام از این 2 حالت تهیه کنید.

بهترین خودت باش

معرفی کتاب بهترین خودت باش کتاب بهترین خودت باش، یک اثر در ستایش پذیرش خود و باور به کافی بودن خود است. نویسنده کتاب بهترین خودت باش، ایلین ولتروت، ب...
ایلین ولتروث
نویسنده
ایلین ولتروت
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب اسرار سایه

اسرار سایه نوشته رابرت بلای با ترجمه فرشید قهرمانی می باشد که توسط انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی منتشر شده است. هدف این کتاب رمز گشایی از نیمه تاریک وجود می‌باشد و یکی از مدل‌های شناخته شده در عرصه روان‌شناسی برای تحلیل و شناخت نیمه تاریک روان یا سایه است.

کتاب اسرار سایه به صورت الکترونیکی در فراکتاب قابل دانلود می باشد.

اسرار سایه

کتاب اسرار سایه نوشته رابرت بلای با ترجمه فرشید قهرمانی می باشد که توسط انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی منتشر شده است. هدف این کتاب رمز گشایی از نیمه تاریک...
رابرت بلای
نویسنده
فرشید قهرمانی
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب خودشناسی نوجوانان

شناخت ما از خودمان و دیگران مهارت و هنری است که ناگزیر باید کسب شود، پس اگر زمینۀ یادگیری زودتر فراهم شود مسلما در اجتماع موفق‌تر عمل خواهیم کرد. در ادامه 2 کتاب خودشناسی برای نوجوانان معرفی می‌شوند.

 کتاب هنر شفاف اندیشیدن

کتاب هنر شفاف اندیشیدن باعنوان فرعی 99 راهکار برای کسانی که می خواهند انتخاب های بهتری داشته باشند، نوشته ی رولف دوبلی با ترجمه های متفاوتی در بازار کتاب عرضه شده است. میکرو کتاب خلاصه هنر شفاف دیدن توسط سبکتو تهیه و ارائه شده است.این کتاب بصورت الکترونیکی در فراکتاب موجود می باشد.

هنر شفاف اندیشیدن

کتاب هنر شفاف اندیشیدن باعنوان فرعی 99 راهکار برای کسانی که می خواهند انتخاب های بهتری داشته باشند، نوشته ی رولف دوبلی با ترجمه های متفاوتی در بازار ک...
رولف دوبلی
نویسنده
سبکتو
ناشر
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب خرده عادت ها

کتاب با ارائه راهکارهای جدید و نیرومند، شما را با روش های ساخت عادت آشنا می‌کند و این گونه به شما می‌آموزد تا تحولی بزرگ در زندگی و درون خود ایجاد کنید.

خرده عادت ها نوشته استفان گایز، یکی از بهترین و شناخته شده‌ترین کتاب ها برای ساخت عادت محسوب می‌شود. کتابی که می‌توان گفت خواندن آن برای عادت سازی یک باید است.

در فراکتاب نسخه الکترونیک و صوتی این کتاب عرضه شده است و در دسترس شماست.

خرده عادت ها

کتاب خرده عادت ها نوشته استفان گایز، یکی از بهترین و شناخته شده ترین کتاب ها برای ساخت عادت محسوب می شود. کتابی که می توان گفت خواندن آن برای عادت ساز...
استفان گایز
نویسنده
نرگس محمدی
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب نقشه راه

همه ما غنایی عظیم درونمان داریم، استعدادهای بالقوه ای که اگر فعال شوند، می توانند به ما کمک کنند در زندگی به موفقیت و رضایتمندیِ سطح بالاتری دست پیدا کنیم. با این حال، افراد بسیار کمی در دنیای امروز می دانند چگونه به این استعدادهای بالقوه درونی دسترسی پیدا کنند. کتاب “نقشه راه ایجاد تغییر و پیشرفت در زندگی” یک کتاب اساسی و مـهم دربـاره عرصه ی جدیدی از توسعه منابع درونی است، عرصه ای که به بازگرداندن کلیدهای قلمرو به افراد عادی مربوط است بـه نـحوی کـه ایـن افـراد عـادی بـتوانـند زندگی های فوق العاده ای داشته باشند.

نقشه راه

کتاب نقشه راه نوشته کارول اس پیرسون با ترجمه سید مرتضی نظری توسط انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی منتشر شده است. کتاب نقشه راه اساسا برای خوانندگانی نوشته ش...
کارول اس پیرسون
نویسنده
سید مرتضی نظری
مترجم
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب بهترین خودت باش

کتاب بهترین خودت باش، یک اثر در ستایش پذیرش خود و باور به کافی بودن خود است. نویسنده کتاب بهترین خودت باش، ایلین ولتروت، به خواننده یادآوری می کند که هرکدام از ما به همان شکلی که هستیم، پذیرفتنی و عالی ایم.
او می گوید که باید در مقابل بی عدالتی ها بایستیم و نظرمان را بیان کنیم. از متفاوت بودن، پذیرفته نشدن و حتی مسخره شده نترسیم و این مسئله را به یاد داشته باشیم که متفاوت بودن اتفاق خوبی است که به معنی توان ایجاد تفاوت هاست.

بهترین خودت باش

معرفی کتاب بهترین خودت باش کتاب بهترین خودت باش، یک اثر در ستایش پذیرش خود و باور به کافی بودن خود است. نویسنده کتاب بهترین خودت باش، ایلین ولتروت، ب...
ایلین ولتروث
نویسنده
ایلین ولتروت
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

کتاب بازی های خودشناسی کوکولوژی

کتاب بازی های خودشناسی کوکولوژی نوشته تاداهیاکو ناگاوو و ایسامو سایتو است که توسط فرهاد مدرس ترجمه شده و توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است. تاداهیاکو ناگاوو و ایسامو سایتو در کتاب بازی های خودشناسی کوکولوژی مجموعه ای از بازی های روان شناسانه را ارائه می دهند و با طرح مسائل و داستان هایی ساده شما را به درک عمیق تری نسبت به خودتان می رسانند. این کتاب که یکی از پرفروش ترین آثار در آمریکا و ژاپن محسوب می شود، به شما کمک می کند در مسیر خودشناسی قدم بردارید.

تمامی انسان ها با چشم بیرونی، دنیای اطراف خود را تماشا می کنند و از این طریق اطلاعات مهمی از پیرامون خود به دست می آورند ولی با چشم دل نیز می توان به دنیایی پنهان نگریست و افکار دیگران را کشف کرد. به عبارت دیگر، شما از طریق چشم برای بررسی فعالیت های ذهن خود، تعمق درباره ی فکر دیگران، نگاهی به آینده و پیش بینی این که احتمالاً در آینده چگونه انسانی خواهید شد، استفاده می کنید

بازی های خودشناسی کوکولوژی

معرفی کتاب بازی های خودشناسی کوکولوژی کتاب بازی های خودشناسی کوکولوژی نوشته تاداهیاکو ناگاوو و ایسامو سایتو است که توسط فرهاد مدرس ترجمه شده و توسط ان...
تاداهیکو ناگائو
نویسنده
ایسامو سایتو
نویسنده
پیش نمایش و خرید
پیش نمایش و خرید

به نظر شما چه کتاب دیگری را می‌توان به عنوان بهترین کتاب های خودشناسی نام برد؟

 

سمانه خوش انگشت
سمانه خوش انگشت
دیدگاه شما چیست؟
شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *