دانلود و خرید کتاب وقتی مهتاب گم شد

خاطرات علی خوش لفظ

کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد

حجم دانلود: 882.2 مگا بایت
مدت زمان : 963 دقیقه

کتاب دیجیتال وقتی مهتاب گم شد

حجم دانلود: 1.7 مگا بایت

کتاب چاپی وقتی مهتاب گم شد

تامین کننده: ابر و بُن
نوع جلد : شومیز
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب وقتی مهتاب گم شد

کتاب وقتی مهتاب گم شد یک روایت واقعی از یک حادثه تاریخی است که باعث تغییر سرنوشت بسیاری از مردم ایران شد. نویسنده کتاب وقتی مهتاب گم شد، حمید حسام است که در این اثر به شرح زندگی علی خوش لفظ می پردازد.
درواقع این کتاب ماجرای دگرگونی و تحول علی خوش لفظ در سنین نوجوانی، و هم زمان با انقلاب را روایت می کند که او با اصرار فراوان به جبهه رفت.

علی خوش لفظ که اسمش را بخاطر نزدیکی تولدش با ولیعهد پهلوی، جمشید گذاشته اند، سال ها بعد در سنین نوجوانی، همزمان با وقوع انقلاب اسلامی او نیز دچار تحول و دگرگونی در اهداف و آرمان ها می شود.
این انقلاب درونی باعث می شود که او در اولین اعزام به جبهه نام خود را به علی خوش لفظ تغییر دهد و سرانجام زندگی اش هم تغییر کند.

علی پانزده ساله در عنفوان جوانی با اصرار فراوان خود به جبهه اعزام می شود و آنجاست که درمی یابد شهادت ارمغانی است که با ترک خود بدست می آید.
اما گویی قرار است علی خوش لفظ با تنی مجروح و خسته زنده بماند، تا سال ها بعد ماجرای وصل حدود هشتصد دوست و برادرش را برای ما روایت کند. کتاب وقتی مهتاب گم شد را می توان در همان سه شرطی که راوی قبل از انتشار کتاب برای نویسنده کتاب(حمید حسام) گذاشت خلاصه کرد.

مقدمه نویسنده کتاب وقتی مهتاب گم شد درباره این اثر

در مقدمه کتاب نویسنده کتاب در وصف علی خوش لفظ می نویسد: «در قید و بند لفظ و تکلف گفتار و آرایه های کلامی نیست و به شدت دور از بزرگ نمایی و ریب و ریا و صادق در روایت و دقیق در نقل حوادث. لذا با صاحب این قلم، چند شرط را برای بازنویسی و نگارش خاطراتش گذاشته است.
اول اینکه قول بدهم اگر برای خدا نیست ننویسم. دوم اینکه برای تائید مطالب، به ویژه فراز و نشیب ها در عملیات ها یا چند و چون گشت و شناسایی ها مطالب را از چند همرزم دیگر بپرسم و اگر تایید کردند، بنویسم، و سوم اینکه به روایت او چیزی نفزایم که شائبه ی تخیل پیدا نکند.

 

متن تقریظ رهبری بر کتاب وقتی مهتاب گم شد

 

متن تقریظ رهبری بر کتاب وقتی مهتاب گم شد

بسم الله الرّحمن الرّحیم بچّه های همدان؛ بچّه های صفا و عشق و اخلاص؛ مردان بزرگ و بی ادّعا؛ یاران حسین (علیه السّلام)؛ یاوران دین خدا .. و آنگاه مادران؛ مردآفرینان شجاع و صبور .. و آنگاه فضای معنویّت و معرفت؛ دل های روشن، همّت ها و عزم های راسخ؛ بصیرت ها و دیدهای ماورائی .. این ها و بسی جویبارهای شیرین و خوشگوار دیگر از سرچشمه ی این روایت صادقانه و نگارش استادانه، کام دل مشتاق را غرق لذّت می کند و آتش شوق را در آن سرکش تر می سازد.
راوی، خود یک شهید زنده است. تنِ بشدّت آزرده ی او نتوانسته از سرزندگی و بیداری دل او بکاهد، و الحمدلله ربّ العالمین. نویسنده نیز خود از خیل همین دلدادگان و تجربه دیدگان است.
بر او و بر همه ی آنان گوارا باد فیض رضای الهی؛ ان شاء الله. درباره ی نگارش این کتاب، آنچه نوشتم کم است؛ لطف این نگارش بیش از این ها است. مقدّمه ی کتاب یک غزل به تمام معنی است. ۹۵/۱۰/۱۸

 

دل نوشته سردار سلیمانی درباره کتاب وقتی مهتاب گم شد

بسمه تعالی
عزیز برادرم علی عزیز همه شهداء و حقایق آن دوران را در چهره ی تو دیدم یکبار همه خاطراتم را به رخم کشیدی. چه زیبا از کسانی حرف زده ای که صدها نفر از آن ها را همین گونه از دست دادم و هنوز هر ماه یکی از آن ها را تشییع می کنم و رویم نمی شود در تشییع آن ها شرکت کنم.
ده روز قبل بهترین آن ها را -مراد و حیدر را- از دست دادم، اما خودم نمی روم و نمی میرم، در حالی که در آرزوی وصل یکی از آن صدها شیر دیروز له له می زنم و به درد «چه کنم» دچار شده ام.

امروز این درد همه وجودم را فراگرفته و تو نمکدانی از نمک را به زخم هایم پاشاندی. تنهای تنهایم. عکست را بروی جلد بوسیدم ای شهید آماده رفتن و دوست ندیده ام که بهترین دوستت را در کنارم از دست دادی.
امیدوارم سربلند و زنده باشی تا مردم ایران در زمین همانند دب اکبر در آسمان نشانی خدا را از تو بگیرند و به تماشایت بنشینند. برادر جامانده ات قاسم سلیمانی ۹۶/۱/۳۰

بعدالتحریر: این نوشته در مقابل آن دستخط مخلص عارف حکیم، ولی و رهبرم و عشقم ارزشی ندارد.

قاسم سلیمانی

 

دانلود و خرید کتاب وقتی مهتاب گم شد (pdf، صوتی و چاپی)

در فروشگاه اینترنتی کتاب فراکتاب امکان تهیه کتاب pdf وقتی مهتاب گم شد، کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد و کتاب چاپی وقتی مهتاب گم شد فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب هرکدام از این 3 حالت خریداری کنید.

مشخصات کتاب
سال نشر :
1394
شابک دیجیتال :
978-600-03-1491-0
صفحات کتاب :
651
کنگره :
‫‬‬DSR1629‭‬‭ /خ95‮‬‬‮‫‬‭ح5 1394‬
دیویی :
‫‬‭955/843092‬
کتابشناسی ملی :
3575013
شابک :
‫‬‬‭978-600-175-781-5‬
نظرات درباره کتاب وقتی مهتاب گم شد
محمد طاهرزاده

کتاب عالی بود پیوندم رو با شهدا و بسیجیان مخلص دو چندان کرد روحشان شاد و قرین رحمت الهی ومتشکرم ازگوینده وتهیه کنندگان فایل صوتی خداوند توفیقاتتون رو زیاد کنه

پاسخ
98933****6076

ممنون که امکان دانلود رایگانش رو فراهم کردید 🙏🏼🌺. چقدر خوبه موضوع شهدا رو با صدای دلنشین تولید و منتشر می کنید.

پاسخ
فراکتاب

خوشحالیم که لذت بردید. دست ناشرش (سوره مهر) درد نکنه.


98919****5200

سلام کتاب که عالی بود

پاسخ
الف

یکی از بهترین کتاب های دفاع مقدس ...

پاسخ
زهرا صادقی

کتاب خیلی خوبی بود ولی خیلی اطلاعات جنگی داده بود که یکم درک کردنشون سخت بود

پاسخ
98916****1600

صوتیش رو خرید کردم عالی بود . با خوندن این کتاب خیلی درکم نسبت به رشادتهای شهدا و رزمنده ها بیشتر شد

پاسخ
98915****4294

عالی

پاسخ
98915****4573

wow!!

پاسخ
98917****6940

حال و هواتون عوض میشه.تا دارید میخونید از دنیا جدایید...تجربه کنید.

پاسخ
98919****0616

سلام به نظرم برای این کتاب نمیشه قیمتی تعیین کرد ولی تو این روزگاری که کتاب و فیلم و...مبتذل به راحتی ورایگان در اختیار جوونا قرار میگیره جبهه انقلاب هم باید این محصولات فرهنگی رو رایگان و یاحداقل با قیمتی پایینتر در اختیار علاقه مندان قرار بده
اجرتون با شهدا

پاسخ
خرید کتاب