خرید و دانلود کتاب بابک خرم دین

ابر قهرمان مبارزه با اعراب بیگانه

ناشر: پر

نویسنده:

کتاب دیجیتال بابک خرم دین

حجم دانلود: 803.2 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

بابک خرم دین، رهبر اصلی جنبش ایرانی «خرم دین»، که آئین شان شادزیستن و هدف شان سرنگونی خلیفه ی عباسی بود، می باشد. بابک ایرانی، از ناحیه ی آذربایجان، شورش آغاز کرد ولی این حرکت در غرب و مرکز ایران نیز گسترش یافت و بیش از ۲۰ سال طول کشید.
کتاب حاضر، نوشته ی «سعید نفیسی» مترجم، نویسنده و دانشمند ایرانی می باشد که بصورت کامل و جامع درباره این دلاور آذربایجان توضیح می دهد.
این کتاب مشتمل بر مطالبی درباره ی جنبش های ایرانیان، زندگی نامه بابک خرم دین، جنبش او، آغاز و پایان کار خرم دینان، سرزمین ایشان، شرح مفصل جنگ های بابک با خلفای عباسی و اسارت و قتل او و سرانجامِ خرم دینان است که در آن تمام متون عربی و فارسی مربوط به بابک و خرم دینان و تحقیقات اروپاییان معرفی شده است.

چکیده ای از متن:
...چون چشم معتصم بر بابک افتاد، گفت: ای سگ چرا در جهان فتنه انگیختی؟ هیچ جواب نداد. فرمود تا چهار دست و پایش ببرّند. چون یک دستش ببریدند، بابک دست دیگر در خون زد و بر روی مالید و همه روی خود را از خون خود سرخ کرد. معتصم گفت: ای سگ! این چه علمست؟ گفت: درین حکمت است. شما هر دو دست و پای من بخواهید برید... چون خون از وی برود، روی زرد شود؛ من روی خویش را از خون خود سرخ کردم تا چون خون از تنم بیرون شود نگویند که رویش از بیم زرد شد.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
264
کنگره :
‏‫‬‮‭DSR562‏‫ت‏‫‬‮‭/ن7ب2 1395
دیویی :
‏‫‬‭955/0425
کتابشناسی ملی :
4617899
شابک :
978-600-8137-44-3
سال نشر :
1395
نظرات درباره کتاب بابک خرم دین
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.