خرید و دانلود کتاب فصل درو کردن خرمن

کتاب الکترونیکی فصل درو کردن خرمن

حجم دانلود: 966.0 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

هوای روستا پر از دانه‌های ریز کاه است، خرمن‌کوبی دارد تمام می‌شود و گندم‌ها می‌روند برای آسیاب، اما زیر پوست روزهای سخت زراعت و شب‌های بلند خستگی، حادثه‌ای در جریان است. پسر یکی از اهالی روستا، از خدمت سربازی فرار کرده و به خانه برگشته و دژبان‌ها همه‌جا دنبال او می‌گردند.
بخش بلندی از داستان به کشمکش اهالی روستا و ماموران پاسگاه برای جست‌وجوی سرباز فراری می‌پردازد؛ بخشی که از پرتعلیق‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های داستان است. جز اینها بایرامی نشان داده که دیالوگ‌نویس خوبی است. شخصیت‌ها گزیده، بجا و بدون پراکنده‌گویی حرف می‌زنند و دیالوگ‌هایشان به خوبی معرف شخصیت روستایی و یا شهری آنهاست.
ماجرای سرباز فراری با زندانی شدن پدرش و سفر برادر و مادرش به شهر برای پیدا کردن او در ادامه گره می‌خورد و نویسنده در توصیف درماندگی‌ها و ترس‌ها و شادی‌های کوچک این روستاییان که اندک اندک به جریان انقلاب می‌پیوندند، بسیار موفق عمل می‌کند. بایرامی نثری پاکیزه و صمیمی دارد و نگاهش به دنیای نوجوانانی که بخش مهمی از حرکت انقلاب اسلامی را شکل دادند، نو، بدون اغراق و شعارزدگی است. او در «فصل خرمن‌کوبی» توصیف دقیق و واقع‌گرایانه‌ای از روستا و روابط آدم‌هایش ارایه می‌دهد تا داستانش مثل یک اثر هنری خوش ساخت، در ذهن خواننده به یادگار بماند.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
162
شابک دیجیتال :
978-600-03-2022-5
نظرات درباره کتاب فصل درو کردن خرمن
98912****1104

دسته بندی کتابها در این نرم‌افزار ناقص است.
من میخواستم کتابهای طنز برای رده سنی نوجوانان انتخاب کنم ولی متأسفانه دسته بندی محدود است

1397-8-27 14:13:25

پاسخ
98910****1964

وقتی خیلی کوچیک بودم خوندمش.قشنگ بود.

1397-2-22 11:13:22

پاسخ