کتاب دیجیتال من و کتاب

حجم دانلود: 1.1 مگا بایت

کتاب چاپی من و کتاب

تامین کننده: کتابرسان

کتاب چاپی من و کتاب

تامین کننده: ابر و بُن
نوع جلد : شومیز
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب من و کتاب

این کتاب مجموعه گفتارها و نظرات مقام معظم رهبری دربارة کتاب و کتاب‌خوانی است که در دیدارهای مختلف نویسندگان و مسئولان فرهنگی و نیز بازدیدهای ایشان از نمایشگاه‌های کتاب بیان شده است.

 این بیانات در چهار فصل با عنوان‌های اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی، من و کتاب، نقد وضع موجود و چه باید کرد تنظیم شده و فصل پنجم و ششم به یادداشت‌ها و دست‌خط‌های ایشان در کتاب‌های مختلف (عمدتاً با موضوع دفاع مقدس) اختصاص یافته است. 

نگاه مقام معظم رهبری در این کتاب بیشتر به تبیین جایگاه کتاب و نیز نقد میزان اهمیت کم کتاب در میان جامعه و در آخر ارائه راه‌حل برای مرتفع شدن این مشکل است. همچنین در دو فصل آخر کتاب‌هایی از قبیل جنگ پابرهنه، پابه‌پای باران، زنده باد کمیل، جشن حنابندان، فرمانده من و... مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است. 

این کتاب از جهت آشنایی بیشتر با نظرات و دیدگاه‌های عالی‌ترین مسئول کشور درباره کتاب و نیز آگاهی از میزان توجه ایشان به این مقوله می‌تواند مفید باشد.

...وقتی کتاب جزء لوازم زندگی شد دیگر گران نیست روی المعجم الوسیط، کتاب به آن بزرگی، دو هزار تومان قیمت گذاشته‌اند.

 شما دو هزار تومان را به بازار ببرید ببینید با آن چه می‌دهند... البته کسانی هستند که نمی‌توانند همه لوازم زندگی را بخرند، پول ندارند، یا کم دارند برای آن‌ها باید فکری کرد، آن جزء مسائل ماست... اگر کتاب واقعاً جزء ضروریات زندگی به حساب بیاید گران نیست. 

شما یک جفت جوراب یا یک عدد دستمال را چند می‌خرید؟ آدم چند عدد آدامس که برای بچه می‌خرد، چند می‌خرد؟ کتاب را با این‌ها مقایسه کنید. الان کتاب جزء لوازم نیست، جزء کالاهای لوکس و تشریفاتی است، جزء چیزهای خوبی است که اگر باشد بهتر است، اگر هم نبود،‌آسمان به زمین نمی‌آید! باید از این حالت خارج بشود و جزء لوازم زندگی به حساب آید.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
128
کنگره :
‏‫DSR1692 ‭/ک24‏‫‬‭‭‬‭‬‭‭م8 1390
دیویی :
‏‫‬‭‬‭‭955/0844
کتابشناسی ملی :
2822046
شابک :
‫‫‬‭978-964-506-368-7
سال نشر :
1390
شابک دیجیتال :
978-600-03-2024-9
نظرات درباره کتاب من و کتاب
98901****3001

چی میشد به مناسبت هفته کتاب این کتاب رو رایگان میکردید؟

پاسخ
محمدحسین رضاییان

تا قبل از مطالعه این کتاب, باور نمی کردمعلمای دین در حوزه های تخصصی دیگر مانند ادبیات ورود جدی داشته باشند
مطالعه این کتاب علاوه بر حیرت از این بابت, کمک بزرگی در روشن شدن مسولیت های فرهنگی افسران جنگ نرم می بخشد...

پاسخ
خرید کتاب