کتاب نیمه دیگرم

دو جلدی: از من بودن تا ما شدن و از ما شدن تا تا شدن

امتیاز
5 / 4.0
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
119,000
20%
95,200
خرید
267,000
10%
240,300

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب نیمه دیگرم مهارت‌های کاربردی انتخاب همسر را با بیانی شیوا و خودمانی و مثال‌های متعدد و پاسخ به پرسش‌های جوانان آموزش می‌دهد.

معرفی کتاب نیمه دیگرم

کتاب نیمه دیگرم در دو جلد با عنوان های از من بودن تا ما شدن و از ما شدن تا تا شدن به قلم حجت الاسلام محسن عباسی ولدی، کارشناس برنامه پرسمان تربیتی رادیو معارف در انتشارات آیین فطرت به چاپ رسیده است. در مجموعه کتاب نیمه دیگرم نویسنده در پی آن است که به نیاز اساسی آموزش مهارت های انتخاب همسر بپردازد. یکی از مشکلات در خانواده‌ها ازدواج‌های ناموفق در زندگی جوانانی است که مدت زیادی از ازدواج آنها نمی‌گذرد. متأسفانه آمار طلاق در جامعه رو به افزایش است و ریشه تعداد قابل توجهی از طلاق‌ها انتخاب نادرست است. در حقیقت این زوج‌ها در ابتدا هم‌کفو هم نبوده و با هم مشکل داشته‌اند ولی متوجه این اختلافات نبوده‌اند. اگر جوانان پیش از ازدواج مهارت انتخاب همسر را یاد بگیرند، می‌توانند اختلافات و اشتراکات اعتقادی و اخلاقی را با فرد مورد نظر درست پیدا کنند.

مجموعه کتاب نیمه دیگرم

کتاب نیمه دیگرم جلد اول از من بودن تا ما شدن مهارت‌های کاربردی انتخاب همسر را آموزش می‌دهد. البته با بیانی شیوا و خودمانی و مثال‌های متعدد و جواب پرسش‌های جوانان. کتاب نیمه دیگرم جلد دوم از ما شدن تا تا شدن از دو بخش «این صخره‌ها را می‌شود براشت (موانع پیش‌روی ازدواج)» و «پرسش‌های شما» تشکیل شده است که در بخش اول به: طلاق‌های رو به افزایش، تربیت ناقص، از بین رفتن نگاه مقدس به ازدواج، ملاک‌های غیرمنطقی، مهریه‌های سنگین، تشریفات و تجملات، انتخاب شوندگی دخترها پرداخته است و در بخش دوم به سوالات جوانان در مورد مسائل مختلف ازدواج پاسخ داده شده است.

برشی از کتاب نیمه دیگرم جلد اول از من بودن تا ما شدن

درجه‌بندی معیارها، موجب منظم شدن فکر جوان می‌شود و او بهتر می‌تواند درباره‌ی گزینه‌هایی که به او پیشنهاد می‌شود، تصمیم بگیرد. وقتی به ما گزینه‌ای معرفی شد، ابتدا باید ببینیم معیارهای درجه یک، در او وجود دارد یا نه. وقتی هم یک جوان از دیگران می‌خواهد گزینه‌ی مطلوبی به او معرفی کنند، اگر معیارهای درجه یک خود را مشخص کرده باشد، دیگران با دقت بیشتری می‌توانند به او گزینه‌ای را معرفی کنند. معیارهای درجه دو، بیشتر در جایی به کمک انسان می‌آیند که دختر یا پسر، بر سر دو گزینه متحیر شده باشد؛ در حالی که هر دو گزینه، تمام معیارهای درجه یک را دارند. در این صورت، کسی را انتخاب می‌کند که معیارهای درجه دو در او بیشتر است.

مجموعه نیمه دیگرم

نیمه دیگرم دو جلدی

برشی از کتاب نیمه دیگرم جلد دوم از ما شدن تا تا شدن

توسعه شهرها، افزایش مهاجرت‌ها و تغییر سبک زندگی، باعث شده است که نوع رابطه‌ای که مردم با هم برقرار می‌کنند، تفاوت‌های بسیاری با گذشته داشته باشد. دیگر خبری از شناختی که مزدم در سبک زندگی دیروز از هم داشتند، نیست. کم نیستند کسانی که از حال و روز همسایه‌ی خود خبر ندارند. این تغییرات، به صورت کاملاً آشکار، در ازدواج نیز اثر گذاشته است...

خلاصه کتاب نیمه دیگرم جلد

متاسفانه آمار طلاق بسیار نگران کننده و دائم در حال افزایش است تا جایی که در برخی از بخش‌های کشور به آمار طلاق 245 درصد آمار ازدواج‌ها شده است. قبل از طلاق رسمی طلاق‌های عاطفی اتفاق افتاده است که مسلما قابل اندازه‌گیری دقیق نیست اما قطعا نسبت مستقیمی با آمار طلاق‌های واقعی دارد. با انتخاب درست همسر احتمال وقوع طلاق کمتر خواهد بود و در کتاب نیمه دیگرم محسن عباسی ولدی قصد دارد به این نیاز اساسی مهارت‌های انتخاب همسر بپردازد. در کتاب من دیگر ما جلد اول با عنوان از من بودن تا ما شدن به بررسی مهارت های انتخاب همسر در 4 بخش زیر پرداخته می‌شود.

بخش اول: هفت نکتۀ کلیدی در انتخاب همسر - پلە اول: تو کدام یک از اینهایی؟ (انتخاب خویش ،قبل از انتخاب همسر) - پله دوم : عکسش را بکش ،اصلش را پیدا کن (قبل از انتخاب همسر ) - پله سوم: تو بگو فرمانده کدام باشد (انتخاب ،بعد از تصمیم یا تصمیم ،بعد از انتخاب؟) - پله چهارم: آن سوی دیوار حرفها (گفتگوی خواستگاری) - پله پنجم: از پشت مردمک مردم (تحقیق) - پله ششم: با فردا برای امروز (مشاوره قبل از پاسخ) - پلە هفتم: ریسمانی آسمانی (توسل) - پرسش های شما

بخش دوم: هم "تا"یی و هم"راه"ی (کفویت و ابعاد آن) - کفویت چیست؟ - پرسش های شما

بخش سوم: عاقلانه، عاشقانه یا عاقِلشقانه (نقش محبت در انتخاب همسر) - نیاز به عقل و احساس پیش از ازدواج و پس از ازدواج - احساس سطحی یا احساس عاقلانه؟ - راه پایداری و رشد احساس عاقلانه - اگر پیش از ازدواج احساسی نبود؟ - نقش عقل و احساس پس از ازدواج - پرسش های شما

بخش چهارم: وقت رسیدن (زمان ازدواج) - رشدهای لازم در ازدواج - پرسش های شما

در کتاب نیمه دیگرم با تصاویر و داستان‌هایی که در هر بخش اضافه شده است از کسالت آور شدن مبحث جلوگیری کرده شده است. در ادامه کتاب ضمیمه‌ای با نام من میخواهم «تو» بشوم، راست میگویم اضافه شده است که حاوی نثرهای ادبی است و سرمایه‌ای برای عمل کردن به مطالب این کتاب است.

در کتاب نیمه دیگر جلد دوم با عنوان از ما شدن تا تاشدن نویسنده بنا دارد ابعاد متفاوت آسان سازی مطئله ازدواج را بررسی کند. این کتاب از دارای دو بخش است. بخش اول به موانع ازدواج آسان پرداخته، و بخش دوم هم به پرسش هایی که از سوی مردم مطرح شده، پاسخ می دهد. عناوین هر بخش این کتاب در ادامه ذکر می‌شود.

بخش اول: این صخره ها را می شود برداشت (موانع پیش روی ازدواج)

فصل اول: خانه های لرزان، دلهای ترسان (طلاق های رو به افزایش)

فصل دوم: بزرگ های کوچک مانده (تربیت ناقص)

فصل سوم: لکۀ خاک روی پیشانی افلاک (از بین رفتن نگاه مقدس به ازدواج)

فصل چهارم سنگ محک های فریبنده (ملاک های غیرمنطقی)

فصل پنجم: مهریه یا قهریه، کدام یک؟ (مهریه سنگین)

فصل ششم: سختی های خودساخته (تشریفات و تجملات)

فصل هفتم: من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی … (انتخاب شوندگی دخترها)

بخش دوم: پرسش های شما

در ادامه کتاب نیمه دیگرم جلد دوم هم ضمیمه‌ای با نام مهر هر کسی به دل بیفتد، دل مال اوست اضافه شده است که حاوی نثرهای ادبی است.

نسخه الکترونیکی کتاب نیمه دیگرم

نسخه الکترونیکی کتاب نیمه دیگرم فقط در فراکتاب عرضه شده است و می‌توانید آن را در نرم افزار دانلود نمایید اما دانلود پی دی اف کتاب نیمه دیگرم جلد اول و دوم به صورت جداگانه و خارج از نرم افزار امکان پذیر نیست.

خرید کتاب نیمه دیگرم

در فراکتاب خرید نسخه الکترونیکی کتاب نیمه دیگرم و خرید نسخه چاپی کتاب امکان پذیر شده است.

خرید کتاب نیمه دیگرم

مشخصات مجموعه کتاب نیمه دیگرم را در جدول ذیل ببینید.

مشخصات
ناشر: آیین فطرت
نویسنده: محسن عباسی ولدی
زبان: فارسی
تعداد صفحه: 616
موضوع: راهکارهای برداشتن موانع ازدواج
قالب: الکترونیک و چاپی

 

صفحات کتاب :
616
دیویی :
297/725
شابک :
9786008031130
سال نشر :
1398

کتاب های مشابه نیمه دیگرم (2 جلدی)