دانلود رایگان کتاب مبانی نظری نبوت و امامت

سلسله مباحث معرفت دینی نبی و نبوت 1

کتاب الکترونیکی مبانی نظری نبوت و امامت

حجم دانلود: 670.4 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب مبانی نظری نبوت و امامت

کتاب مبانی نظری نبوت و امامت اثر اصغر طاهرزاده توسط انتشارات لب المیزان منتشر شده است. در موضوع نبوت به دو نکته باید توجه داشت؛ یکی وسعت ذاتی انسان که به جهت تجرد نفس ناطقه اش، امکان ارتباط با عالم غیب و معنویت را داراست و دیگر آن که خداوند به جهت ربوبیتش مخلوقات خود را به کمال شایسته شان می رساند و در راستای همان ربوبیت انسان هایی که آمادگی لازم جهت رساندن پیام الهی به بشریت را دارند جهت آن امر مبعوث می کند.

کتاب مبانی نظری نبوت و امامت در سه فصل تنظیم شده است، فصل اول به مقوله نبوت، فصل دوم به موضوع نبوت خاصه و فصل سوم این کتاب به موضوع امامت می پردازد.

گزیده کتاب مبانی نظری نبوت و امامت

 قرآن می فرماید: «وَ اِنْ کنْتُمْ فی رَیبٍ مِمّا نَزَّلْنا عَلی عَبْدنا فَأْتُوا بسُورَه مِنْ مِثْلِه»  اگر در معجزه بودن آنچه بر بنده ی ما نازل شده شک دارید، سوره ای مانند آن بیاورید. مبنای برهان این است که او یا به واقع پیامبر است و این آیات از طرف خدا بر او نازل شده و یا پیامبر نیست و با استعدادهای بشری اش این آیات را تنظیم کرده است.

 در حالت دوم این می شود که از آن جهت که بشر است این آیات را آورده، پس شما هم که بشر هستید، مسلم اگر همه ی شما جمع شوید می توانید یک سوره مثل سوره های این قرآن بیاورید و اگر نمی توانید، معلوم می شود که او از جنبه ی بشری اش به چنین توانایی نرسیده، پس او پیامبر خدا است.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
224
کنگره :
‫‬‭BP220‫‬‭‫‬‭/ط16م2 1391
دیویی :
297/43
کتابشناسی ملی :
3047001
شابک :
978-964-2609-49-9
سال نشر :
1391
نظرات درباره کتاب مبانی نظری نبوت و امامت
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.