امتیاز
5 / 5.0
دریافت الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
رایگان
خرید چاپی
58,000
10%
ت 52,200
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب بصیرت و انتظار فرج

کتاب بصیرت و انتظار فرج نوشته اصغر طاهر زاده است که توسط انتشارات لب المیزان منتشر شده است. انتظار ظهور حاکمیت عالی‌ترین شخصیت هستی، نشانه‌ی بلوغ بشریت است. باید تلاش کرد تا این انتظار زنده و با طراوت بماند و این کتاب در صدد تحقق چنین هدفی است؛ به‌خصوص که ائمه‌ی معصومین(علیها السلام) تأکید کرده‌اند «أَلَیْسَ انْتِظَارُ الْفَرَجِ مِنَ الْفَرَج‏» آیا انتظار فرج به خودی خود از فرج محسوب نمی‌شود و برکات فرج را به همراه ندارد؟...

موضوع کتاب حاضر، گفتارهایی درباره مهدویت و جنبه های دینی مفهوم انتظار است. این اثر، مجموعه ای از جلسات معرفتی درباره ویژگی های منتظران واقعی امام عصر، برکت انتظار و رجوع به حضرت مهدی(عج) و آفات غفلت از انتظار است. مطالب کتاب در چهار بخش تدوین شده است. در بخش اوّل و دوم با عنوان «برکات انتظار»، کیفیات معنوی انتظار فرج امام زمان تبیین شده است. در بخش سوم تأثیر مفهوم انتظار در ناخودآگاه و نتایج روح غیب اندیش و معنی ولایت فقیه تشریح شده و در بخش چهارم، گفتارهایی دربارة فرهنگ انتظار و حضور در تاریخ توحیدی ذکر شده است.

گزیده کتاب بصیرت و انتظار فرج

ما بیش از آن که به آگاهی از «حوادث ظهور» نیازمند باشیم به معرفت نسبت به «قواعد ظهور» محتاجیم تا معلوم شود انتظار فرج شرایط تحقق ظهور است. باید روشن شود چه نوع ظلماتی است که مانع ظهور حضرت صاحب الامر(عج) شده و از آن مهم تر با چه نوع روح و روحیه ای میتوان از آن ظلمات عبور کرد.

صفحات کتاب :
180
کنگره :
‫‭‭BP224/4‫‭/ط165ب6 1390
دیویی :
297/462
کتابشناسی ملی :
2368467
شابک :
978-964-2609-35-2
سال نشر :
1390

کتاب های مشابه بصیرت و انتظار فرج