دانلود رایگان pdf کتاب عراق

راهنمای مصور سفر زیارتی

امتیاز
5 / 4.8
دریافت الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
رایگان

نظر دیگران درباره عراق

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب عراق؛ راهنمای مصور سفر زیارتی عراق

در کتاب عراق؛ راهنمای مصوّر سفر زیارتی عراق سعی شده مطالبی که زائران در سفر زیارتی عراق به آن ها نیازمند هستند در یک جا گردآوری، و اطلاعات ضروری مورد نیاز زائران از قبیل: تاریخچه شهرهای زیارتی اماکن تاریخی ادعیه احکام سفر آداب زیارت و برخی سوره های قرآنی را در اختیار زائران قرار دهد.

 

عناوین کتاب عراق؛ راهنمای مصور زیارتی عراق

عناوین راهنمای مصور زیارتی عراق شامل:

قرآن آمادگی برای سفر معرفی شهرهای: نجف کوفه کربلا کاظمین بغداد سامرا حله آشنایی با استان های عراق احکام دینی ستارگان حرم ادعیه و زیارات شامل آداب، زیارت و احکام فقهی در این خصوص می شود:

احکام و آداب سفر ایام زیارتی معصومین (ع) زیارت نیابتی مسیرهای تشرف به عتبات تقسیمات کشوری قومی و مذهبی عراق در بخش آمادگی برای سفر درج شده است.

بخش دوم pdf کتاب عراق به شهر مقدس نجف اختصاص دارد و به مباحثی چون:
تاریخچه شهر نجف تاریخ بنای مرقد امیرالمومنین (ع) مشخصات امیرالمومنین (ع) دعای ورود به شهر زیارت آدم و نوح وادی السلام قبور صحابه و تابعین مراجع تقلید در نجف زیارت امین الله اشعار شهریار مساجد نجف و ... پرداخته است.

همچنین عناوین مطرح شده در بخش دوم کتاب عراق؛ راهنمای مصور سفر زیارتی عراق به کوفه نیز اختصاص دارد و شامل:
تاریخچه کوفه میثم تمار خانه امیرالمومنین (ع) مسجد کوفه مسلم بن عقیل مختار هانی بن عروه مسجد سهله مسجد زید مسجد صعصعه است.

بخش سوم کتاب به شهر مقدس کربلا پرداخته است و به عناوینی چون:
نقشه شهر کربلا طرح سفینة النجاة ویژگی های امام حسین (ع) ثواب پیاده روی برای زیارت نماز مسافر در حرم قتلگاه بوی سیب نخل مریم حضرت اباالفضل العباس (ع) قبله حاجات نهر علقمه رود فرات خیمه گاه تل زینبیه آثار باستانی کربلا زیارت عاشورا طفلان مسلم و ... اشاره شده است.

کاظمین و بغداد عناوین دیگر این کتاب مصور را تشکیل می دهند و شامل:
تاریخچه شهر کاظمین نقشه حرم کاظمین زیارت مختص امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) فضیلت مسجد براثا سلمان فارسی نقشه بغداد و ... است... *** با توجه به مصور بودن تمامی کتاب حجم این کتاب بسیار بالاست و بخش ادعیه نیز به خاطر کاهش حجم کتاب حذف شده است.

 

معرفی کتاب عراق؛ راهنمای مصور سفر زیارتی عراق

 

کتاب عراق مناسب چه کسانی است؟

کتاب عراق مناسب علاقه‌مندان به سفر الخصوص سفر به کشور عراق و شهرهای نجف، بغداد، سامرا و ... است.

 

بخشی از متن کتاب عراق

درپیشگفتار کتاب عراق می‌خوانیم:

دوست داری قبل از رفتن به کربلا و زیارت عتبات ، با سرزمین عراق و شهرها و جاهای دیدنی و زیارتگاه هایش و شخصیت امامان معصوم ( ع ) و اصحاب باوفای ایشان ، آشنا شوی و بدانی که در این سرزمین چه گذشته است و جاهای دیدنی آن کجاست ؟

کربلا و نجف و کاظمین و سامرا کجاست ؟ چه شد که امامان ما در این شهرها شهید و مدفون شدند ؟ چرا به زیارتشان می رویم ؟ در زیارت ، چه آدابی را بایست مراعات کنیم ؟ مسجد کوفه و مسجد سهله کجاست ؟ و خیلی سوال های دیگر …

هر چه آگاهی و شناخت های قبل از سفر زیادتر باشد ، از این سفر مقدس لذت زیادتری می بری و دیدن شهرها ، حرم ها و جاهای گوناگون ، اطلاعات قبلی تو را به یاد می آورد و دیدارها ، معنای دیگری می یابد و حس مناسبتری نمایان می کنی . محور زیارت ها و زیارت گاه های عراق ، جمله است از :
نجف ، کربلا ، کاظمین و سامرا . اگر چه مسافران عتبات را « زائر کربلا » می گویند ، ولی تنها زیارت کربلا نیست ؛ شهرها و حرم های دیگر و جاهایی که در حاشیه این شهرها یا بین این شهرهاست نیز زیارت می شود .

شناخت جایگاه زیارت ، به ویژه زیارت قبر امام حسین ( ع ) و آثار سازنده آن و محتوای زیارتنامه ها و گوشه ای از تاریخچه آنچه بر این مرقدها گذشته است ، فضای ذهن و دل را برای پذیرش نسیم رحمت الهی و فیض علوی و حسینی مهیا تر می سازد . زیارت حرم حسینی در این میان ، جذبه زیادتری دارد .

همواره عشق به کربلا و زیارت قبر سید الشهدا همانند گوهری در صدف سینه های پدران و مادران و نیاکان ما بوده است .

چه آن وقت ها که راه کربلا بسته بود و عاشقان حرم اباعبدالله ، قاچاقی و از بیراهه و مخفیانه به زیارت عتبات می رفتند و چه دوره هایی که این راه گشوده بود و دلباختگان حسین با بال عشق و پای شوق ، این راه را طی می کردند ؛ این مشعل روشن بوده و مانده است …

این کتاب شامل سوره های مورد احتیاج زائر در اماکن زیارتی عراق – آمادگی برای سفر – نجف – کوفه – کربلا – کاظمین – بغداد – سامرا – ره توشه – احکام – ستارگان حرم – بعضی لغات مورد احتیاج زائران – ادعیه و زیارات . این کتاب را می توانید در گوشی همراه خود داشته باشید و از آن نهایت مصرف را ببرید .

 

دانلود رایگان کتاب عراق pdf

شما می‌توانید نسخه pdf کتاب عراق؛راهنمای مصور سفر زیارتی عراق از سید احمدی علوی را به رایگان از فروشگاه اینترنتی فراکتاب دانلود کنید.

دیویی :
297/764
کتابشناسی ملی :
3373462
شابک :
978-600-8916-00-0
سال نشر :
1396
صفحات کتاب :
588
کنگره :
BP263‏‫‬‮‭/ع8ر2 1394

کتاب های مشابه عراق

با موفقیت اضافه شد
0