خرید و دانلود کتاب خاطره و گفتمان جنگ

کتاب الکترونیکی خاطره و گفتمان جنگ

حجم دانلود: 1.5 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

فرهاد ساسانی در این اثر سعی داشته تا خارج از ابعاد سیاسی و نظامی مقالاتی را گردآوری کند که از دیدگاهی متفاوت به مساله جنگ نگاه کرده اند.
هفت مقاله این کتاب با دراختیار گرفتن واژگانی چون زبان، اجتماع، ساختارها، ارزش ها، باورها، کنش ارتباطی و فرهنگ درصدد است نشان دهد که زبان در کنش ارتباطی و در کاربرد اجتماعی (گفتمان)، چگونه در بافتی به نام اجتماع و در قالبی به نام فرهنگ، ما را به ادراک معانی ویژه ای درباره جنبه ای از واقعیت سوق می دهد و سپس معرفت ما را درباره آن واقعیت سامان می دهند.
"خاطره و گفتمان جنگ" نگاهی فرا منطقه ای به مساله جنگ دارد و در مقالات هفت گانه کتاب که از نویسندگان خارجی است مساله جنگ از دیدگاه های مختلف و در مکان های گوناگون مورد بحث قرار گرفته است.
"چارچوب مطالعه جنگ و یادبود در سده بیستم" نوشته "جی وینتر" و "امانوئل سیوان"، "اشکال خویشاوندی و یادبود پس از جنگ کبیر" از "جی وینتر"، "تاریخ نگاران خاطرات شخصی، جمعی و عمومی خشونت و ستمگری جنگ" از "استوارت وولف"، "تاریخ سازی جنگ" نوشته "سیمون جونز"، "جنگ الجزایر در خاطره جمعی فرانسویان" از "آنتوان پروست"، "مخالفت با تسلا والتر بنیامین و رد سوگواری" از "مارتین جی"، و "ماهیت انسانی و کارکرد جنگ در تکامل اجتماعی" نوشته "پیتر مه یر" فصل های این کتاب 427 صفحه ای است.
فرهاد ساسانی درباره این کتاب می گوید: "گفتمان جنگ مجموعه ای است از ساختارها و روابط حاکم و ناظر بر کلیه وجوه نشانه شناختی بیان جنگ که تداعی گر ارزش ها، باورها و معارف خاصی است."
وی می افزاید: "گفتمان جنگ از یک سو در مقابل و در ارتباط با گفتمان هایی چون گفتمان سیاست، گفتمان ورزش، گفتمان فمنیسم و مانند آن ها، یک گفتمان عام و کلی است و از سوی دیگر، گفتمانی است متکثر و دربرگیرنده گفتمان های متفاوت جنگ مربوط به فرهنگ ها، خرده فرهنگ ها و زمان های متفاوت با ساختارها، روابط ارزش ها و باورهای خاص خود که هنگام گفتن، نوشتن و بیان، تجلی پیدا می کند."

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
493
کنگره :
‫‬‭U21/2‫‬‭/س2خ2 1387
دیویی :
‫‭355/02
کتابشناسی ملی :
1332823
شابک :
978-964-506-567-4
سال نشر :
1387
شابک دیجیتال :
978-600-03-2049-2
نظرات درباره کتاب خاطره و گفتمان جنگ
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.