کتاب چاپی حرکت

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب حرکت

کتاب حرکت نوشته علی صفائی حائری (عین_صاد) کتابی در تحلیل جریان فکری و تربیتی انسان است. این اثر با تحلیل و نقد جریان های فکری و تربیتی در جامعه امروزی بر ضرورت حرکت به سمت کمال تاکید می کند و تعادل را شرط رسیدن به کمال می داند.

صبح زود از خواب بیدار می شدم. تا ساعت ۱۷ بعد از ظهر سر کار بودم. شب هم بعد از صرف شام می خوابیدم. دوباره اول صبح همان روند تکراری. اسیر روزمرگی شده بودم. انگار مانده بودم و داشتم می گندیدم. نیازمند حرکت بودم.

چطور ممکن است انسانی که خداوند درباره اش می فرماید: "لقد کَرّمنا بنی آدم" به دست و پا زدن در این دنیای حقیر رضایت بدهد؟! باید حرکت کرد؛ اما از کدام راه؟

جملات این کتاب واقعا انسان را به فکر فرو می برد. 

"فطرت؛ یعنی همین ساخت انسان، به گونه ای است که اگر بمانیم، می گندیم."

"عظمت انسان در بینش اوست، نه دانش او."

"وقتی انسان امتداد عظیم خود را، با ایمان به معاد، حس کرد؛ حرکت عظیمش را شروع می کند."

مطمئن باشید کتاب حرکت فطرت مغفول آدمی را، هم چون پیامبران، بیدار می کند و شما را به حرکت وامی دارد. این کتاب خاطر نشان می کند که ضرورت حرکت از ضرورت نفس کشیدنمان هم بیشتر است. می فهماند، مادامی که ضرورت حرکت درک نشود انسان در راه های پر از رنج و درگیری می ماند. و آن وقت است که باید گفت:

"انّ الانسان لَفی خُسر"

کتاب حاضر از سلسله سخنرانی های استاد علی صفایی حائری است که در سال های ۱۳۵۸ در میان جمعی از دانشجویان، تحت عنوان حرکت ایراد شده است. استادی که آثار ارزشمندی همچون رشد، روش برداشت از قرآن و اخبات از او به یادگار مانده است.

گزیده ای از کتاب حرکت

کسانی که سر به بالا دارند حرکتی متعالی می خواهند، مثل سنگ نیستند که با هل دادن به جایی برسند؛ چرا که وقتی این نیرو تمام شد، سقوط می کنند؛ که سقوط یک اصل طبیعی برای سنگ هاست.


کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
302
کنگره :
‏‫‭‭BP103/2
دیویی :
297/973
کتابشناسی ملی :
5692483
شابک :
‫‭978-964-7803-19-9
سال نشر :
1397
8 / 4.3
نظرات درباره کتاب حرکت
98912****7752

صفحه 14: ”علی (ع) میزان است؛ یعنی ترازوی من است. من دستم را با دست او، عمرم را با عمر او، فکرم را با فکر او بسنجم. تفاوت هایی که در میان است مربوط به این است که ما کار نکرده ایم و سعی نداشته ایم. باید عذرها را ...“

1397-6-9 16:32:37

پاسخ
مهدی نداف

کتابای استاد صفایی عالیه

1394-8-10 22:16:42

پاسخ