خرید کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

کتاب دیجیتال روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

حجم دانلود: 1.0 مگا بایت

آوا کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

حجم دانلود: 307.5 مگا بایت
مدت زمان : 336 دقیقه

کتاب چاپی روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

تامین کننده: کتابرسان

کتاب چاپی روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

تامین کننده: ابر و بُن
نوع جلد : شومیز
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده که در قالب رمان نوشته شده، داستان پسری به نام «الیاس» را برای گروه سنی نوجوان روایت می کند. کار جدید حسن بیگی داستانی روان و خوشخوان از اتفاقاتی است که در دوره ارباب رعیتی در ترکمن صحرا رخ می دهد. کتاب در 18 روایت نوشته شده و تلاش دارد تا در خلال داستان الیاس و خانواده اش، مفاهیم بزرگ تر و عمیق تری مانند عدالت خواهی را برای نسل امروز روایت کند.

نویسنده همچنین در خلال «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» با داستان دلدادگی «الیاس» به دختر خان، «صفورا» شروع می شود؛ عشقی که خیلی زود نفرت جایگزینش می شود و ماجراهای دیگری که پی در پی می آید.

کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده روایت نوجوانی است به نام الیاس از ترکمن صحرا که کودکی و نوجوانی من در آن رقم خورده است و آدم هایش تا کنون در داستان های من نقش زیادی داشته اند. روایت الیاس در این رمان روایت زمین است و خان و رعیت و صد البته ظلم و ستم با چاشنی عشقی ناخواسته در الیاس.

مفهوم برتری و نابرابری و ظلم و ستم و در یک کلام استکبار، مفهومی است که در ظرف مکان و زمان نمی گنجد و الیاس بهانه ای است تا نوجوان امروز ما با این مفاهیم آشنا شوند.

گزیده کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

«الیاس نمی‏ دانست گرفتار عشق نافرجامی شده است. فکر می‏ کرد او هم می‏ تواند مثل برادرش، یوسف که وقتی دل در گروِ نورجمال بست موضوع را به پدرش گفت و مجلس خواستگاری و بعد نامزدی و تاریخ ازدواج تعیین شد به همین راحتی با صفورا ازدواج کند و قال قضیه را بکند. فوقش تاریخ عروسی را می‏ گذاشتند برای چند سال دیگر که درسش تمام می‏ شد و می‏ رفت سر کار.

درست مثل برادرش، یوسف، که حالا بیست‏ و دو ساله بود و توی درمانگاهی در شهر کار می ‏کرد. و اگر نبود این فکرهای بچه‏ گانه، الیاس دق می‏ کرد. الیاس اما آن روزها دق نکرد تا شبِ عروسی برادرش، یوسف، که زمان و زمین زیرورو شد و جای عشق صفورا را نفرتی زودهنگام و بزرگ از هرچه خان و خان‏زاده بود پُر کرد ...».

مشخصات کتاب
کتابشناسی ملی :
۴۹۰۶۴۹۱
شابک :
978-600-03-1731-7‬
سال نشر :
1396ف
شابک دیجیتال :
978-600-03-2727-9
صفحات کتاب :
196
کنگره :
‏‫PIR۸۳۶۱‭‬ ‭/ح۷۵۷۲۶‏‫‬‮‭ر۹ ۱۳۹۶
دیویی :
‏‫‭[ج]۸‮فا‬۳/۶۲
نظرات درباره کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
98921****0588

کتاب ریتم خوبی داشت و سرعت وقایع مناسب بود
داستان هم کسل کننده نبود

پاسخ
خرید کتاب